IceWarp vede v e-mailových serverech

12. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost IceWarp, dodavatel IceWarp Server software, se po realizovaném průzkumu objevil v nové studii s názvem Trh s e-mailovými a kolaboračními řešeními v letech 2008-2012, který provedla americká společnost The Radicati Group.

IceWarp se tak dostal mezi vůdčí společnosti nabízející řešení v oblasti e-mailových serverů.
Výsledky posledního průzkumu společnosti The Radicati Group, přední analytické společnosti zabývající se oblastí IT a telekomunikací, ukázaly podíly nejúspěšnějších firem na trhu v oblasti řešení e-mailových serverů. Jedná se nejen o firmy Microsoft, IBM, Sun, Novell, ale také jejich stále populárnější konkurenty IceWarp Server a Communigate. V případech, kdy nejrůznější společnosti hledají spolehlivého dodavatele softwaru, jsou nezávislé průzkumy trhu považovány za nejlepší zdroj informací.
Studie poskytuje hloubkovou analýzu celosvětového trhu korporátních e-mailových řešení a týmovou spolupráci, přičemž zahrnuje i soudobé trendy, zastoupení jednotlivých hráčů na trhu nebo prognózu vývoje situace na příští čtyři roky. Nechybí ani rozdělení do skupin dle regionů a velikosti podniku. Radicati spolupracuje s koncovými zákazníky, jež hledají pomoc při nákupu IT produktů, stejně tak jako se samotnými vývojáři sledujícími konkurenční produkty. Podobné studie poskytují cenné informace, nutné pro určení dlouhodobé strategie při vývoji produktů.
Rozčlenění klientů do skupin zahrnuje korporátní organizace (40%), prodejce (35%), poskytovatele služeb (15%) a investiční firmy (10%) a bylo zjištěno, že stále více organizací a lidí ve vůdčím postavení studuje zprávy od společnosti Radicati. IceWarp je vzájemnému porovnávání s ostatními účastníky trhu nakloněn a také potvrzuje, že výsledek studií, které provedla společnosti Radicati, odpovídá interním indikátorům velikosti prodejů.