Jarní Zoner Photo Studio X: Vylepšená práce s RAWy a kouzla s obličeji

8. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X v jarní aktualizaci přináší několik důležitých novinek. Zrychluje práci každému, kdo fotí do RAWů, a zjednodušuje život při práci s kombinací RAW + JPG. Dále také představuje například zkapalnění s rozpoznáváním obličejů pomocí umělé inteligence a vylepšuje nedávno přidaný editor videa.

Zoner Photo Studio X přichází s vylepšenou prací s RAWy, která reaguje na potřeby uživatelů a přizpůsobuje se jejich stylu práce. Rychlé náhledy nově umožňují fotografům bez čekání roztřídit větší množství souborů, a to bez zbytečného zpracovávání plných RAWů. Uživatelé navíc dostávají plnou kontrolu nad tím, jak se ZPS X chová a kdy plný RAW načítá.

„S pomocí Chytrých RAWů fotografové ušetří čas při práci s RAWy v modulu Vyvolat. Skončí zdlouhavé a stresující čekání na načtení RAWu – nyní s ním lze pracovat hned. Každý uživatel má navíc možnost přednačítání RAWů nastavit podle svého obvyklého workflow, a to pro každou složku v Katalogu zvlášť, což dříve nebylo možné,” řekl produktový manažer Zoner Photo Studia Jan Kupčík.

Efektivní management RAW + JPG

V jarní aktualizaci Zoner Photo Studia X se bude pracovat mnohem efektivněji i těm, kteří při focení používají kombinaci RAW + JPG. Kromě globálního nastavení lze nyní seskupování ovlivnit také u každého páru samostatně, ve Správci i v modulu Vyvolat. Při úpravách ve Vyvolat lze navíc kopírovat a přesouvat úpravy mezi RAW a JPG soubory.

Face-aware liquify

S pomocí umělé inteligence ZPS X rozpozná tváře na fotce a umožňuje upravit jejich jednotlivé rysy. Odpadá tak zdlouhavá práce s výběry. Posunem jezdce uživatel může podrobně měnit 20 rysů tváře rozdělených do čtyř kategorií (tvar obličeje, oči, nos, ústa, a dokonce pravé i levé oko samostatně). Na jedné fotce umí program detekovat i rozmazat více tváří najednou. Tato funkce se uplatní např. v momentech, kdy chcete zveřejnit fotografii, na které se nacházejí lidé, kteří si přejí, nebo musejí zůstat anonymní.

Deformační nástroje v novém kabátě

Deformační nástroje jsou nyní v menu nástrojů více na očích a jejich širokou paletu doplnil nástroj pro vyhlazení změn. Umožňuje zjemnit jednotlivé deformace a dosáhnout tak přirozeného výsledku.

Nové funkce videoeditoru

Vytvořit efektní zpomalené záběry nebo zkrátit dlouhé scény ve videoklipech je nyní s pomocí nástroje Zpomalit a Zrychlit mnohem jednodušší.

Častým přáním uživatelů byla možnost otáčet videoklipy natočené vzhůru nohama. I toto již lze. Stejně tak mohou uživatelé klipy na časové ose upravovat hromadně, jejich přetažením lze také rovnou vytvářet nové stopy.

Další vylepšení:

  • Drag and drop přidávání složky do Katalogu. Uživatelé tak už nemusejí vkládat složku jen přes Nastavení katalogu.
  • Přímé ukládání v modulu Vyvolat: ZPS X pojí výhody destruktivního a nedestruktivního přístupu. Uživatel nyní může změny provedené v modulu Vyvolat zapsat přímo do fotky. Fotku není třeba dál exportovat.
  • Nový nástroj Anonymizace umožňuje hromadně rozmazat tváře na fotografii. Ty program detekuje díky umělé inteligenci automaticky.
  • Indexové tisky jsou nyní až 12× rychlejší: Náhledy se zobrazí i při velkém počtu fotek téměř okamžitě.

Při prvním spuštění provede Zoner Photo Studio X reindexaci Katalogu, dává ale uživatelům možnost tento proces kdykoli přerušit a spustit ji později.

Rozšířená doba pro vyzkoušení novinek

„Uživatelům, kterým už vypršela zkušební lhůta, dáváme nyní možnost otestovat nové funkce po dobu 15 dní, namísto standardních 10 dní,” doplnil ředitel softwarové divize Michal Prouza.

Video : 
Štítky: 
Software, Fotografie, Zoner software

Podobné články

Tech Data nabízí automatické obnovování licencí Adobe

1. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Nová služba VIP Marketplace od Tech Daty umožňuje prostřednictvím portálu StreamOne Cloud Marketplace automatické obnovování licencí k softwarovým produktům Adobe včetně Creative Cloud a Acrobat DC. Díky novince mohou zákazníci v ČR obnovovat stávající licence a přidávat nová předplatná. Čtěte více

Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA. Čtěte více

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více