InterScan Security připravena pro VMware

7. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Produkty Trend Micro InterScan Web Security Virtual Appliance a Trend Micro InterScan Messaging Virtual Appliance úspěšně absolvovaly metodickou validaci a získaly status VMware Ready.

Jako virtuální nástroje se statusem VMware Ready pomáhají bezpečnostní produkty Trend Micro InterScan zákazníkům úspěšně nasazovat nástroje pro zabezpečení internetových bran ve virtualizovaném prostředí a zároveň poskytují komplexní a včasnou ochranu proti webovým a e-mailovým hrozbám.
V ekonomicky náročné době bude stále více podniků využívat virtualizaci ke konsolidaci datových center, ke zjednodušení konfigurace a údržby serverů a k úspoře nákladů na energie a chlazení, aby tak snížily celkové náklady vlastnictví. Virtuální nástroje společnosti Trend Micro jsou navrženy tak, aby pomohly omezit náklady, zvýšit flexibilitu IT, optimalizovat výkon, zjednodušit nasazení a podporovat kontinuitu podnikání. Jsou součástí řešení Trend Micro Enterprise Security, které zajišťuje okamžitou ochranu bez zbytečných komplikací a zabezpečuje bránu sítě před aktuálními hrozbami dneška – spamem, spywarem odcizujícím data, viry, phishingem a tak dále. Zpracování zpráv na úrovni bran a zabezpečení webových serverů od společnosti Trend Micro dokáže odvrátit hrozby na všech ohrožených místech – v e-mailových odkazech, přílohách i webových prohlížečích.
Řešení Trend Micro Enterprise Security je založeno na technologii Trend Micro Smart Protection Network a nabízí okamžitou ochranu, která se sama zdokonaluje – a omezuje tak zranitelnost systémů – a snižuje komplikace a náklady, když zkracuje dobu potřebnou k pořízení, nasazení a správě podnikového zabezpečení. Trend Micro Smart Protection Network je jedinečná klientská infrastruktura pro cloud computing, na níž stojí nejeden produkt a řešení Trend Micro, a je navržena tak, aby chránila zákazníky před webovými hrozbami.
InterScan Messaging Security Software Virtual Appliance (IMSVA) zajišťuje komplexní ochranu proti e-mailovým hrozbám, včetně spamu, virů, malwaru a botnetů, které jsou v současnosti nejrychleji rostoucím zdrojem nevyžádané pošty. Díky službě Trend Micro Email Reputation Service je možné v prostředí cloud computingu blokovat až 80 % spamu na úrovni připojení, a šetřit tak šířku pásma i paměťovou kapacitu. IMSVA obsahuje také nástroj Trend Micro Web Reputation, který dokáže v prostředí cloud computingu blokovat přístup ke škodlivým webovým stránkám v reálném čase.
InterScan Web Security Software Virtual Appliance (IWSVA) zajišťuje komplexní a včasnou ochranu proti webovým hrozbám, jako jsou spyware či boti. Díky další ochranné vrstvě ve formě ochrany Trend Micro proti webovým hrozbám v prostředí cloud computingu umožňuje IWSVA posuzování webových stránek, kontrolu obsahu a filtrování URL v reálném čase, a chrání tak organizace před aktuálními hrozbami dneška.