Kvůli posílení IT bezpečnosti přechází UNICEF ČR na GFI Unlimited

11. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Ve 157 zemích světa pomáhá světová organizace UNICEF stovkám milionů dětí získat kvalitní zdravotní péči, výživu, přístup do škol a ochranu před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu. S tím vším samozřejmě v dnešní době úzce souvisí efektivní a bezpečná komunikace, které mají na starosti produkty společnost GFI.

V České republice funguje jako v jedné z 35 zemích ve formě národního výboru, jehož úkolem je zajišťovat finanční prostředky od českých dárců, které jsou potom použity na zlepšení životních podmínek dětí v zemích ohrožených chudobou, nedostatkem potravin apod. Dalším úkolem jsou osvětové akce, zejména mezi žáky a studenty českých škol.

U humanitární organizace, jakou je UNICEF, je nezbytně důležitá intenzivní komunikace s partnery z České republiky i z celého světa, jež probíhá z velké většiny elektronickou poštou. Pro zajištění e-mailové komunikace mezi jednotlivými zastoupeními po světě a zároveň mezi lokálními partnery z České republiky si or­ganizace UNICEF vybrala Kerio Connect. Nicméně postupem času si organizace začala uvědomovat, že aby zajistila komplexní bezpečnost své IT infrastruktury, bude potřebovat rozšířit ochranu o další nástroje.

Od Kerio WinRoute a Kerio Connect…

Před nasazením Kerio Connect používala organizace UNICEF firewall s integrovaným poštov­ním serverem WinRoute Pro 4, jenž je před­chůdcem současných produktů Kerio Control a Kerio Connect. Poštovní server Kerio Connect ve verzi 7, jehož výhodou je především nízké zatížení hardwaru, a proto nebylo nutné pořizovat nový hardware ani aktualizovat operační systém, organizace nasadila v lednu 2010.

Výhodou Kerio Connect je také možnost provozovat celé řešení v cloudu, což je varianta, kterou se vážně zabývá společnost ITplay, jež pro UNICEF externě zajišťuje komplexní řešení správy IT infrastruktury. Dalším úkolem ITplay je průběžně posilovat zabezpečení sítě v UNICEF tak, aby byla schopna čelit aktuálním bezpečnostním výzvám typu spamování, ransomwaru a krádežím dat.   

…ke GFI Unlimited

UNICEF se proto rozhodla využít nabídky společnosti GFI Software, která nedávno předtím přišla s licenčním modelem GFI Unlimited, který poskytuje přístup ke 12 produktům z portfolia GFI Software. Vedle již provozovaného řešení Kerio Connect využije z této nabídky UNICEF zejména řešení GFI MailEssentials, nástroj proti spamům a virům obsaženým v elektronické poště.

Návazným produktem v oblasti zabezpečení a správy elektronické pošty je GFI Archiver umožňující archivaci veškeré e-mailové komunikace. V segmentu zabezpečení podnikové sítě a dat pak UNICEF plánuje využívat GFI LanGuard pro skenování zranitelností a automatizovaný patch management,  Kerio Control kvůli kvalitnějšímu firewallu a zabezpečení webového přístupu, a GFI EndPointSecurity proti neautorizovanému přístupu výměnných paměťových médií. Nasazení produktů se plánuje do konce roku 2018.

Přínosy

Řešení z portfolia GFI Unlimited poskytují díky své nenáročnosti na hardwarové prostředky možnost využívat původní IT infrastrukturu v UNICEF, a tak ušetřit částky na pořízení výkonného hardwaru. Ale především zvýší bezpečnost podnikové sítě a zjednoduší administraci celého prostředí díky automatizaci aktualizací pracovních stanic, ulehčení poštovnímu serveru od spamů a starší pošty, a také díky eliminaci případného zavlečení škodlivého softwaru z USB pamětí, které jsou využívány externími pracovníky s dočasným přístupem.

„Velmi vítáme možnost významným způsobem vylepšit zabezpečení IT infrastruktury v UNICEF pomocí GFI Unlimited,“ řekl Jan Ulrich, hlavní technik v ITplay.„Tato nabídka nám umožňuje si otestovat všechny produkty GFI Software a zvolit kombinaci, která optimalizuje jejich administraci a zároveň maximálně ochrání UNICEF před kybernetickými hrozbami bez nutnosti jakýchkoliv dodatečných nákladů.

Štítky: 
Téma měsíce, Bezpečnost, GFI, Zebra systems

Podobné články

Vysoká produktivita při zachování udržitelnosti přinese byznys i resellerům

19. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Téma měsíce - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic má na evropském i tuzemském trhu velmi silnou pozici a neustále přináší novinky, které by pomohly koncovým uživatelům zvyšovat produktivitu a resellerům zisky. Čtěte více

Není laser jako laser...

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a NEC;)
Téma měsíce - Společnost NEC Display Solutions je průkopníkem laserové technologie a v době, kdy konkurenti snili o laserových produktech bez nutnosti výměny lamp, NEC již představilo první produkty (2014). Zajímavý na celé technologii je také fakt, že NEC jako jedna z mála společností má laser technologii zvládnutou na obou projekčních technologiích, jak DLP tak LCD. Čtěte více

První kalibrační software pro fotografické monitory EIZO, který „mluví“ česky!

7. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Eizo)
Téma měsíce - Obvykle je podobný komentář věnován nějakému pokrokovému hardwarovu. Tentokrát však bude věnován kalibračnímu softwaru, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a zároveň bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. Čtěte více

Ricoh nabízí komplexní řešení pro podporu videoanalýzy hry

4. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Ricoh)
Téma měsíce - HC Slovan Bratislava je jedním z nejstarších hokejových klubů na Slovensku a jeho sportovní úspěchy přesahují na mezinárodní úroveň. Díky implementaci moderní komunikační technologie od společnosti Ricoh dokáže nyní tým efektivněji analyzovat hokejovou hru, ať již v domácí kabině, nebo na cestách. Čtěte více