Kulatý stůl společnosti NetApp představil hyperkonvergované řešení pro velké firmy

4. 7. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Prostory restaurace Oblaca na Žižkovské televizní věži v poslední červnový den posloužily společnosti NetApp k uspořádání tradičního kulatého stolu. Jan Jiskra zastupující společnost NetApp na českém i slovenském trhu novinářům za přítomnosti zástupců partnerských společností United Data a Cloud4com představil druhou generaci HCI.

Na trhu se již ve třetím čtvrtletí tohoto roku objeví nová řešení v oblasti hybridních cloudů, která lze ohodnotit jako nejvýznamnější inovace za 25 let historie společnosti NetApp. Firma rozšířila nabídku řešení a portfolio služeb Data Fabric, systému pro správu dat, které bude zahrnovat hyperkonvergované řešení (HCI) přizpůsobené velkým firmám, nový obchodní model čerpání datové kapacity dle potřeby, zlepšené vlastnosti all-flashových řešení a řešení pro hybridní cloudy, která zjednodušují přesun dat z a na veřejné cloudy. HCI velkým firmám přinese především výkon, flexibilitu a automatizaci. Díky širokým možnostem škálovatelnosti si mohou společnosti zvolit konfiguraci dle svých vlastních potřeb a neplatí tím pádem licence za výkon či úložiště, které přesahují jejich potřeby.

Celé setkání završil oběd v restauraci Oblaca, který prolínala uvolněná konverzace o nejrůznějších aktuálních tématech. Zapomenuty nezůstaly samozřejmě představené novinky, ale řeč se ubírala i směrem k problematice blížící se účinnosti GDPR a na to, jak jsou na ni české společnosti připraveny. Diskuze se také zaměřila na aktuální trendy a na věci, které budou hrát v příštích letech v oblasti IT důležitou roli.

Obrazová galerie:
Štítky: