IBM rozšířila nabídku diskových úložišť pro kognitivní éru

6. 5. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: IBM)
Společnost IBM rozšířila portfolio diskových úložišť s cílem urychlit přijímání kognitivních řešení. Představeny byly tři produkty v oblasti plně flashových diskových polí s kognitivními funkcemi, k nimž patří samooptimalizační technologie a minimální latence 250μs (mikrosekund).

Nová úložná řešení mají kognitivní vlastnosti v koncepci i provozu. Automatizace úložiště v portfoliu IBM FlashSystem dává datům flexibilitu při přesunu z disku na jiné médium v daném diskovém poli, na jiné pole IBM, na více než 300 diskových polí mimo IBM nebo mezi různými diskovými poli mimo IBM. K přesunu dat mezi vrstvami (tier) diskového pole dochází prostřednictvím úložného systému. Ten vyhodnocuje a učí se vzorce užívání podle toho, jak často uživatel k datům přistupuje. Automatizovaná distribuce dat pomáhá vyhnout se „rizikovým místům“ a poskytuje informace k prozkoumání na místě a v čase, kdy jsou třeba.

Nové systémy byly vytvořeny ve  spolupráci s týmem IBM Cloud a vycházejí vstříc potřebám poskytovatelů cloudových služeb. Součástí řešení jsou i prvky, které předcházejí efektu „hlučného souseda“, například služba podporující pronajímání systému více uživateli, nebo smíšená pracovní zátěž pro podnikové uživatele a CPS.

„Dramatické zvýšení objemu, rychlosti a rozmanitosti informací vede podniky k tomu, aby přehodnotily svůj přístup k využívání úložišť. Pokud se chtějí připravit na kognitivní éru, potřebují řešení, které je současně rychlé a nenáročné,“ vysvětlil Greg Lotko, generální ředitel divize IBM pro úložiště a softwarem definovanou infrastrukturu. „Naše řešení společnostem umožňuje využít data jak na vlastním hardwaru, tak i v cloudu.

Disková řešení pro různé typy klientů
IBM nabízí funkce určené pro cloudová prostředí specifická pro množství různých podniků.

IBM FlashSystem A9000: paralelní flashové úložiště pro hyperškálové systémy a cloudová podniková datová centra

Diskové úložné pole FlashSystem A9000 představuje paralelní síťovou architekturu, která snižuje pracovní úkony v typické správě úložiště. Systém totiž dokáže optimalizovat své fungování. Jeho součástí je i funkce Hyper-Scale Manage, která umožňuje spravování více než sta jednotek z jednotného uživatelského rozhraní. Díky funkci Hyper-Scale Mobility nabízí úložiště bezproblémovou migraci dat mezi diskovými poli. FlashSystem A9000 využívá osvědčenou technologii IBM FlashCore, síťovou architekturu vytvořenou IBM. Ta umožňuje redukci dat, mimo jiné v podobě odstranění vzorců, deduplikace a komprese v reálném čase, a to s konzistentně nízkou latencí a zároveň za nízkou cenu 1,50 $ za gigabyte.

IBM FlashSystem A9000R: Grid-scale flashové úložiště pro poskytovate cloudových služeb
Řešení FlashSystem A9000R je navrženo pro globální podniky, které se potýkají s vysokými objemy dat. Flashový integrovaný rackový systém pomáhá velkým organizacím zavádět cloudové služby, které může využít celá řada pronajímatelů. Systém lze snadno škálovat řádově až na úroveň petabytů a více. Kognitivní podniky tak díky maximálnímu využití dat získají konkurenční výhodu. Systém využívá osvědčenou technologii IBM FlashCore, síťovou architekturu vytvořenou IBM, která umožňuje redukci dat, mimo jiné v podobě odstranění vzorců, deduplikace a komprese v reálném čase, a to s konzistentně nízkou latencí a zároveň za nízkou cenu 1,50 $ za gigabyte.

IBM DS8888: flashový datový systém pro mainframe
IBM DS8888 je flashové úložné řešení optimalizované pro mainframe určené pro databáze a aplikace pro analýzu dat. Systém uživatelům nabízí nepřetržitý přístup k datům a aplikacím pro zpracování transakcí.

Štítky: 

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Čtěte více

Kingston: NVMe PCIe SSD NV1

11. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston zahájila prodej NVMe PCIe SSD disků NV1. Novinka je postavena na jednostranné kartě formátu M.2 a díky svým parametrům je ideální základní jednotkou pro majitele notebooků a malých počítačů, kteří chtějí začít využívat výhod NVMe SSD disků. Čtěte více

Dell EMC PowerStore Metro Node přináší automatické zajištění kontinuity provozu

24. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Na rozdíl od některých aktivně-pasivních řešení nabízí nový uzel PowerStore aktivní-aktivní konfiguraci se simultánním zápisem v obou lokalitách a podporuje nulovou hodnotu cílového bodu zotavení (RPO) a cílové doby zotavení (RTO). Čtěte více