Jarní Zoner Photo Studio X: Vylepšená práce s RAWy a kouzla s obličeji

8. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X v jarní aktualizaci přináší několik důležitých novinek. Zrychluje práci každému, kdo fotí do RAWů, a zjednodušuje život při práci s kombinací RAW + JPG. Dále také představuje například zkapalnění s rozpoznáváním obličejů pomocí umělé inteligence a vylepšuje nedávno přidaný editor videa.

Zoner Photo Studio X přichází s vylepšenou prací s RAWy, která reaguje na potřeby uživatelů a přizpůsobuje se jejich stylu práce. Rychlé náhledy nově umožňují fotografům bez čekání roztřídit větší množství souborů, a to bez zbytečného zpracovávání plných RAWů. Uživatelé navíc dostávají plnou kontrolu nad tím, jak se ZPS X chová a kdy plný RAW načítá.

„S pomocí Chytrých RAWů fotografové ušetří čas při práci s RAWy v modulu Vyvolat. Skončí zdlouhavé a stresující čekání na načtení RAWu – nyní s ním lze pracovat hned. Každý uživatel má navíc možnost přednačítání RAWů nastavit podle svého obvyklého workflow, a to pro každou složku v Katalogu zvlášť, což dříve nebylo možné,” řekl produktový manažer Zoner Photo Studia Jan Kupčík.

Efektivní management RAW + JPG

V jarní aktualizaci Zoner Photo Studia X se bude pracovat mnohem efektivněji i těm, kteří při focení používají kombinaci RAW + JPG. Kromě globálního nastavení lze nyní seskupování ovlivnit také u každého páru samostatně, ve Správci i v modulu Vyvolat. Při úpravách ve Vyvolat lze navíc kopírovat a přesouvat úpravy mezi RAW a JPG soubory.

Face-aware liquify

S pomocí umělé inteligence ZPS X rozpozná tváře na fotce a umožňuje upravit jejich jednotlivé rysy. Odpadá tak zdlouhavá práce s výběry. Posunem jezdce uživatel může podrobně měnit 20 rysů tváře rozdělených do čtyř kategorií (tvar obličeje, oči, nos, ústa, a dokonce pravé i levé oko samostatně). Na jedné fotce umí program detekovat i rozmazat více tváří najednou. Tato funkce se uplatní např. v momentech, kdy chcete zveřejnit fotografii, na které se nacházejí lidé, kteří si přejí, nebo musejí zůstat anonymní.

Deformační nástroje v novém kabátě

Deformační nástroje jsou nyní v menu nástrojů více na očích a jejich širokou paletu doplnil nástroj pro vyhlazení změn. Umožňuje zjemnit jednotlivé deformace a dosáhnout tak přirozeného výsledku.

Nové funkce videoeditoru

Vytvořit efektní zpomalené záběry nebo zkrátit dlouhé scény ve videoklipech je nyní s pomocí nástroje Zpomalit a Zrychlit mnohem jednodušší.

Častým přáním uživatelů byla možnost otáčet videoklipy natočené vzhůru nohama. I toto již lze. Stejně tak mohou uživatelé klipy na časové ose upravovat hromadně, jejich přetažením lze také rovnou vytvářet nové stopy.

Další vylepšení:

  • Drag and drop přidávání složky do Katalogu. Uživatelé tak už nemusejí vkládat složku jen přes Nastavení katalogu.
  • Přímé ukládání v modulu Vyvolat: ZPS X pojí výhody destruktivního a nedestruktivního přístupu. Uživatel nyní může změny provedené v modulu Vyvolat zapsat přímo do fotky. Fotku není třeba dál exportovat.
  • Nový nástroj Anonymizace umožňuje hromadně rozmazat tváře na fotografii. Ty program detekuje díky umělé inteligenci automaticky.
  • Indexové tisky jsou nyní až 12× rychlejší: Náhledy se zobrazí i při velkém počtu fotek téměř okamžitě.

Při prvním spuštění provede Zoner Photo Studio X reindexaci Katalogu, dává ale uživatelům možnost tento proces kdykoli přerušit a spustit ji později.

Rozšířená doba pro vyzkoušení novinek

„Uživatelům, kterým už vypršela zkušební lhůta, dáváme nyní možnost otestovat nové funkce po dobu 15 dní, namísto standardních 10 dní,” doplnil ředitel softwarové divize Michal Prouza.

Video : 
Štítky: 
Software, Fotografie, Zoner software

Podobné články

Firmy kupují software on-line, preferují zejména trvalé licence, a to i z druhé ruky

28. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SoftwarePro)
Donedávna organizace při nákupu softwarových licencí využívaly pouze stále se opakující model, při kterém za ceníkovou cenu koupily licence v jejich nejaktuálnějších verzích, a to i přesto, že ne vždy odpovídaly jejich potřebě. To se mění. Firmy samy čím dál tím více se softwarem obchodují, což dalo vzniknout novému způsobu distribuce. Čtěte více

Avast Business spouští službu Patch Management

18. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast Software)
Avast uvedl novou službu Patch Management (Správa oprav), která malým a středním podnikům pomůže spravovat potřebné bezpečnostní aktualizace snadno a efektivně. Přibližně 50 % útoků, které využijí softwarové zranitelnosti se vyskytne během prvních 2-4 týdnů po vydání aktualizace softwaru. Čtěte více

Počet nově zjištěných zranitelností narostl v roce 2018 o více než 12 %

18. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle GFI Software v roce 2018 došlo k dalšímu nárůstu softwarových zranitelností, jak u operačních systémů, tak u aplikací. Vloni bylo celkem zaznamenáno 16 555 zranitelností, což je o 12,5 % více, než v roce 2017. Nejvíce nových zranitelností bylo zaregistrováno v operačních systémech Debian Linux, Google Android a Ubuntu Linux, z aplikací potom Mozilla Firefox a Adobe Acrobat Reader. Čtěte více
Klaus Vossen, hlavní produktový manažer CorelDRAW

CorelDRAW přináší řadu novinek včetně verze pro Mac a webového editoru

18. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel a DCD Publishing)
Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 byla doplněna o novou verzi pro Windows a zcela novou sadou pro tvorbu grafických návrhů vytvořenou specificky pro macOS. Oba balíčky zahrnují i novou aplikaci CorelDRAW.app pro snadnou tvorbu grafických návrhů na cestách. Čtěte více