Konica Minolta uvádí na trh vlastní softwarové řešení pro správu dokumentů

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta představila vlastní softwarový balíček pro digitalizaci malých a středních firem. Na český trh jej uvádí pod názvem KM Flows s nabídkou, že až o měsíce zkrátí čas, který její zákazníci dříve potřebovali k zavedení digitalizačních služeb. V závislosti na množství uživatelů pak mohou firmy ušetřit i peníze za nákupy licencí operačních systémů či databází. Tyto investice jsou přitom pro většinu podobných systémů často nezbytné.

„Konica Minolta dodává služby spojené s digitalizací dokumentů více než pět let a za tu dobu jsme provedli stovky zákaznických analýz. Přišli jsme na to, že v případě segmentu SMB jsou požadavky a potřeby velmi podobné. Vyvinuli jsme proto řešení postavené na univerzálních šablonách a předdefinovaných procesech se všemi nejčastěji požadovanými funkcemi. Rozsáhlé zákaznické analýzy tak už v případě KM Flows nejsou zapotřebí a instalace je podstatně jednodušší,“ vysvětlil Petr Atanasčev, ředitel produktového marketingu Konica Minolta Business Solutions Czech.

KM Flows je balíček softwarových produktů, který se skládá z nástroje pro digitalizaci dokumentů FlowCap a úložiště FlowDoc. Ty jsou na sobě navzájem nezávislé, ale mohou se doplňovat. FlowCap umožňuje pomocí multifunkčních zařízení Konica Minolta či jednoduché mobilní aplikace převádět papírové dokumenty do elektronicky editovatelné podoby. Zpracované dokumenty pak mohou být uloženy v navazujícím systému FlowDoc nebo v jakémkoli jiném digitálním úložišti, jako jsou síťové disky, e-maily nebo cloudová řešení.

FlowDoc slouží k ukládání dokumentů a podporuje i týmovou práci uživatelů. Těm dává možnost komentování, potvrzování i tzv. verzování dokumentů a jejich následné schvalování v podobě řízené dokumentace, a to i na mobilních zařízeních. FlowDoc rovněž nabízí již přednastavené typické procesy pro schvalování faktur a archivaci faktur vydaných. Dále obsahuje inteligentní úložiště smluv a agendu pro evidenci došlé pošty, včetně napojení na datové schránky. Tyto agendy pak lze ve FlowDoc důvěryhodně archivovat nebo využít proces pro jejich elektronickou skartaci.

Řešení KM Flows je nezávislé na firemním IT prostředí a snadno se integruje do okolních systémů. Může být nasazeno na stávající infrastruktuře nebo jej lze využít v podobě kompletní cloudové služby. Je rovněž kompatibilní s dalšími softwarovými nástroji jako ERP či DMS. K napojení přitom využívá standardy, které jsou podporovány většinou podnikových systémů.

Profilová karta firmy

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s. r. o.

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s. r. o.

Jsme vedoucí poskytovatel produktů, služeb, a řešení v oblasti tisku, dokumentů, a jejich zpracování. Zvláštní důraz klademe na celkové řešení tisku a správy oběhu dokumentů v kancelářském a produkčním prostředí.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Xerox: multifunkce AltaLink B8100 a C8100

31. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost Xerox představila nové multifunkční tiskárny Xerox AltaLink B8100 a Xerox AltaLink C8100, které svou výbavou a pojetím odpovídají dnešnímu flexibilnímu pracovnímu prostředí a pomáhají společnostem urychlit jejich digitální transformaci pomocí přístupu k ekosystému aplikací ConnectKey. Čtěte více

Canon připravuje podporu univerzálního cloudového tisku od Microsoftu

30. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Digitální transformace stoupá na žebříčku firemní agendy čím dál výše. Canon ve spolupráci s dceřinou společností NT-ware proto připravuje podporu služby Universal Print od Microsoftu, která představuje holistické cloudové řešení pro firemní tisk. Řešení bude integrováno přímo do firmwaru multifunkcí Canon. Čtěte více

HP: multifunkční tiskárny řady DeskJet

10. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila tiskárny pro domácnosti populární řady HP DeskJet – jde o modely HP DeskJet 2320, HP DeskJet 2720, HP DeskJet Plus 4120, HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 a HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475. Novinky jsou vhodné pro rodiny, které vyznávají aktivní životní styl a kombinují práci, studium a zábavu. Čtěte více

Y Soft představil novou rodinu cloudových tiskových služeb

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Společnost Y Soft představila novou rodinu nástrojů pro řízení a správu tisku a poskytování hostované infrastruktury na bázi cloudu. Y Soft od nových služeb očekává snížení nákladů na IT zdroje při zachování dostatečně robustních tiskových nástrojů. První odhalené novinky z rodiny YSoft SAFEQ Cloud jsou YSoft SAFEQ CloudPro a YSoft SAFEQ Breeze. Čtěte více