Která značka telefonů se chlubím nejvěrnějšími zákazníky?

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SellCell)
Rok 2020 byl pro výrobce mobilních telefonů bezesporu náročný. Někteří dodavatelé však na situaci přesto dokázali vydělat, zatímco jiní by spíše měli zpytovat svědomí a přemýšlet, kde udělali chybu. Pokud vás zajímá vztah uživatelů k jednotlivým značkám mobilních telefonů, neváhejte se začíst do článku, který vychází z informací online tržiště SellCell.

Informace vycházejí z průzkumu, který proběhl mezi více než 5 000 americkými uživateli smartphonů značek Apple, Google, LG, Motorola a Samsung.

Průzkum byl zaměřený na:

 • věrnost zákazníků pěti největších značek mobilních telefonů;
 • preferovanou značku při příštím nákupu;
 • faktory ovlivňující věrnost ke značte a důvody k jejímu opuštění;
 • nejpopulárnější, a naopak nejméně populární vlajkové modely.

Klíčová zjištění průzkumu:

 • Věrnost uživatelů ke značce Apple je aktuálně na historickém maximu a dosahuje 92 % (ve stejném průzkumu v roce 2019 to bylo 90,5 %).
 • Věrnost uživatelů ke značce Samsung ve stejném období klesla z 85,7 % v roce 2019 o 11,7 % na současných 74 %.
 • 26 % současných uživatelů telefonů Samsung v průzkumu uvedlo, že při příští výměně mobilního telefonu zvolí produkt jiného výrobce. Tito uživatelé uvedli, že ve více než polovině případů (53 %) bude jejich novým telefonem iPhone. Hlavním důvodem (31,5 %) jsou obavy z nedostatečné bezpečnosti a soukromí.
 • Čtvrtina uživatelů telefonů Samsung, která se příště chystá pořídit přístroj od jiného výrobce, uvádí, že není spokojená s poměrem mezi cenou a ostatními vlastnostmi.
 • Klesla i věrnost uživatelů telefonů od Googlu – oproti roku 2019 se snížila o 18,8 % na současných 65,2 %.
 • Vůbec nejméně loajální jsou uživatelé značek Motorola (značku změní 71 % současných majitelů) a LG (změnu provede 62,6 % současných uživatelů).
 • Téměř polovina uživatelů smartphonů Apple si myslí, že iPhony řady 12 jsou nejlepší dnes dostupnou řadou telefonů. V případě uživatelů Samsungu považuje přístroje řady Galaxy S21 za nejlepší 30,4 % respondentů.

Na spoustu dalších informací a detailních výsledků, které autoři průzkumu odhalili mezi uživateli iphonů a androidů, se můžete podívat zde.

Podobné články

ASUS: chytrý telefon ROG Phone 5

1. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS Republic of Gamers (ROG) představila herní smartphony ROG Phone 5 a ROG Phone 5 Ultimate. Novinky vsadily nejen na výkonný hardware, vysokokapacitní baterii nebo perfektní AMOLED displej, ale také na celou řadu speciálních herních funkcí a vlastností i širokou nabídku příslušenství. Čtěte více

PanzerGlass: obaly ClearCase pro iPhone 12

19. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: PanzerGlass)
K jarnímu období již od nepaměti patří pestrobarevné odstíny. To aktuální nám začíná již za necelý týden a dánský výrobce ochranných prvků PanzerGlass se na něj letos pečlivě připravil se svěží barevnou edicí obalu ClearCase pro Apple iPhone 12. Čtěte více

David Kordík (Samsung): Zákazníci stále preferují naše kvalitní produkty

9. 3. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Pro společnost Samsung byl minulý rok v lecčem přelomový. Mimo jiné i v tom, že se stala nejvýznamnějším prodejcem monitorů jak na českém, tak i slovenském trhu. Jak se jí to v současné těžké situaci podařilo a jaký mají na tomto historickém úspěchu podíl její partneři? Ptali jsme se Davida Kordíka, head of sales and marketing ze společnosti Samsung. Čtěte více

Prodej smartphonů v regionu EMEA vloni vykázal nejhorší výsledky za poslední léta

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s chytrými telefony v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky zaznamenal podle IDC v roce 2020 meziroční pokles o 4,2 % na 345,2 milionu zařízení. Pokles byl zaznamenán i v cenovém vyjádření, kdy souhrnná hodnota všech prodaných telefonů meziročně klesla o 4,6 % na 110 miliard USD. Čtěte více