Lenovo odhalilo nejnovější řadu notebooků ThinkPad

1. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo představilo nejnovější přírůstky portfolia počítačů ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 a X390 Yoga. Nové řady notebooků ThinkPad T a X jsou navrženy a zkonstruovány s cílem poskytnout zákazníkům nástroj pro práci, který je inovativní, stále připojený a nabízí zajímavé funkce.

Nejnovější notebooky ThinkPad pomáhají uživatelům zůstat v kontaktu díky připojení skrze LTE-A Wireless WAN, dodávají klid duši díky bezpečnostnímu systému ThinkShield a poskytují radost z prvotřídního uživatelského rozhraní, které pramení z displeje s vysokým rozlišením, zvuku Dolby Audio Premium a legendární ThinkPad klávesnice.

Nejnovější série ThinkPad T a X zahrnují řadu funkcí navržených tak, aby naplnili potřeby moderních firemních uživatelů:

 • funkce jako ThinkPad PrivacyGuard s PrivacyAlert a krytka webkamery ThinkShutter jsou dostupné na většině modelů;
 • ThinkPad BIOS s novými funkcemi včetně samo-opravné schopnosti;
 • vysokorychlostní WWAN až do gigabitových rychlostí pomocí Fibocom L860-GL CAT16 LTE na T490;
 • T490s, X390 a X390 Yoga jsou vybaveny technologiemi Intel Wi-Fi 6 Gig +;
 • duální mikrofony s dosahem čtyři metry a 360° rozsahem;
 • displej HDR s podporou Dolby Vision k dispozici na všech modelech řady T;
 • nový Full HD displej s jasem 400 nit je k dispozici u modelů T490s a T490;
 • nejnovější procesory Intel Core 8. generace.

Pro rok 2019 přijímá Lenovo principy Inteligentního propojení prostřednictvím základní inženýrské filozofie. Analýzou všech aspektů uživatelského rozhraní se zaměřuje na inovace, které mají v současnosti opravdovou hodnotu. 

Všechny nové modely poskytují vysokorychlostní Wi-Fi a volitelnou funkci WWAN pro LTE-A. ThinkPad T490 posouvá roamingové připojení na další úroveň s podporou CAT16 LTE-A s konfigurací antény UltraConnect 4x4 pro až gigabitové rychlosti a maximální sílu signálu. ThinkPad T490s, X390 a X390 Yoga jsou vybaveny novou technologií Intel Wi-Fi 6 Gig + s technologií Bluetooth 5.1 pro gigabitové bezdrátové připojení. Díky vyššímu výkonu uživatelé zlepší svou produktivitu díky přenosným počítačům ThinkPad s technologií Intel Wi-Fi 6 Gig +.

Bezpečnost uživatelů je zajištěna díky celé řadě vlastností:

 • čtečka otisků prstů Match-on-Chip zvyšuje ochranu informací o otiscích prstů tím, že biometrický obraz nikdy neopustí čip, čímž bude zajištěna bezpečnější identifikace pro přihlašovací a online transakce;
 • ThinkShutter je fyzický kryt fotoaparátu, který je k dispozici na webkamerách RGB i IR a chrání uživatele před nebezpečnými hackery web kamer;
 • ThinkPad PrivacyGuard aktivuje soukromí obrazovky stisknutím tlačítka. PrivacyAlert vás dokonce varuje, pokud vám někdo kouká přes rameno.

Došlo také k vylepšení ThinkPad BIOS. Nejvýznamnější bude nové moderní grafické uživatelské rozhraní, které značně zjednodušuje navigaci v systému. Lenovo vyvinulo řadu nových vylepšení zabezpečení a správy na bázi UEFI, které uživatelům a administrátorům IT poskytují vyšší úroveň bezpečnosti a možností správy.

 • Administrátoři mohou nastavit vzdáleného supervizora nebo privilegovaný přístup pro lepší zabezpečení na úrovni systému BIOS.
 • Mohou omezit přístup na port, spolehlivě odstranit všechna data z pevného disku pomocí služby Secure Wipe nebo vzdáleně řídit nasazení systému pomocí bootování PXE WiFi nebo spuštění HTTP.
 • Nejpůsobivější může být samo-opravná funkce nového systému BIOS, který se může vrátit k dobře známé záložní kopii v případě poškození systému nebo škodlivého útoku. Tato nová funkce je navržena tak, aby poskytovala zákazníkům pružnější systém a zabránila hackerům infiltrovat kód firmware nejnižší úrovně.

HDR displej s jasem 500 nitů a podporou Dolby Vision přináší výjimečnou barvu, kontrast a jas pro živý zážitek ze sledování. Vývoj přinesl také nový Full HD displej s jasem 400 nitů, který využívá technologii LTPS (nízkoteplotní polykrystalický křemík), jež zvyšuje jas a prodlužuje výdrž baterie.

Kvůli vylepšení vlastností při konferenčních hovorech přes internet Lenovo osadilo dva duální mikrofony s velkým dosahem, které zlepšují hovory online, zejména v případě více účastníků a v hlučném prostředí díky vylepšení zvuku pomocí Dolby Audio Premium.

„Progresivní návrhy notebooků ThinkPad začínají rozhovorem s našimi zákazníky,“ řekl Jerry Paradise, viceprezident Lenovo portfolia komerčních produktů. „Jakmile se naši inženýři zapojí, jsme odhodláni poskytovat inteligentní počítačové řešení postavené na dlouholetém know-how s jediným cílem – potěšit koncové uživatele.“

Video : 
Štítky: 
Notebooky, Lenovo

Podobné články

Přichází nová generace počítačů HP Pavilion x360

20. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP představilo novou generaci konvertibilních počítačů Pavilion x360 14 a Pavilion x360 15. Nejčerstvější přírůstky do rodiny zařízení Pavilion přinášejí prvky známé z prémiových zařízení HP, jako trojrozměrnou kovovou základnu klávesnice, elegantní barevné varianty, ale i výrazně vyšší výkon a výběr z grafických karet, za cenu dostupnou i běžným uživatelům. HP dále začne nabízet i dva nové monitory. Čtěte více

Počítače Surface oficiálně míří do střední a východní Evropy

13. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft zareagoval na požadavky nadnárodních firem, které chtějí pořizovat zařízení Surface svým zaměstnancům v regionálních pobočkách a kancelářích a od 1. května 2019 začne prostřednictvím autorizovaných partnerů firmám dodávat vybrané počítače v dalších 11 evropských zemích včetně České republiky a Slovenska. Čtěte více

Notebooky v roce 2019 - Tenké, lehké a výkonné (jako desktop)

6. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Notebooky zrají jako víno. V posledních letech prošly přenosné počítače řadou významných změn a najít na nich závažné nedostatky a nevýhody je stále složitější. Naopak, jejich všestranná využitelnost se stále zvyšuje. A díky přičinění firem jako AMD, Intel, Microsoft nebo Nvidia se máme i letos na co těšit. Čtěte více

Toshiba: notebook Portégé Z30-E

2. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Toshiba)
Toshiba uvedla na náš trh první konfigurace lehkého a tenkého notebooku Portégé Z30-E v odolném magneziovém šasi s displejem o úhlopříčce 13,3". Přístroj odpovídá požadavkům na přenosný počítač pro firemní uživatele a i přes hmotnost 1,2 kg nabízí odpovídající výkon, široké možnosti připojení nebo vysokou míru zabezpečení dat. Čtěte více