Jak zákazníky zaujmout komplexním zálohovacím řešením

13. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Acronis)
Zákazníci jsou v současné době stále náročnější a jako prodejce řešení IT bezpečnosti musíte zaujmout řešeními a službami, které se odlišují od běžné konkurence. Například v oblasti zálohování dnes již nezískáte pozornost jen prostým zálohováním a obnovou, musíte ukázat něco navíc. Zákazníky můžete ohromit například přidanou ochranou proti ransomwaru, bezpečným úložištěm a schopností obnovy v řádu minut.

Aktivní ochrana proti ransomwaru

Ransomware je stále největší a dynamicky se vyvíjející hrozba. Jakmile se ransomware infiltruje do počítače nebo počítačové sítě, zašifruje veškerá data na lokálních discích, externích discích, v síťových úložištích, na NASu i data na ostatních strojích. Díky děravým protokolům (obvykle skrze neaktualizované systémy) se ransomware může dostat i na místa v síti a zařízení, která jsou jinak velmi dobře zabezpečena a obvykle nepřístupná. Velmi zákeřné je také to, že šifrování nemusí započít ihned po nákaze, ale až s časovým odstupem. Jakmile jsou veškerá data zašifrována, útočník požádá o výkupné. 

Pravidelné zálohování vždy fungovalo jako nejúčinnější ochrana proti ransomwaru. Avšak v poslední době se vyděrači zaměřili právě na zálohy a samotný zálohovací software. Pokud se ransomware dostane k zálohám (chytřejší ransomware se o to pokouší nejdříve), bez milosti je zašifruje také. Dnes je to tedy boj mezi tvůrci ransomwaru a vývojáři aktivní ochrany, protože ta zvyšuje šanci na odolání útoku. Aktivní ochrana může detekovat a zastavit šifrování i šíření ransomwaru nebo alespoň zmírnit napáchané škody. Aktivní ochrana Acronis Active Protection obsažená v zálohovacích řešeních včetně Acronis Backup navíc dokáže automaticky z mezipaměti souborového systému obnovit již zašifrované soubory. 

Spolehlivé úložiště

Zálohy zákazníci nemusejí aktivně chránit, pokud se k nim ransomware nedostane. To nejhorší, co mohou udělat je ukládat zálohy volně hned vedle dat uživatelů. Je proto nutné vyčlenit nějaký prostor pro zálohy a oddělit jej. Kopie záloh je třeba ukládat na místo, kde jim ransomware nemůže ublížit, ideálním místem je cloudové úložiště - zde Acronis nabízí službu Acronis Cloud Storage.

Protože komunikace mezi klientskými zařízeními a cloudovým úložištěm probíhá proprietárním mechanismem za pomocí ověřování mimo jiné skrze platné certifikáty, není tedy žádná šance, aby ransomware zálohy v cloudu poškodil či zašifroval. To znamená, že i kdyby byla zrovna organizace pod útokem a do cloudového úložiště by se poslala zavirovaná záloha, ostatní zálohy uložené v cloudu budou v pořádku.

Disaster Recovery

Pokud zákazníci nejsou ochotni tolerovat ani sebemenší výpadky způsobené ransomwarem nebo jinou příčinou (typicky je nutné garantovat plynulý provoz kritických systémů, kdy každá hodina výpadku generuje obrovské ztráty), můžete nabídnout kombinaci podnikového zálohovacího řešení Acronis Backup a Acronis Disaster Recovery. Tento systém dokáže v okamžiku havárie (způsobené například ransomwarem) spustit kritické stroje v cloudu a převzít tak veškeré služby, které je nutné provozovat. Po opětovném zprovoznění produkčního prostředí zákazník přepne téměř bez výpadku (1 – 2 minuty offline) fungování zpět na produkční stroje v organizaci. Na ty se na pozadí nahrají aktuální data z dočasně běžících cloudových strojů a následně dojde k jejich přepnutí.

Autor: Aleš Hok, sales manager, Acronis CZ

Štítky: 

Podobné články

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více

Železnice Slovenské republiky udržují svá data v pohybu s mimořádnou dostupností díky technologiím Veeam

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Veeam)
Železnice Slovenské republiky (ŽSR), které mají v sousedním státě na starosti správu a provoz klíčové dopravní, telekomunikační a rádiové infrastruktury, využívají řešení společnosti Veeam Software k zajištění permanentní dostupnosti na národních a regionálních tratích v délce téměř 3 600 kilometrů. Čtěte více

Vývoj internetu věcí v ČR

29. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a M2MC)
I když vývoj mobilních komunikací prodělal za poslední roky velké změny a asi jen málokdo dokáže odhadnout jeho další cestu, v jedné věci mají přesto všichni jasno – součástí budoucnosti mobilní komunikace se rozhodně stanou řešení pro přenos informací (dat) s využitím mobilních sítí. Čtěte více