Konvergovaná zařízení Lenovo série HX pomohou zjednodušit firemní infrastrukturu

26. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo uvedla na trh sérii konvergovaných zařízení HX vybavených softwarem Nutanix Acroplis a Prism. Produkty, které zčásti konstruuje Lenovo, jsou vhodné pro virtuální aplikace.

Současná typická datová centra disponují několika generacemi serverů, operačních systémů, úložišť a hypervizorů. Práce se zastaralým hardwarem a softwarem přitom může značně ztížit práci IT manažerů. Implementace hyperkonvergovaných zařízení podstatně sníží tuto komplikaci, což přináší významnou přidanou hodnotu za velmi krátkou dobu.

Hyperkonvergovaná řešení vybavená softwarem Nutanix snižují podle IDC celkové náklady na vlastnictví IT infrastruktury až o 60 %. Konvergovaná zařízení Lenovo série HX by podle předpokladů měla dosahovat podobných úspor nákladů.

K dispozici jsou tři modely, které mohou být přizpůsobeny specifickým potřebám zákazníků:

  • Server Lenovo Converged HX3500 je optimalizován pro VDI (virtual desktop infrastructure) a menší virtualizace včetně funkcí jako e-mail, správa souborů a tisku, fungování webových stránek, middleware, nenáročné databáze a vzdálené kancelářské prostředí.
  • Lenovo Converged HX5500 je optimalizován pro serverové virtualizace s většími požadavky na kapacitu zahrnující Hadoop big data, souborové servery, on-cluster zálohování, Splunk a centralizované obnovení dat pro vzdálená kancelářská prostředí.
  • Lenovo Converged HX7500 je optimalizován pro databáze a další náročné vstupně-výstupní (intup/output) úlohy včetně prostředí Microsoft SGL Server, Microsoft Exchange, SharePoint a Oracle RAC.

Konvergovaná zařízení Lenovo série HX umožňují zjednodušit infrastrukturu datových center a sdílet společné zdroje pro efektivnější využití díky jednoduchému nasazení a umístění výpočetního výkonu, úložiště i správy na jednom uzlu. Počínaje pouhými třemi uzly je série HX schopna vysoké škálovatelnosti v případě potřeby firemního růstu. Společnosti Lenovo a Nutanix také investují do prodeje a podpory, aby zákazníkům pomohly vytvořit a nasadit novou generaci IT infrastruktury.

Podobné články

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více

Fujitsu představilo server Primergy RX2450 M1 s procesory AMD Epyc

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu v těchto dnech začíná prodávat server Primergy RX2450 M1 postavený na procesoru AMD EPYC. Systém s výškou 2U pro montáž do racku obsahuje dvě patice CPU, umožňuje flexibilní konfiguraci a poskytuje výkon pro širokou škálu aplikací při nižší spotřebě energie a menších nárocích na prostor datového centra. Čtěte více

Nvidia představila vlastní serverové procesory

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Grace, jak Nvidia svůj nový procesor nazývá, je založen na ARMu. Ve vybraných operacích, jako jsou výpočty pro umělou inteligenci a obecně high performance computing (HPC), na které se specializuje, slibuje oproti dnes běžně používaným řešením až 10× vyšší výkon. Čtěte více

HPE přináší díky novým procesorům AMD vyšší výkon v celém portfoliu svých produktů

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila svou nabídku výpočetních řešení založených na procesorech AMD, která svým výkonem překonává konkurenční řešení až o 39 %. Společnost HPE použitím nově na trh uvedených procesorů AMD Epyc 7003 Series navíc překonala více než 30 světových výkonových rekordů. Čtěte více