Lenovo aktualizovalo nabídku podnikových serverů

1. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo uvedla na trh novinky v portfoliu škálovatelných serverů X6. Spolu s řadou podnikových řešení připravených pro využití nezávislými dodavateli softwaru včetně nabídky optimalizované pro SAP HANA představují vrchol aktuální nabídky.

Aktualizované systémy Lenovo pro servery X6 zahrnují dva výpočetní uzly Flex System X6 a dvojici rackových serverů System x. Oba jsou spravované pomocí systému pro správu Lenovo XClarity. Zahrnuté inovace přinášejí vyšší výkon a rychlost nasazení při náročných pracovních úlohách, jako je práce v cloudu, s databázemi, ERP, vizualizacemi a obchodními analýzami.

„Rychlé tempo změn v prostředí dnešních podnikových datových center klade důraz na technologii celé infrastruktury a také na IT rozpočty,“ řekl Ondřej Lorenc, client technical sales, x86 Enterprise Business Group. „Nové servery Lenovo X6 zajistí výkon, agilitu a odolnost potřebnou pro plynulý chod kritických aplikací, čímž našim klientům poskytnou výhodu a možnost zvítězit i v extrémně konkurenčním prostředí.”

Rackové servery Lenovo X6

Rackové servery Lenovo System x3850 X6 se čtyřmi procesory a Lenovo System x3950 X6 s osmi procesory jsou vyrobeny v modulárním designu. Design umožňuje jednoduše vyměnit výpočetní část serveru pro osazení procesorů nové generace, což snižuje pořizovací náklady a eliminuje potřebu nákupu nového serveru. Modulární architektura navíc umožňuje vylepšovat další klíčové komponenty, jako jsou úložiště, rozšiřující karty v plné i poloviční výšce, ventilátory a napájecí zdroje.

Servery jsou osazeny nejnovějšími procesory z rodiny Intel Xeon E7-4800 v3, které poskytují až o až 50 % vyšší výkon než systémy předchozích generací. Díky podpoře operační paměti DDR4 a až 192 slotům DIMM jsou systémy vhodné i pro zpracování náročných výpočetních úloh.

Lenovo Flex System X6

Výpočetní uzly Lenovo Flex System X6, včetně Flex System x480 X6, který je škálovatelný na čtyřsocketový systém, a Flex System x880 X6, prvního škálovatelného osmisocketového blade serveru běžícím na procesorech Intel Xeon, nabízejí firmám flexibilní architekturu schopnou přizpůsobovat se jejich rostoucím požadavkům. Díky nejnovějším procesorům z rodiny Intel Xeon E7-8800/4800 v3 jsou výpočetní uzly vybaveny až 144 jádry.

„Nasadili jsme rodinu procesorů Intel Xeon E7 v3,  abychom splnili požadavky firem na výkon, spolehlivost a škálovatelnost podnikové výpočetní techniky a reagovali na růst objemů analytiky prováděné v reálném čase,“ řekl Ondřej Lorenc. „Nabídka společnosti Lenovo v oblasti flexibilních serverů X6 fungujících na procesorech z řady Intel Xeon E7 v3 přináší výkon a schopnosti vnitřní paměti, které umožní začlenit neustále rostoucí objemy podnikových dat do vnitřní struktury podniku.“

Optimalizovaná řešení pro SAP Haha

Řešení optimalizovaná pro SAP Hana, která fungují na základě serverových platforem Lenovo System x3850 X6 a System x3950 X6 nabízejí konfigurace se SAP certifikací. V kombinaci se službami Lenovo Enterprise Solution mohou být v provozu během pár dní a pomáhat zákazníkům v rychlém zapojení nových aplikací SAP HANA.

Lenovo také nabízí řešení SAP ve spolupráci s EMC:

 • SAP Hana Data Center Integration (TDI) na míru s EMC
 • EMC VSPEX pro tradiční prostředí SAP

Podniková řešení pro ISV

Kromě SAP a EMC spolupracuje Lenovo s dalšími firmami v oboru, jako je Microsoft, VMware, a Citrix, aby mohla nabídnout kompletní otestovaná řešení pro infrastrukturu, která využívá servery, úložiště a síťový hardware Lenovo. Tato řešení zahrnují:

 • Lenovo Solution pro souborový server Microsoft Scale Out File Server
 • Lenovo Solution pro Microsoft SharePoint Server 2013
 • Lenovo Solution pro Microsoft Exchange Server 2013
 • Lenovo Solution pro VMware vCloud Suite 6.0
 • Lenovo Solution pro VMware Horizon 6.0
 • Lenovo Solution pro Citrix XenDesktop 7.6
 • Lenovo Solution pro Microsoft SQL Server 2014
 • Lenovo Solution pro inženýrské analýzy
 • Lenovo Solution pro ANSYS
 • Lenovo Solution pro finanční služby
 • Lenovo Solution pro oblast medicíny a farmacii

Lenovo XClarity – automatizovaná správa systémů

Lenovo XClarity je řešením pro malé i velké podniky, poskytovatele služeb a organizace státní správy. Řeší požadavky zákazníků včetně nutnosti centralizovat a zjednodušit správu hardwarových zdrojů a zrychlit cloudová úložiště a tradiční rozmístění infrastruktury. Poskytuje přehled a kontrolu externích fyzických zdrojů, stejně jako nástroje vyšší úrovně pro správu. Řešení je dostupné ve dvou verzích (Lenovo XClarity Administrator a Lenovo XClarity Pro) a podporuje servery Lenovo X6.

Dostupnost

Servery System x3850 X6 a System x3950 X6, Flex System x480 X6 a Flex System x880 X6 jsou na českém trhu dostupné od konce května 2015.

Štítky: 

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více