Která značka telefonů se chlubím nejvěrnějšími zákazníky?

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SellCell)
Rok 2020 byl pro výrobce mobilních telefonů bezesporu náročný. Někteří dodavatelé však na situaci přesto dokázali vydělat, zatímco jiní by spíše měli zpytovat svědomí a přemýšlet, kde udělali chybu. Pokud vás zajímá vztah uživatelů k jednotlivým značkám mobilních telefonů, neváhejte se začíst do článku, který vychází z informací online tržiště SellCell.

Informace vycházejí z průzkumu, který proběhl mezi více než 5 000 americkými uživateli smartphonů značek Apple, Google, LG, Motorola a Samsung.

Průzkum byl zaměřený na:

 • věrnost zákazníků pěti největších značek mobilních telefonů;
 • preferovanou značku při příštím nákupu;
 • faktory ovlivňující věrnost ke značte a důvody k jejímu opuštění;
 • nejpopulárnější, a naopak nejméně populární vlajkové modely.

Klíčová zjištění průzkumu:

 • Věrnost uživatelů ke značce Apple je aktuálně na historickém maximu a dosahuje 92 % (ve stejném průzkumu v roce 2019 to bylo 90,5 %).
 • Věrnost uživatelů ke značce Samsung ve stejném období klesla z 85,7 % v roce 2019 o 11,7 % na současných 74 %.
 • 26 % současných uživatelů telefonů Samsung v průzkumu uvedlo, že při příští výměně mobilního telefonu zvolí produkt jiného výrobce. Tito uživatelé uvedli, že ve více než polovině případů (53 %) bude jejich novým telefonem iPhone. Hlavním důvodem (31,5 %) jsou obavy z nedostatečné bezpečnosti a soukromí.
 • Čtvrtina uživatelů telefonů Samsung, která se příště chystá pořídit přístroj od jiného výrobce, uvádí, že není spokojená s poměrem mezi cenou a ostatními vlastnostmi.
 • Klesla i věrnost uživatelů telefonů od Googlu – oproti roku 2019 se snížila o 18,8 % na současných 65,2 %.
 • Vůbec nejméně loajální jsou uživatelé značek Motorola (značku změní 71 % současných majitelů) a LG (změnu provede 62,6 % současných uživatelů).
 • Téměř polovina uživatelů smartphonů Apple si myslí, že iPhony řady 12 jsou nejlepší dnes dostupnou řadou telefonů. V případě uživatelů Samsungu považuje přístroje řady Galaxy S21 za nejlepší 30,4 % respondentů.

Na spoustu dalších informací a detailních výsledků, které autoři průzkumu odhalili mezi uživateli iphonů a androidů, se můžete podívat zde.

Podobné články

Check Point vylepšil svou ochranu mobilních zařízení o nové funkce

27. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Nová verze nástroje Harmony Mobile od společnosti Check Point je vůbec prvním řešením od některého z hlavních světových výrobců, které zabraňuje stahování škodlivých souborů do mobilních zařízení. Uživatelé se mohou těšit i na další bezpečnostní funkce, včetně analýzy zranitelností operačního systému, pokročilých funkcí pro zařízení Samsung nebo snadné správy kontroly HTTPS. Čtěte více

Prodej chytrých telefonů v 1. kvartálu klesl téměř o 9 %

24. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů klesl podle údajů agentury IDC v prvním čtvrtletí roku 2022 o 8,9 procenta. Šlo tak již o třetí čtvrtletí poklesu trhu v řadě. Čtěte více

Cenově dostupný smartphone realme 9 zaujme 108Mpx fotoaparátem

17. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: realme)
Novinka v portfoliu značky realme míří do nižší střední třídy chytrých telefonů. Navzdory své ceně však dokáže nabídnout elegantní design, Super AMOLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí, velkou baterii s podporou rychlého nabíjení. Silnou stránkou přístroje je také trojice fotoaparátů, které dominuje hlavní 108mpx snímač Samsung Isocell. Čtěte více

realme zůstává mezi čtyřmi největšími značkami chytrých telefonů v Evropě

13. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: realme)
Značka chytrých telefonů realme zůstala v prvním čtvrtletí letošního roku mezi čtyřmi největšími dodavateli na evropský trh. Meziroční růst přitom podle údajů analytické agenturu Canalys činí 177 %. Čtěte více