InterSystems HealthShare prezentována na HIMS 2009

21. 5. 2009. (redaktor: , zdroj: )
Partneři firmy InterSystems v oblasti technologií pro zdravotnictví předvedli sdílení zdravotnických informací mezi virtuálními organizacemi.

Společnost InterSystems oznámila, že její softwarová platforma InterSystems HealthShare byla prezentována na fóru HIMSS Interoperability Showcase v rámci výroční konference a veletrhu HIMSS 2009 (Health Information Management Systems Society), které se konaly začátkem dubna v Chicagu. Platforma HealthShare fungovala v jedné z pěti virtuálních organizací, mezi nimiž docházelo ke sdílení informací. Společnost InterSystems svými integračními projekty podporuje snahy mezinárodního sdružení pro zdravotnickou profesionální informatiku IHE (Integrating the Healthcare Enterprise), které usiluje o interoperabilitu informačních systémů ve zdravotnictví.

Společnost InterSystems vyvíjí a prodává vysoce vykonnou objektovu databázi InterSystems Caché, platformu pro rychlou integraci a vývoj InterSystems Ensemble a software pro podnikovou inteligenci (BI) InterSystems DeepSee. Platforma InterSystems HealthShare je používána na celém světě a umožňuje nejrychlejší vytváření elektronických zdravotních záznamů (EHR) pro regionální a celostátní zdravotnické informační systémy.

HealthShare vytváří pružný rámec, který dovoluje dynamicky propojit elektronické zdravotní záznamy na regionální i celostátní úrovni. HealthShare nejen umožňuje pověřeným osobám z různých organizací shromažďovat a sdílet zdravotnická a administrativní data, ale funguje též jako síť, pomocí níž mohou být vytvářeny a přenášeny elektronické recepty, poukazy, lékařské zprávy a další materiály či poskytovány konzultace.