Impromat na Mezinárodním festivalu filmů ve Zlíně

18. 6. 2009. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: )
Impromat byl již tradičně partnerem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, jehož 49. ročník se letos konal ve Zlíně.

Impromat se staral především o technické zázemí celého festivalu, konkrétně o akreditace jednotlivých účastníků. Akreditace probíhaly od neděle 31. května do soboty 6. června 2009. K dispozici byly (nejen pro samotné akreditace) 3 multifunkční zařízení a tři barevné tiskárny. Celkem bylo provedeno asi 1450 akreditací, přičemž největší nápor byl hned první den festivalu, poslední květnovou neděli, kdy jich bylo provedeno 590. Práce byla náročná, ale zároveň byla příležitostí setkat se s významnými hosty festivalu jako byli např. Jan Přeučil, Maroš Kramár, Petr Jančařík, Světlana Nálepková, Nela Boudová, Oldřich Lipský a další.

Návštěvníci festivalu, který letos promítal filmy na dvou místech – ve Velkém kině a Zlatém jablku, mohli shlédnout více než 470 filmů ze 44 zemí celého světa. Na závěr celého festivalu se již tradičně dražily klapky, nejdražší klapka od pana Zdeňka Millera, autora nám všem známeho Krtečka, byla vydražena za 156 tisíc korun.