Infinix uvedl na český a slovenský trh trio cenově dostupných telefonů

26. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infinix)
Na český a slovenský trh míří tři nové smartphony společnosti Infinix. Dvě novinky patří do řady HOT, konkrétně jde o HOT 40 Pro a HOT 40i. Třetím přírůstkem do portfolia je pak SMART 8. Zejména řada HOT40 totiž přináší vylepšení procesoru, displeje, fotoaparátu i softwaru, a všechny tři novinky jsou tak vhodné pro mladé, méně náročné hráče s omezenějším rozpočtem.

„Řada HOT 40 udává trend svým výjimečným výkonem a převratnými funkcemi, to vše zabaleno v dokonalém designu. Ztělesňuje vizi společnosti Infinix o poskytování kvalitního zážitku našim uživatelům, spojení pokročilé technologie se stylem a praktičností, a to vše za rozumnou cenu,“ říká Lukáš Knotte, ředitel značky Infinix pro Česko a Slovensko.

Série HOT 40 je navržena tak, aby poskytovala výkon pro každodenní úkoly, hraní her a zábavu. HOT 40 Pro se navíc může pochlubit 5 000mAh baterií (kdy si díky režimu Ultra Power Saving uživatelé mohou užívat až dvě hodiny hovoru, i když zbývá už jen pět procent baterie. Zařízení je také vybaveno 33W technologií Enduring FastCharge, která umožňuje nabít baterii z 20 % na 75 % během 35 minut.

HOT 40 Pro zaujme hráče mobilních her. Zařízení je totiž vybaveno osmijádrovým 6nm procesorem MediaTek Helio G99 a vzorkovací frekvencí dotyku 1 200 Hz. HOT 40 Pro je vybaven 120Hz FHD+ obrazovkou. Úplnou novinkou je funkce Magic Ring, která uživatele jednoduše informuje o zámku obrazovky, stavu nabíjení a hovorech.

Nový HOT 40 Pro boduje i při pohledu na fotovýbavu. Může se pochlubit 108MPx hlavním fotoaparátem se snímačem HM6, který zajišťuje ostré a jasné snímky. Výbavu dále doplňuje 2MPx makro objektiv a 32MPx přední fotoaparát. HOT 40 Pro nabízí různé režimy pro pořizování fotografií a videa při různých příležitostech, včetně režimu Professional Portrait Mode, Sky Remap a Dual View Video.

Pokud jde o design, řada HOT 40 vyniká oslnivým designem s vrstvou třpytivých krystalů na pozadí hvězdné textury. Lesklý povrch mění vzhled a odráží světlo z různých úhlů.

Model SMART 8 představuje cenově nejdostupnější novinku v portfoliu Infinixu, která svým uživatelům nabídne funkce a pohodlí, na která jsou zvyklí u vyšších modelů. V jeho výbavě najdou například přední fotoaparát s vlastním bleskem, stejnou inovativní funkci Magic Ring jako u řady HOT 40, 5 000mAh baterii nebo až 6GB rozšířenou RAM.

SMART 8 i modely HOT 40 nabídnou kompletní sadu příslušenství přímo v balení, konkrétně nabíječku s USB kabelem, průhledný ochranný kryt a drátová sluchátka.

Dostupnost a cena

Všechny tři novinky jsou na českém a slovenském trhu dostupné od poloviny února 2024:

  • Infinix SMART 8 se prodává v černém, zeleném a bílém provedení za doporučenou koncovou cenu 1 999 Kč / 84 €.
  • HOT 40i je dostupný v černém, zlatém a modrém provedení a dvou variantách pamětí za 2 799 Kč / 116,90 € (4 + 128 GB), resp. 3 599 Kč / 146,90 € (8 + 256 GB).
  • HOT 40 Pro je k dispozici v černé a zelené variantě za 4 699 Kč / 191, 90 €.
Štítky: 

Podobné články

Ilustrační foto (Motorola)

Samsung se znovu stal nejprodávanější značkou chytrých telefonů

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2024 podle IDC meziročně vzrostl o 7,8 % a Samsung se znovu vyhoupl do pozice nejprodávanějšího výrobce. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více

Nová aktualizace uživatelského rozhraní One UI 6.1 rozšiřuje technologii Galaxy AI do dalších zařízení

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung nasazuje umělou inteligenci Galaxy AI do většího počtu zařízení prostřednictvím aktualizovaného uživatelského rozhraní One UI 6.1. Mobilní umělá inteligence se tak dostane k podstatně většímu počtu uživatelů – od konce března ji budou moci postupně využít i majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a tabletů řady Tab S9. Čtěte více

New Calling od Huawei přinese nový rozměr komunikace

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei pracuje na rozvoji a standardizaci technologie New Calling (NC), jež přináší pokročilé možnosti pro telefonní a videohovory, které díky ní mohou být kvalitnější, chytřejší a interaktivnější. Nabízí širokou škálu funkcí, včetně UHD hlasových a video hovorů, a umožní rozvoj služeb jako okamžitý inteligentní překlad, využití rozšířené reality a rozvoj interaktivních klientských nabídek. Čtěte více