Kerio Technologies rozšiřuje virtualizaci na Apple

17. 6. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Kerio Technologies oznámila vydání Kerio MailServer Virtual Appliance, virtuálního zařízení pro Parallels Server a Parallels Desktop na platformě Mac.

Společnost Parallels jako první vyvinula řešení pro virtualizaci serverů na platformě Mac. Výhodou tohoto partnerství pro zákazníky je možnost využití sdíleného CPU, paměti, síťového připojení a snížení nákladů na provoz a údržbu serveru.

Virtuální zařízení Kerio MailServer Virtual Appliance je založeno na linuxové distribuci CentOS 5.3. Distribuční balík je připraven pro snadné a rychlé testování nebo nasazení do Parallels Desktop nebo Parallels Server na platformě Mac. Parallels Server pro Mac je produkt pro virtualizaci serverů vhodný pro firmy, které potřebují optimalizovat svou IT infrastrukturu. Virtuální zařízení může být provozováno na libovolném hardwaru Apple s procesorem Intel, včetně Xserve a Mac Pro, s operačním systémem Mac OS X Leopard Server.

Nové virtuální zařízení Kerio MailServer Virtual Appliance pro Parallels umožňuje firmám rychlejší implementaci e-mailového serveru a další možnosti zálohování a snadného obnovení systému po havárii. Tím se výrazně snižuje riziko přerušení chodu společnosti kvůli technickým problémům.

Kerio MailServer spolupracuje s několika groupwarovými klienty včetně Microsoft Entourage, Microsoft Outlook, Apple Mail, Apple Address Book a iCal. Umožňuje také mobilní přístup k e-mailu z telefonů a PDA, například na platformách iPhone, BlackBerry, Windows Mobile nebo Symbian. Mezi další funkce Kerio MailServeru patří plánování zdrojů, antivirová a antispamová ochrana, automatické zálohování a archivace e-mailu. Server lze vzdáleně spravovat z platforem Windows, Mac OS X a Linux.

Ceny a dostupnost
Virtuální zařízení Kerio MailServer Virtual Appliance pro Parallels je založeno na systému CentOS 5.3 a v režimu zkušební verze je plně funkční po dobu 30 dnů. Virtuální zařízení lze provozovat na Parallels Desktop 4.0 pro Mac a Parallels Server pro Mac. Kerio MailServer je lokalizován do 16 jazyků. Cena je od 10.480 Kč za verzi pro 10 uživatelů nebo 12.850 Kč s integrovaným antivirem McAfee.