Lenovo představilo all-in-one panel pro vzdálenou spolupráci

16. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila na konferenci Infocomm 2022 inteligentní panel pro spolupráci ThinkSmart One. Řešení pro malé až střední konferenční místnosti nebo prostory vyhrazené pro práci z domu je prvním zařízením svého druhu na světě s operačním systémem Windows 10 IoT Enterprise.

Řešení pohání procesor Intel Core 11. generace s technologií vPro. Zařízení podporuje známé aplikace pro videokonference jako Microsoft Teams Rooms nebo Zoom Rooms. Disponuje osmi mikrofony s potlačením ozvěny a šumu, 15W stereo reproduktory a kamerou s vysokým rozlišením se širokým zorným polem.

Kromě snadné instalace, správy a možnosti centrálního přizpůsobení prostřednictvím ThinkSmart Manager, nabízí ThinkSmart vylepšenou úroveň zabezpečení s Intel vPro security a operačním systémem Windows 10 IoT Enterprise. Panel obsahuje také stejný 10,1" dotykový displej ThinkSmart Controller, který je dodáván se soupravami Core room kits pro jednoduché a snadné ovládání online setkání.

ThinkSmart One je cíleně navržen s ohledem na rostoucí trend hybridních konferenčních místností, zatímco tradiční kanceláře se transformují na dynamičtější a kooperativnější byznys centra. Rozšiřuje tak portfolio platforem společnosti Lenovo pro videokonference a vzdálenou spolupráci, které hrají rozhodující roli v podpoře produktivity a angažovanosti zaměstnanců.

Klíčové vlastnosti Lenovo ThinkSmart One:

  • Flexibilní all-in-one zařízení, které zahrnuje audiovizuální a výpočetní systém zabudovaný do panelu, možnost montáže na stěnu a snadno použitelný samostatný ovladač s dotykovou obrazovkou.
  • Rozšiřitelnost prostřednictvím více vstupních a výstupních portů včetně HDMI a USB, jakož i 2 × RJ45, z nichž jeden je vybaven napájením přes Ethernet (PoE).
  • Audiovizuální systém, který obsahuje osm mikrofonů se 180o pokrytím, Full HD kameru se 100o horizontálním zorným polem a stereo reproduktory s použitelným dosahem více jak osm metrů.
  • Jednoduchá správa prostřednictvím přiloženého ovladače nebo vzdálená správa prostřednictvím ThinkSmart Manager.

Software a služby s přidanou hodnotou
Stejně jako všechny produkty Lenovo ThinkSmart pro konferenční místnosti je i ThinkSmart One standardně dodáván s tříletou prémiovou podporou Premier Support, která poskytuje přístup ke zkušeným technikům 24 hodin denně, 365 dní v roce. Zahrnuje také jeden rok softwaru a služeb Lenovo s přidanou hodnotou:

  • Profesionální ThinkSmart služby: První rok údržby pomůže IT oddělením nastavit každou soupravu, nakonfigurovat a integrovat ji do stávajících sjednocených komunikačních platforem. Zahrnuta je jednoletá obnovitelná smlouva o údržbě, která v případě potřeby zahrnuje i možnost přemístění do nové konferenční místnosti.
  • ThinkSmart Manager Premium je softwarový balíček pro vzdálenou správu. Udržování efektivní spolupráce znamená, že zařízení musí být vždy zapnuté, vždy připojené a snadno použitelné. ThinkSmart Manager Premium pomáhá IT oddělením konfigurovat, ovládat a spravovat celé portfolio řešení ThinkSmart z jednoho intuitivního rozhraní.

„Řešení výzev v oblasti hybridní spolupráce není jen záležitostí jasnějšího obrazu a zvuku. Technologie musí přinášet přirozenější osobní zkušenost do virtuálních setkání a poskytnout tento zážitek všem účastníkům stejně,“ uvedl Shannon MacKay, generální ředitel Worldwide Smart Collaboration Business, Lenovo. „ThinkSmart One přináší druh inteligentní spolupráce, která pohání inovace prostřednictvím technologií, je všudypřítomná, spravedlivá a bezproblémová.“

Cena a dostupnost

  • ThinkSmart One bude na českém trhu dostupný v říjnu 2022 s cenou začínající na 64 990 Kč.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Samsung SmartThings for Business rozšiřuje možnosti konektivity B2B obrazovek

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung na veletrhu ISE 2024 v Barceloně předvedla, jak platforma SmartThings vylepší možnosti B2B obrazovek a podpoří konektivitu ve firemním prostředí. Pod heslem „SmartThings for Business“ byly představeny výhody, které IoT platforma nabízí při vytváření propojených a snadno ovladatelných digitálních informačních systémů v nejrůznějších oborech. Čtěte více

Avonic představil profesionální kamery pro videokonference, vzdělávání a zdravotnictví

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Holandský výrobce kamer Avonic vyvíjí své výrobky tak, aby se dokázaly přizpůsobit různým technologiím. Jejich předností je kompatibilita s mnoha konferenčními systémy a softwary. Jsou určeny pro dočasné nebo pevné instalace, nabízí využití v různých aplikacích vč. živých přenosů – prioritně pro videokonference, ale také v oblasti vzdělávání či zdravotnictví. Čtěte více

eD system se stal oficiálním distributorem značky Poly

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Distributor eD system rozšířil svou nabídku o kompletní portfolio značky Poly. Produkty specialisty na zařízení pro audio a video konference najdou zákazníci v eD SHOPu na českém i slovenském trhu. Čtěte více

Sharp/NEC představil nové kolaborativní displeje řady LA Series

3. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe uvedla na trh kolaborativní displeje Sharp řady LA ve velikostech 65", 75" a 86". Díky své komplexní sadě funkcí je řada LA (Advanced) vhodná pro organizace z různých odvětví, včetně automobilového průmyslu, finančnictví, státní správy, poradenství, obrany, energetiky a veřejných služeb. Čtěte více