Inovované řešení Cloud Metro podpoří udržitelný obchodní růst poskytovatelů služeb

20. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
První automatizované řešení metropolitní sítě založené na umělé inteligenci a poskytované prostřednictvím cloudu vykazuje v nezávislém hodnocení nejvyšší energetickou účinnost, zásadní snížení celkových nákladů na vlastnictví a špičkový výkon.

„Cloud Metro je nová kategorie řešení pro poskytovatele služeb, optimalizovaná pro transformaci metropolitních sítí a udržitelný obchodní růst. Tradiční „retro“ metropolitní sítě jsou zaměřené na hardwarová zařízení a mají problém zvládat extrémní požadavky na rozsah, agilitu a uživatelskou zkušenost, které s sebou nese rozsáhlá digitální transformace a nástup služeb 5G,“ uvedl Michal Štusák, spolumajitel společnosti ComSource, jediného Elite partnera Juniper v Česku.

Inovace se zaměřují na zajištění udržitelného obchodního růstu pomocí řady vysoce výkonných síťových systémů s podporou umělé inteligence a vybavených cloudem poskytovanou automatizací, speciálně navržených pro budování infrastruktury nové generace Cloud Metro sítě. Tyto systémy poskytnou možnost výrazného snížení spotřeby přírodních zdrojů s ohledem na udržitelnost, vylepšené nástroje a zjednodušené pracovní metody, které uleví přetíženým provozním týmům, a také integrované možnosti testování a monitorování služeb a zabezpečení pro účely optimalizace uživatelské zkušenosti. Zároveň umožní poskytovatelům služeb udržovat ziskový obchodní růst.

Nové systémy Cloud Metro společnosti Juniper jsou založené na unikátním energeticky úsporném konceptu adaptivní spotřeby energie, který umožňuje automatické vypínání aktuálně nepoužívaných funkcí a „Packet Forwarding Engines“ (PFE). Konstrukce s odnímatelným modulárním napájením snižuje množství elektronického odpadu a prodlužuje životnost systému tím, že umožňuje až 48násobný nárůst kapacity v jednom šasi.

Škálovatelnost, kapacita, výkon a inteligentní funkce Juniper portfolia pro Cloud Metro dokáží vyhovět i budoucím prodlužujícím se nárokům na životní cyklus sítě z tradičních 3-5 let na 7-12 let. Pay-as-you-grow model a výběr z široké škály různých rozhraní umožňují poskytovatelům služeb ekonomicky přizpůsobit své investice aktuální poptávce.

Pokročilé využití umělé inteligence a cloudem poskytovaná automatizace umožňuje poskytovatelům služeb zjednodušit každodenní pracovní postupy, rychleji zavádět služby (se zprovozňováním nových zařízení v řádu minut namísto hodin), snížit množství požadavků na podporu a zkrátit dobu potřebnou k obnovení služby. To výrazně zvyšuje produktivitu a dává síťovým inženýrům a operátorům větší možnosti, což je důležité z hlediska spokojenosti a loajality zaměstnanců.

Nová řešení také přinášejí až o 71 % nižší celkové náklady na vlastnictví (TCO) díky využití nejnovější generace polovodičů, špičkovému konstrukčnímu provedení systému a připojování nových zařízení formou služby s podporou umělé inteligence. Zabezpečení na principu tzv. Zero-Trust-Security je integrované, nikoli nadstavbové. Stejně tak je nedílnou součástí zajišťování funkčnosti služeb, které zahrnuje aktivní testování, monitorování a nápravu problémů.

Přehled novinek:

  • Juniper AI-Enabled Device Onboarding-as-a-Service je prvním případem využití automatizační technologie Juniper Paragon Automation ve formě služby, který přináší reálný ekonomický a provozní užitek výrazným zkrácením doby nutné k implementaci a zprovoznění nových zařízení.
  • Produkty Juniper Networks řady ACX7000 jsou udržitelné, vysoce výkonné systémy využívající jedinečnou konstrukci a inovace v oblasti adaptivního napájení. Dosahují až o 77 % nižší spotřeby energie, až o 64 % menších relativních nároků na prostor a o 4-7 let delší životnosti systému než přední konkurenční produkty, které jsou aktuálně k dispozici. Nabízí také nejrychlejší router linkovou kartu na trhu s nejvyšší hustotu portů 400GE a kapacitou na slot, a to až 21,6 Tb/s s 54 porty 400GE, připravenost na 800G a další možnosti.
  • Juniper Paragon Active Assurance – testovací agenti integrovaní v systému JUNOS OS Evolved, jsou k dispozici u všech modelů ACX7000. To poskytuje pro cloudovou metropolitní síť distribuovaný senzor, který aktivně zajišťuje uživatelskou zkušenost a eliminuje potřebu zavádění dalších samostatných hardwarových sond. Navíc s novou schopností emulace 5G UE/gNB mohou poskytovatelé služeb nyní simulovat provoz, jak pro control plane, tak pro forwarding plane, což zajišťuje, že každý „network slice“ sítě 5G bude splňovat očekávané parametry podle SLA.
  • Zero Trust Security princip a thread detection analýza a prevence hrozeb portfolia Connected Security společnosti Juniper byly aplikovány v celém Juniper Cloud Metro řešení. Jedinečné kryptografické digitální identity jsou implementovány pomocí čipu TPM (Trusted Platform Module 2.0) v Cloud Metro IP fabric struktuře, což umožňuje ověřování zařízení a zabezpečené připojování nových zařízení pomocí Zero Touch Provissioningu (ZTP) v souladu s dokumentací RFC. Vedle toho je implementováno šifrování souborů a MACsec na ochranu neaktivních uložených dat a dat při přenosu. Tento holistický přístup k důvěře je dále posílen schopností technologie Paragon automaticky ověřovat zabezpečení implementace a provozu napříč sítí ACX7000 zařízení.
  • Optika Juniper Networks 400G ZR/ZR+ byla vyvinuta za účelem snížení nákladů poskytovatelů služeb konsolidací IP a optických vrstev do přímo připojitelné koherentní optiky, která eliminuje celou vrstvu transpondérových terminálů DWDM díky využití 400G ZR/ZR+ DCO. Tato optika plně vyhovuje průmyslovým specifikacím OpenZR+ a OIF.
Video : 
Štítky: 
Sítě, Síťové prvky, ComSource, Juniper Networks

Podobné články

TP-Link nabízí koncovým zákazníkům slevy až 500 Kč

2. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link přichází s prodejní akcí „Vyměňte starý router za nový s Wi-Fi 6“. Díky ní mohou koncoví zákazníci po koupi vybraných modelů získat zpět 250 nebo 500 Kč. Akce je platná i pro zákazníky na Slovensku, kde mohou počítat se slevou 10 nebo 20 eur. Čtěte více

HPE akvizicí společnosti Athonet posiluje svou pozici v podnikovém 5G

27. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise oznámila další rozšíření svých propojených edge-to-cloud řešení. Stalo se tak díky akvizici společnosti Athonet, soukromého poskytovatele mobilního připojení, který dodává páteřní mobilní sítě podnikům a poskytovatelům komunikačních služeb. Čtěte více

Pět predikcí budoucnosti (malo)obchodu

22. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HPE Aruba)
Maloobchodníci, kteří chtějí soutěžit o přízeň zákazníků, se musí přizpůsobit situaci. Obchodníci mají příležitost stát se do budoucna odolnějšími, a to prostřednictvím opatření, která podporují loajalitu zákazníků. Nad tím, co všechno by tedy měli v souvislosti se svým podnikáním do budoucna vzít v úvahu, se zamýšlí Gerri Hinkel ze společnosti Aruba. Čtěte více

QNAP představil 10GbE řízený 1U switch s 90W PoE++ a montáží do racku

21. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Webově řízený PoE switch QNAP QSW-M2106PR-2S2T úrovně 2 s deseti porty a montáží do racku s poloviční šířkou podporuje 2,5GbE a 10GbE konektivitu a PoE++ s výkonem 90 W. Zařízení je také vhodné i pro provoz nejnovějších bezdrátových sítí Wi-Fi 6E či Wi-Fi 7. Čtěte více