Lenovo DCG je připraveno na budoucnost

6. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Lenovo)
Divize Data Centra Group, ta část společnosti Lenovo, která se zabývá servery, sítěmi, datovými centry a dalšími pokročilými technologiemi, se s námi podělila o aktuality ze svých dílen (rozumějte laboratoří) a my vám je nyní přinášíme přehledně na jednom místě na následujících řádcích.
Marian Korienek, ředitel Lenovo DCG  pro ČR, SR a Polsko

Mezi nejdůležitější jevy v současném IT patří podle zástupců společnosti Lenovo digitální transformace, kybernetická bezpečnost nebo analytika a monetizace dat. To vše je navíc podtrženo velmi rychlým růstem – jen pro příklad si uveďme, že do roku 2020 by mělo používat 27 % všech společností Blockchain, ve stejné době by pak mělo existovat 20 miliard IoT zařízení a 72 % všech společností by mělo být v následujících dvou letech na cestě digitální transformací. Velmi rychle se zvyšuje také adopce umělé inteligence a kognitivních technologií. Lenovo všechny tyto jevy pečlivě sleduje, inspiruje se jimi a samozřejmě je zohledňuje při budování svého portfolia a své strategie.

Čím se DCG zabývá

Divize Data Centra Group se zabývá infrastrukturou datových center (dodává servery, storage, síťové prvky), softwarově definovanými řešeními (storage, hyperkonvergované systémy, integrované systémy), HCP a umělou inteligencí, hyperskalárními řešeními a k tomu všemu samozřejmě poskytuje nezbytné návazné služby.

DCG v současnosti celosvětově zaměstnává asi 7 000 lidí (z toho asi 2 000 ve vývoji), má zákazníky ve 160 zemích, vlastní pět továren a nasadila již přes 20 milionů serverů.

Vizí divize DCG je pak „Být nejdůvěryhodnějším partnerem v oblasti datových center a pomáhat svým zákazníkům uspět v průběhu digitální transformace“. Mezi partnery patří například firmy jako AMD, Broadcom, Brocade, IBM, Intel, Micron, Microsoft, RedHat, Samsung, SAP, Seagate či VMware.

Aliance se společnostmi NetApp a Nutanix

Je zřejmé, že zájmy a požadavky zákazníků se v průběhu času mění a vyvíjejí. Dnes mezi nejdůležitější patří instantní analytika dat a získávání potřebných informací, edge computing a cloud computing nebo zjednodušování infrastruktury a s tím související potřebná podpora. Aby společnost Lenovo dokázala těmto požadavkům co nejlépe vyhovět, úzce spolupracuje i s firmami NetApp a Nutanix.

Spolupráce s firmou NetApp má přinést inovativní technologie a zjednodušené prostředí, které pomohou zákazníkům modernizovat IT systémy a urychlí tak jejich digitální transformaci. Společně vzniká největší sortiment nových serverových úložišť značky Lenovo, které kombinují nejdůležitější řešení správy dat společnosti NetApp s infrastrukturou ThinkSystem od Lenova. Nové produkty budou využívat softwarovou technologii od společnosti NetApp a budou vyráběny společností Lenovo.

Lenovo a NetApp společně také založily společnost v Číně, která bude dodávat produkty pro ukládání dat a řešení pro správu dat, jež jsou lokalizována a přizpůsobena tak, aby splňovala specializované požadavky Číny. Očekává se, že společnost začne fungovat od jara roku 2019, vše však závisí na lokálních povoleních.

Partnerství se společností Nutanix bylo uzavřeno již dříve (v roce 2015) a jeho cílem bylo vylepšit pozici firmy Lenovo na trhu hyperkonvergovaných platforem. Výsledkem spolupráce je produktová série s označením HX. Konvergovaná zařízení Lenovo série HX umožňují zjednodušit infrastrukturu datových center a sdílet společné zdroje pro efektivnější využití díky jednoduchému nasazení a umístění výpočetního výkonu, úložiště i správy na jednom uzlu. Počínaje pouhými třemi uzly je série HX schopna vysoké škálovatelnosti v případě potřeby firemního růstu. Společnosti Lenovo a Nutanix také investují do prodeje a podpory, aby zákazníkům pomohly vytvořit a nasadit novou generaci IT infrastruktury. Za zmínku stojí jistě také velmi dobrá podpora platformy SAP HANA.

Lenovo a Blockchain

Další oblastí, kterou Lenovo pečlivě sleduje a ve které provádí rozsáhlý výzkum, je technologie Blockchain. V současné chvíli Lenovo Blockchain vnímá zejména jako nástroj vhodný pro zajištění bezpečnosti a důvěryhodnosti (využitelný v řadě oblastí). Samotné Lenovo počítá s nasazením Blockchainu například pro zajištění bezpečnosti hardwaru (např. IoT prvků), pro zabezpečení komunikace, ale třeba i pro napojení těchto systémů na umělou inteligenci. V nejbližší době se tedy rozhodně máme na co těšit J

Video : 

Podobné články

Budoucnost digitalizace hledejte ve výkonných serverech

14. 1. 2019. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
PR článek - Hledáte smysluplnou změnu v ICT řešeních pro zákazníky v roce 2019? Podívejte se na zajímavé modely z řady serverů PRIMERGY, nebo třeba systém PRIMEQUEST pro kritické aplikace. Na těchto základech mohou zákazníci zkombinovat vynikající výkon, flexibilní konfiguraci a optimalizovaný design systémů, které jim zajistí nástroje do nestabilního prostředí digitalizace, pokročilé analytiky a umělé inteligence. Čtěte více

IDC: Prodej serverů výrazně rostl

26. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů ve třetím čtvrtletí 2018 podle IDC meziročně vzrostl o téměř 38 % na 23,4 miliardy USD. V množství prodaných kusů byl zaznamenán meziroční nárůst o 18,3 % na 3,2 milionu zařízení. Čtěte více

Lenovo představilo nové jednosocketové servery pro malé a středí podniky

23. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Digitální transformací procházejí v současné době nejen velké, ale i středně velké a malé podniky, které vyžadují stejně jako ostatní nejnovější technologie. Při aktualizaci své IT infrastruktury ale čelí menší podniky výzvám navíc. Ty přicházejí nejčastěji v podobě nedostatku prostoru a napjatého rozpočtu. Čtěte více

Sophos Intercept X chrání servery technologií hlubokého učení

24. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Sophos představil novou generaci serverové ochrany Sophos Intercept X pro servery s prediktivní technologií hlubokého učení, která zajišťuje neustále se rozvíjející zabezpečení proti kyberhrozbám. Neuronové sítě Sophos pro hluboké učení se učí na stamiliónech vzorků, hledají podezřelé příznaky škodlivého kódu a zabraňují útokům neznámého malwaru. Čtěte více