Kaspersky Lab má novou verzi řešení Kaspersky Endpoint Security for Business

16. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Vylepšená verze řešení Endpoint Security for Business využívá detekční technologie nové generace s dynamickým strojovým učením, poskytuje zvýšenou viditelnost všech komponent a granulární bezpečnostní prvky včetně správy zranitelností. Samozřejmostí je ochrana citlivých údajů a integrace s EDR.

Odborníci z Kaspersky Lab u řešení Endpoint Security for Business pokračují ve vývoji své vlastní detekční techniky. Letošní inovace přináší zlepšené a dynamické strojové učení, které umožňuje detekci podezřelé aktivity v reálném čase. Další technologie nové generace u tohoto produktu zahrnují: behaviorální detekci, HIPS, Exploit Prevention a Remediation Engine.

Řada bezpečnostních prvků byla rozšířena o nové schopnosti. Jde například o mechanismus chránící kriticky důležité systémové procesy a zabraňující úniku citlivých dat prostřednictvím nástroje mimikatz. V kombinaci s dalšími funkcemi pomáhá chránit firmy před současnými hrozbami jako je WannaMine, který napadá počítače a zneužívá jejich výpočetní výkon k těžbě kryptoměn.

Součástí produktu je i Vulnerability and Patch Management (Správa zranitelností a bezpečnostních záplat), která umožňuje automatické odstranění zranitelností. Nástroj sám vyhledá a určí důležitost záplat, stáhne dostupné aktualizace i záplaty a provede testování. Díky tomu se výrazně snižuje riziko zneužití zranitelností v oblíbených softwarech, které využívají kyberzločinci. Automatizace celého procesu navíc zbavuje firemní bezpečnostní týmy starostí s manuální správou systémů a zároveň zaručuje transparentnost provedených akcí.

Zcela nové uživatelské rozhraní zobrazuje stav a efektivnost ochranných vrstev a jednotlivých bezpečnostních komponent. Uživatelé tak mají přehled o tom, jestli je každá ochranná vrstva v pořádku a plní svůj účel.

Centralizovaná správa zabezpečení

Vylepšené řešení Kaspersky Endpoint Security for Business přináší širokou škálu serverových bezpečnostních prvků, které lze jednoduše ovládat z jednoho místa. Patří mezi ně například rozšířená ochrana proti ransomwaru, externí ochrana síťového provozu, modul Default Deny pro Microsoft Windows Server, exploit prevention nebo nastavení firewallu. Tyto funkce, dostupné jak pro pracovní stanice tak i servery, mohou IT bezpečnostní týmy spravovat z jednoho místa.  

„Nová verze také zlepšuje viditelnost všech síťových komponent díky nativní integraci s Kaspersky Endpoint Detection and Response. Firmy tak díky kombinaci Kaspersky Endpoint Security for Business a Kaspersky EDR budou moci shromažďovat metada a IoCs, která jim následně pomohou při vyšetřování případných incidentů a nápravě škod,“ uvedl Dmitry Aleshin, viceprezident produktového marketingu v Kaspersky Lab.

Škálovatelnost a jednoduchá implementace

Nová verze produktu nabízí také lepší funkce pro správu a implementaci řešení a umožňuje spravovat až 100 000 koncových zařízení prostřednictvím jediné serverové instalace.

„Díky optimalizovanému výkonu a nižší náročnosti cloudu na zdroje je produkt vhodný pro firmy jakékoliv velikosti s různými bezpečnostními potřebami – od středních firem až po velké korporace,“ dodal Dmitry Aleshin.

Řešení je celosvětově dostupné formou klasických i předplatitelských licencí.

Štítky: 

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více