Kvůli posílení IT bezpečnosti přechází UNICEF ČR na GFI Unlimited

11. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Ve 157 zemích světa pomáhá světová organizace UNICEF stovkám milionů dětí získat kvalitní zdravotní péči, výživu, přístup do škol a ochranu před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu. S tím vším samozřejmě v dnešní době úzce souvisí efektivní a bezpečná komunikace, které mají na starosti produkty společnost GFI.

V České republice funguje jako v jedné z 35 zemích ve formě národního výboru, jehož úkolem je zajišťovat finanční prostředky od českých dárců, které jsou potom použity na zlepšení životních podmínek dětí v zemích ohrožených chudobou, nedostatkem potravin apod. Dalším úkolem jsou osvětové akce, zejména mezi žáky a studenty českých škol.

U humanitární organizace, jakou je UNICEF, je nezbytně důležitá intenzivní komunikace s partnery z České republiky i z celého světa, jež probíhá z velké většiny elektronickou poštou. Pro zajištění e-mailové komunikace mezi jednotlivými zastoupeními po světě a zároveň mezi lokálními partnery z České republiky si or­ganizace UNICEF vybrala Kerio Connect. Nicméně postupem času si organizace začala uvědomovat, že aby zajistila komplexní bezpečnost své IT infrastruktury, bude potřebovat rozšířit ochranu o další nástroje.

Od Kerio WinRoute a Kerio Connect…

Před nasazením Kerio Connect používala organizace UNICEF firewall s integrovaným poštov­ním serverem WinRoute Pro 4, jenž je před­chůdcem současných produktů Kerio Control a Kerio Connect. Poštovní server Kerio Connect ve verzi 7, jehož výhodou je především nízké zatížení hardwaru, a proto nebylo nutné pořizovat nový hardware ani aktualizovat operační systém, organizace nasadila v lednu 2010.

Výhodou Kerio Connect je také možnost provozovat celé řešení v cloudu, což je varianta, kterou se vážně zabývá společnost ITplay, jež pro UNICEF externě zajišťuje komplexní řešení správy IT infrastruktury. Dalším úkolem ITplay je průběžně posilovat zabezpečení sítě v UNICEF tak, aby byla schopna čelit aktuálním bezpečnostním výzvám typu spamování, ransomwaru a krádežím dat.   

…ke GFI Unlimited

UNICEF se proto rozhodla využít nabídky společnosti GFI Software, která nedávno předtím přišla s licenčním modelem GFI Unlimited, který poskytuje přístup ke 12 produktům z portfolia GFI Software. Vedle již provozovaného řešení Kerio Connect využije z této nabídky UNICEF zejména řešení GFI MailEssentials, nástroj proti spamům a virům obsaženým v elektronické poště.

Návazným produktem v oblasti zabezpečení a správy elektronické pošty je GFI Archiver umožňující archivaci veškeré e-mailové komunikace. V segmentu zabezpečení podnikové sítě a dat pak UNICEF plánuje využívat GFI LanGuard pro skenování zranitelností a automatizovaný patch management,  Kerio Control kvůli kvalitnějšímu firewallu a zabezpečení webového přístupu, a GFI EndPointSecurity proti neautorizovanému přístupu výměnných paměťových médií. Nasazení produktů se plánuje do konce roku 2018.

Přínosy

Řešení z portfolia GFI Unlimited poskytují díky své nenáročnosti na hardwarové prostředky možnost využívat původní IT infrastrukturu v UNICEF, a tak ušetřit částky na pořízení výkonného hardwaru. Ale především zvýší bezpečnost podnikové sítě a zjednoduší administraci celého prostředí díky automatizaci aktualizací pracovních stanic, ulehčení poštovnímu serveru od spamů a starší pošty, a také díky eliminaci případného zavlečení škodlivého softwaru z USB pamětí, které jsou využívány externími pracovníky s dočasným přístupem.

„Velmi vítáme možnost významným způsobem vylepšit zabezpečení IT infrastruktury v UNICEF pomocí GFI Unlimited,“ řekl Jan Ulrich, hlavní technik v ITplay.„Tato nabídka nám umožňuje si otestovat všechny produkty GFI Software a zvolit kombinaci, která optimalizuje jejich administraci a zároveň maximálně ochrání UNICEF před kybernetickými hrozbami bez nutnosti jakýchkoliv dodatečných nákladů.

Štítky: 
Téma měsíce, Bezpečnost, GFI, Zebra systems

Podobné články

Nová obchodní příležitost v rezidenčním segmentu? IP interkomy

12. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Průkopníkem v připojování domovních komunikátorů na síť jsou Češi. Když pražská společnost 2N uváděla před deseti lety svůj první dveřní IP interkom, konkurence v podstatě neexistovala. Dnes je 2N největším výrobcem těchto zařízení na světě a je zřejmé, že podobně jako v případě bezpečnostních kamer dochází k digitální revoluci i u dveří našich bytů a domů. Čtěte více

Připravte své zákazníky na letní sezónu 2019 již teď

26. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Zyxel)
Letošní letní sezona je jistě za námi. Globální hospodářský růst v kombinaci s krásným letním počasím přispěl ke zvýšenému zájmu o dovolené a cestování. Hotely po celé Evropě příští rok očekávají rekordní obsazenost, která odráží snahu lidí maximálně využít svůj volný čas. Čtěte více

Drát nebo bezdrát? A není to jedno?

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Hewlett Packard Enterprise)
V oblasti přístupových sítí dochází v poslední době k významným koncepčním změnám, které jsou způsobené novými a staronovými IT trendy. Asi nikoho nepřekvapí očekávání mobility, kterou uvedl již před více než deseti lety Apple se svým prvním iPhonem. Enormní dopad do našeho osobního života se všemi pozitivy a negativy lze jen těžko přehlédnout. Čtěte více

Revoluční správa firemní sítě

19. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netgear)
Nastavení a správa síťových produktů znamenají pro mnoho malých a středních firem časově a finančně náročný proces, jenž navíc vyžaduje i značné odborné znalosti. Vedoucí pracovníci těchto firem se přitom spíše než technologiím chtějí věnovat rozvoji svého byznysu, a tak hledají především jednoduchá IT řešení, která by snadno a flexibilně pokryla jejich síťové potřeby a co nejméně zatěžovala jejich rozpočty. Čtěte více