Kvůli posílení IT bezpečnosti přechází UNICEF ČR na GFI Unlimited

11. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Ve 157 zemích světa pomáhá světová organizace UNICEF stovkám milionů dětí získat kvalitní zdravotní péči, výživu, přístup do škol a ochranu před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu. S tím vším samozřejmě v dnešní době úzce souvisí efektivní komunikace a zabezpečení její komunikace, které mají na starosti produkty společnost GFI.

V České republice funguje jako v jedné z 35 zemích ve formě národního výboru, jehož úkolem je zajišťovat finanční prostředky od českých dárců, které jsou potom použity na zlepšení životních podmínek dětí v zemích ohrožených chudobou, nedostatkem potravin apod. Dalším úkolem jsou osvětové akce, zejména mezi žáky a studenty českých škol.

U humanitární organizace, jakou je UNICEF, je nezbytně důležitá intenzivní komunikace s partnery z České republiky i z celého světa, jež probíhá z velké většiny elektronickou poštou. Pro zajištění e-mailové komunikace mezi jednotlivými zastoupeními po světě a zároveň mezi lokálními partnery z České republiky si or­ganizace UNICEF vybrala Kerio Connect. Nicméně postupem času si organizace začala uvědomovat, že aby zajistila komplexní bezpečnost své IT infrastruktury, bude potřebovat rozšířit ochranu o další nástroje.

Od Kerio WinRoute a Kerio Connect…

Před nasazením Kerio Connect používala organizace UNICEF firewall s integrovaným poštov­ním serverem WinRoute Pro 4, jenž je před­chůdcem současných produktů Kerio Control a Kerio Connect. Poštovní server Kerio Connect ve verzi 7, jehož výhodou je především nízké zatížení hardwaru, a proto nebylo nutné pořizovat nový hardware ani aktualizovat operační systém, organizace nasadila v lednu 2010.

Výhodou Kerio Connect je také možnost provozovat celé řešení v cloudu, což je varianta, kterou se vážně zabývá společnost ITplay, jež pro UNICEF externě zajišťuje komplexní řešení správy IT infrastruktury. Dalším úkolem ITplay je průběžně posilovat zabezpečení sítě v UNICEF tak, aby byla schopna čelit aktuálním bezpečnostním výzvám typu spamování, ransomwaru a krádežím dat.   

…ke GFI Unlimited

UNICEF se proto rozhodla využít nabídky společnosti GFI Software, která nedávno předtím přišla s licenčním modelem GFI Unlimited, který poskytuje přístup ke 12 produktům z portfolia GFI Software. Vedle již provozovaného řešení Kerio Connect využije z této nabídky UNICEF zejména řešení GFI MailEssentials, nástroj proti spamům a virům obsaženým v elektronické poště.

Návazným produktem v oblasti zabezpečení a správy elektronické pošty je GFI Archiver umožňující archivaci veškeré e-mailové komunikace. V segmentu zabezpečení podnikové sítě a dat pak UNICEF plánuje využívat GFI LanGuard pro skenování zranitelností a automatizovaný patch management,  Kerio Control kvůli kvalitnějšímu firewallu a zabezpečení webového přístupu, a GFI EndPointSecurity proti neautorizovanému přístupu výměnných paměťových médií. Nasazení produktů se plánuje do konce roku 2018.

Přínosy

Řešení z portfolia GFI Unlimited poskytují díky své nenáročnosti na hardwarové prostředky možnost využívat původní IT infrastrukturu v UNICEF, a tak ušetřit částky na pořízení výkonného hardwaru. Ale především zvýší bezpečnost podnikové sítě a zjednoduší administraci celého prostředí díky automatizaci aktualizací pracovních stanic, ulehčení poštovnímu serveru od spamů a starší pošty, a také díky eliminaci případného zavlečení škodlivého softwaru z USB pamětí, které jsou využívány externími pracovníky s dočasným přístupem.

„Velmi vítáme možnost významným způsobem vylepšit zabezpečení IT infrastruktury v UNICEF pomocí GFI Unlimited,“ řekl Jan Ulrich, hlavní technik v ITplay.„Tato nabídka nám umožňuje si otestovat všechny produkty GFI Software a zvolit kombinaci, která optimalizuje jejich administraci a zároveň maximálně ochrání UNICEF před kybernetickými hrozbami bez nutnosti jakýchkoliv dodatečných nákladů.

Štítky: 
Téma měsíce, Bezpečnost, GFI, Zebra systems

Podobné články

Automatizací SEGA zhodnotila investici do infrastruktury

15. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks a DCD Publishing)
Japonské firmy jsou pověstné mimo jiné tím, že mají nekompromisní nároky na kvalitu. Pro jakoukoli technologickou firmu představuje spolupráce s japonským partnerem vždy opravdovou výzvu. Zejména pokud jde o takovou legendu, jakou zosobňuje japonská společnost SEGA. Jedna z nejaktivnějších a nejkreativnějších, jaké se kdy v herním průmyslu vyskytovaly. Čtěte více

Kaspersky Lab a kybernetická ochrana Plzeňského Prazdroje

9. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Kaspersky Lab)
Hackerské útoky na průmyslové sítě jsou v poslední době poměrně časté. I z toho důvodu Plzeňský Prazdroj, jakožto jeden z českých průmyslových gigantů, přirozeně přikládá bezpečnosti informačních a provozních technologií velkou důležitost a navázal spolupráci s Kaspersky Lab s cílem zlepšit zabezpečení svých pivovarských technologií. Čtěte více

Zkusili jste prodat tiskárnu obchodníkovi?

25. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a OKI)
Menších specializovaných prodejen, které nepatří do řetězců, je celá řada. Obchodní činnost si v těchto firmách zajišťují sami a velmi dbají na efektivitu a jednoduchost všech činností. Na cokoliv „navíc“ obvykle nemají moc času. Slyší však na možnosti, jak zlepšit prezentaci zboží a cenových akcí přímo v prodejně. Čtěte více

Tisk je jednoduchý, ale dokumenty je třeba i třídit, ukládat a najít…

24. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Janus)
V dnešní době čelí každá firma nárůstu objemu zpracovávaných dat a dokumentů. Počty tištěných a skenovaných stránek se zvyšují a tento trend lze očekávat i v dalších letech. Digitalizace s sebou očekávané omezení tisku zatím nepřinesla, stále totiž existují obory, které se bez vytištěných dokumentů neobejdou. Dokumenty v papírové i digitální podobě je proto potřeba nějak třídit, ukládat a v případě potřeby snadno vyhledat. Čtěte více