Končící podpora Windows 7 jako příležitost

15. 11. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Od 14. ledna 2020 nebudou počítače se systémem Windows 7 dostávat aktualizace zabezpečení. Je proto nejvhodnější čas přejít na moderní počítač se systémem Windows 10 doplněný o software Office 365. Nové počítače jsou prostě lepší, nebojte se změny!

Na zařízeních se systémem Windows 10 a procesory Intel Core vPro osmé generace toho lze zvládnout víc a rychleji. Moderní počítače, optimalizované pro operační systém Windows 10, umožňují rychlejší spuštění systému i aplikací, lepší multitasking a mají delší výdrž baterie než starší zařízení. Navíc nabízejí i vynikající přenositelnost, takže lze pracovat a být produktivní prakticky kdekoli.

Nový počítač

Anebo co by uživatelé od nového počítače měli chtít? Dnešní počítače vypadají jinak, protože jsou… no, zkrátka hodně jiné ve srovnání se svými předchůdci ještě před několika málo lety. Díky SSD diskům a nejnovějším technologiím jsou rychlejší, zabezpečenější, odolnější a nezřídka zaujmou na první pohled, neboť vynikají neotřelým designem.

Další předností jsou dotykové obrazovky – pokud si chce uživatel něco zapsat nebo zvýraznit, směle do toho. Například technologie Windows Ink je dnes na takové úrovni, že poskytuje rychlou a precizní platformu pro digitální pera. Je načase dát vale tisku dokumentů jen proto, aby je někdo podepsal. Teď je stačí pouze otevřít a podepsat elektronicky (předtím si možná jen přečtěte, co vlastně podepisujete).

A nezapomeňme ani na svůj hlas jako možný prostředek ovládání počítače. Ušetřit si čas a uvolnit ruce tím, že bude počítač ovládán hlasem, už není utopie. Hlasem lze bez problémů navolit oblíbenou hudbu, nebo si dokonce objednat jídlo. V podstatě můžeme svůj den lépe využít – stačí si o to říct.

Přednosti nových, moderních počítačů se systémem Windows 10:

  • Vysoký výkon – díky výkonnějšímu a rychlejšímu procesoru a dalším novým technologiím se spustí rychle a uživatel ho může během pár vteřin začít používat.
  • Nízká váha, tenký profil – k čemu dnes člověk potřebuje objemné počítače s DVD mechanikou a obřím diskem? V éře cloudových úložišť vám stačí jen nový pevný disk bez mechanických součástí (SSD).
  • Účinné zabezpečení – kybernetická bezpečnost je jedno z nejdůležitějších témat současnosti. Proto Windows obsahují účinné integrované nástroje zabezpečení.
  • Dotyková obrazovka – Windows podporují pestrou škálu různých zařízení s dotykovými obrazovkami včetně notebooků a stolních PC.
  • Digitální pero – dělejte si poznámky, navigujte se stránkami, kreslete, plánujte schůzky, upravujte a tvořte.
  • SSD disky – nové pevné disky (SSD) se od těch tradičních, magnetických liší tím, že neobsahují žádné mechanické součásti, a jsou proto citelně rychlejší.

Každý počítač potřebuje sadu Office

Moderní počítač se systémem Windows 10 a sadou Office 365 tvoří ideální dvojici. Podstatou sady Office 365 je usnadnění, a proto obsahuje nástroje, které výrazně usnadňují jejich používání. Každý tak může snadno spolupracovat s ostatními a využívat různé nástroje, a to včetně integrovaného návrháře a editoru, díky kterým budou mít všechny projekty ten nejlepší možný obraz i zvuk. Dalším důležitým faktorem je bezpečnost digitálního světa každého uživatele. Díky balíku Office 365 se uživatel může zaměřit na důležité věci a neztrácet čas zajišťováním bezpečnostních opatření. Software Office 365 poskytuje ochranu napříč různými zařízeními, snadné zálohování a dvoufaktorové ověřování. Dalším problémem dnešního digitálního světa ovšem může být záplava informací, ovšem sada Office 365 pamatuje i na to – díky e-mailům, kalendářům, seznamům úkolů a souborům na jednom místě si lze udržet o všem přehled a efektivně organizovat svou práci.

Výhody předplatného sady Office 365 pro domácnosti a Office 365 pro jednotlivce:

  • vždy aktuální prémiové aplikace sady Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook (plus Publisher a Access na PC),
  • 1 TB cloudového úložiště na disku OneDrive na osobu,
  • 60 minut volání přes Skype na měsíc a osobu,
  • přístup odkudkoli na všech zařízeních.
Štítky: 

Podobné články

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Windows 10 (konečně) na miliardě zařízení

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft se dočkal. Ačkoli o tom, že Windows 10 „brzy“ poběží na miliardě zařízení, zástupci Microsoftu hovoří již delší dobu, konečně si mohou tento důležitý milník odškrtnout. Čtěte více

V lednu končí podpora Windows 7

4. 12. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Od 14. ledna 2020 nebudou počítače s operačním systémem Windows 7 dostávat aktualizace zabezpečení. Zařízení budou sice nadále funkční, ale jejich používání bude po ukončení podpory bezpečnostním rizikem, jelikož mohou být zranitelnější vůči bezpečnostním hrozbám a virům. Čtěte více

Co přinesl Windows 10 October 2018 Update

5. 10. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Microsoft)
Microsoft si na podzim připravil řadu novinek. Vedle řady jiných novinek světlo světa spatřil dlouho očekávaný update pro operační systém Windows 10. Uživatelé jej mohou stahovat od 2. října, nejlépe prostřednictvím funkce Windows Update nebo přes aktualizační aplikaci. Jaké zásadní změny a inovace podzimní update uživatelům přináší? Čtěte více