Jízda kreativců 2013

22. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Intel)
První ročník projektu Intel Jízda kreativců, jehož cílem bylo pozvednout povědomí o ultraboocích a konvertibilních noteboocích, přilákal přes 50 účastníků z řad veřejnosti, novinářů a blogerů.

Účastníci měli za úkol během cesty metrem ze stanice Zličín do cílové stanice Černý most vytvořit libovolné dílo na téma „Každá dostatečně pokročilá technologie je nerozlišitelná od magie“ (A. C. Clarke). Účastníci obsadili dva vagony soupravy a 40 minut jinak běžné jízdy proměnili v kreativní smršť.

V současné době probíhá vyhodnocování jednotlivých prací, na kterém se podílí porota složená z umělců, zástupců společnosti Intel a odborníků z oblasti technologií. V čele poroty zasedl spisovatel science fiction děl, novinář a fotograf Ondřej Neff. Hlavní cenu, designový konvertibilní ultrabook, získá soutěžící, který během jízdy vytvořil dílo s největší dávkou kreativity.

„Intel Jízda kreativců ukázala, že i taková běžná činnost, jako je jízda metrem, může být velmi inspirující. Účastníci se pustili jak do psaní, tak i do grafických prací, stříhání videa nebo skládání hudby včetně zpěvu,“ řekl Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel. „Děkujeme všem za účast a těšíme se na hodnocení zajímavých děl. Myslím, že to bylo poprvé, kdy si někdo stěžoval, že metro ze Zličína na Černý most jede moc rychle.“

Komunikace Intel Jízdy kreativců probíhala integrovaně na několika kanálech. Zájemci byli oslovování prostřednictvím tradičních médií, mikrostránek věnovaných akci a profilu na Facebooku. Do komunikace na sociálních sítích byli také zapojeni fanoušci výrobců ultrabooků.

Nejlepší díla účastníků jízdy budou postupně zveřejněna na stránce projektu www.jizdakreativcu.cz a vítěz Intel Jízdy kreativců bude oznámen do 31. července 2013.

Štítky: 
Intel