Inovované řešení Cloud Metro podpoří udržitelný obchodní růst poskytovatelů služeb

20. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
První automatizované řešení metropolitní sítě založené na umělé inteligenci a poskytované prostřednictvím cloudu vykazuje v nezávislém hodnocení nejvyšší energetickou účinnost, zásadní snížení celkových nákladů na vlastnictví a špičkový výkon.

„Cloud Metro je nová kategorie řešení pro poskytovatele služeb, optimalizovaná pro transformaci metropolitních sítí a udržitelný obchodní růst. Tradiční „retro“ metropolitní sítě jsou zaměřené na hardwarová zařízení a mají problém zvládat extrémní požadavky na rozsah, agilitu a uživatelskou zkušenost, které s sebou nese rozsáhlá digitální transformace a nástup služeb 5G,“ uvedl Michal Štusák, spolumajitel společnosti ComSource, jediného Elite partnera Juniper v Česku.

Inovace se zaměřují na zajištění udržitelného obchodního růstu pomocí řady vysoce výkonných síťových systémů s podporou umělé inteligence a vybavených cloudem poskytovanou automatizací, speciálně navržených pro budování infrastruktury nové generace Cloud Metro sítě. Tyto systémy poskytnou možnost výrazného snížení spotřeby přírodních zdrojů s ohledem na udržitelnost, vylepšené nástroje a zjednodušené pracovní metody, které uleví přetíženým provozním týmům, a také integrované možnosti testování a monitorování služeb a zabezpečení pro účely optimalizace uživatelské zkušenosti. Zároveň umožní poskytovatelům služeb udržovat ziskový obchodní růst.

Nové systémy Cloud Metro společnosti Juniper jsou založené na unikátním energeticky úsporném konceptu adaptivní spotřeby energie, který umožňuje automatické vypínání aktuálně nepoužívaných funkcí a „Packet Forwarding Engines“ (PFE). Konstrukce s odnímatelným modulárním napájením snižuje množství elektronického odpadu a prodlužuje životnost systému tím, že umožňuje až 48násobný nárůst kapacity v jednom šasi.

Škálovatelnost, kapacita, výkon a inteligentní funkce Juniper portfolia pro Cloud Metro dokáží vyhovět i budoucím prodlužujícím se nárokům na životní cyklus sítě z tradičních 3-5 let na 7-12 let. Pay-as-you-grow model a výběr z široké škály různých rozhraní umožňují poskytovatelům služeb ekonomicky přizpůsobit své investice aktuální poptávce.

Pokročilé využití umělé inteligence a cloudem poskytovaná automatizace umožňuje poskytovatelům služeb zjednodušit každodenní pracovní postupy, rychleji zavádět služby (se zprovozňováním nových zařízení v řádu minut namísto hodin), snížit množství požadavků na podporu a zkrátit dobu potřebnou k obnovení služby. To výrazně zvyšuje produktivitu a dává síťovým inženýrům a operátorům větší možnosti, což je důležité z hlediska spokojenosti a loajality zaměstnanců.

Nová řešení také přinášejí až o 71 % nižší celkové náklady na vlastnictví (TCO) díky využití nejnovější generace polovodičů, špičkovému konstrukčnímu provedení systému a připojování nových zařízení formou služby s podporou umělé inteligence. Zabezpečení na principu tzv. Zero-Trust-Security je integrované, nikoli nadstavbové. Stejně tak je nedílnou součástí zajišťování funkčnosti služeb, které zahrnuje aktivní testování, monitorování a nápravu problémů.

Přehled novinek:

  • Juniper AI-Enabled Device Onboarding-as-a-Service je prvním případem využití automatizační technologie Juniper Paragon Automation ve formě služby, který přináší reálný ekonomický a provozní užitek výrazným zkrácením doby nutné k implementaci a zprovoznění nových zařízení.
  • Produkty Juniper Networks řady ACX7000 jsou udržitelné, vysoce výkonné systémy využívající jedinečnou konstrukci a inovace v oblasti adaptivního napájení. Dosahují až o 77 % nižší spotřeby energie, až o 64 % menších relativních nároků na prostor a o 4-7 let delší životnosti systému než přední konkurenční produkty, které jsou aktuálně k dispozici. Nabízí také nejrychlejší router linkovou kartu na trhu s nejvyšší hustotu portů 400GE a kapacitou na slot, a to až 21,6 Tb/s s 54 porty 400GE, připravenost na 800G a další možnosti.
  • Juniper Paragon Active Assurance – testovací agenti integrovaní v systému JUNOS OS Evolved, jsou k dispozici u všech modelů ACX7000. To poskytuje pro cloudovou metropolitní síť distribuovaný senzor, který aktivně zajišťuje uživatelskou zkušenost a eliminuje potřebu zavádění dalších samostatných hardwarových sond. Navíc s novou schopností emulace 5G UE/gNB mohou poskytovatelé služeb nyní simulovat provoz, jak pro control plane, tak pro forwarding plane, což zajišťuje, že každý „network slice“ sítě 5G bude splňovat očekávané parametry podle SLA.
  • Zero Trust Security princip a thread detection analýza a prevence hrozeb portfolia Connected Security společnosti Juniper byly aplikovány v celém Juniper Cloud Metro řešení. Jedinečné kryptografické digitální identity jsou implementovány pomocí čipu TPM (Trusted Platform Module 2.0) v Cloud Metro IP fabric struktuře, což umožňuje ověřování zařízení a zabezpečené připojování nových zařízení pomocí Zero Touch Provissioningu (ZTP) v souladu s dokumentací RFC. Vedle toho je implementováno šifrování souborů a MACsec na ochranu neaktivních uložených dat a dat při přenosu. Tento holistický přístup k důvěře je dále posílen schopností technologie Paragon automaticky ověřovat zabezpečení implementace a provozu napříč sítí ACX7000 zařízení.
  • Optika Juniper Networks 400G ZR/ZR+ byla vyvinuta za účelem snížení nákladů poskytovatelů služeb konsolidací IP a optických vrstev do přímo připojitelné koherentní optiky, která eliminuje celou vrstvu transpondérových terminálů DWDM díky využití 400G ZR/ZR+ DCO. Tato optika plně vyhovuje průmyslovým specifikacím OpenZR+ a OIF.
Video : 
Štítky: 
Sítě, Síťové prvky, ComSource, Juniper Networks

Podobné články

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více

Netgear: přístupový bod WBE750

24. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kompaktní, třípásmový přístupový bod WBE750 s podporou Wi-Fi 7 je určený pro firmy a aktivity, které vyžadují spolehlivé bezdrátové připojení k internetu. Zařízení nabízí propustnost bezdrátové sítě až 18,4 Gb/s a je vybaveno 10 Gb/s portem s podporou PoE++. Čtěte více