Huawei začíná v Česku prodávat svůj první počítačový monitor

14. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei uvedla na trh počítačový monitor nazvaný 23.8. Zařízení s matným displejem o úhlopříčce 23,8" a Full HD rozlišením vyniká mimo jiné elegantním provedením, širokými pozorovacími úhly i dostupnou cenovkou.

Model 23.8 (AD80) je první počítačový monitor z dílny Huawei, který také rovnou přichází i na český trh. Na první pohled zaujme minimalistickým designem a kvalitním dílenským provedením. Díky takřka bezrámečkovému provedení, kdy boční hrany nejsou širší než 5,72 milimetrů, displej zabírá 90 % plochy těla monitoru.

Použitý 23,8" panel je typu IPS, má rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů (Full HD) a poměr stran 16:9. Poskytuje jas až 250 nitů, kontrast 1 000:1 a díky matnému provedení je velmi dobře čitelný i na slunci.

Tenká kovová noha a bytelný podstavec zaručují jednoduchou a spolehlivou manipulaci s monitorem, který lze dle potřeby i naklápět v rozmezí 5° - 22°. Kromě HDMI portu nabízí monitor i možnost připojení přes VGA.

Veškerá potřebná nastavení lze provádět prostřednictvím mechanických tlačítek na spodní hraně přístroje. Samozřejmostí je VESA standard (100 x 100 mm) pro případné připevnění monitoru na externí držák.

Monitor bude v prodeji od 15. dubna 2021 prozatím exkluzivně na e-shopu Huawei Store za zaváděcí cenu 3 199 Kč. Od 30. dubna pak bude v nabídce za 3 599 Kč.

Štítky: 
Monitory, Huawei

Podobné články

Nové podnikové panely Philips zaujmou nejen systémem Windows 10 Pro

5. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Pro chytřejší spolupráci přichází Philips Professional Display Solutions s produktovou řadou displejů C-Line, která kombinuje funkce počítače s pohodlím nástěnné prezentační tabule. Díky tomu jsou nové displeje Phlilis C-Line vhodné pro jednací místnosti všech velikostí. Čtěte více

OLED displeje ve světě PC

21. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
OLED displeje v zásadě nejsou ničím novým. V mobilních telefonech se používají již roky a již nějakou dobu se nasazují také do špičkových televizorů. U počítačových monitorů či notebooků se s nimi však i díky výrobcům, jako jsou Asus, Dell (Alienware), HP či Lenovo, začínáme ve větší míře setkávat až v posledních měsících. Jaké tedy OLED displeje vlastně jsou a které výhody a nevýhody se s jejich používáním mohou vázat? Čtěte více

BenQ: monitor SW271C

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Profesionální monitor s fotografickým zaměřením BenQ SW271C navazuje na svého předchůdce a inovuje jej o několik důležitých vlastností. Novinka s úhlopříčkou obrazovky 27" a rozlišením 4K staví zejména na precizním barevném zobrazení, které je pro práci s fotografiemi a videem nezbytné. Čtěte více

Prodeji herních PC a monitorů se vloni nebývale dařilo

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Ne každý kvůli globální pandemii COVID-19 tratil. Např. výrobci nejrůznějších gamingových zařízení si určitě nestěžovali. Podle údajů agentury IDC se za rok 2020 v součtu prodalo 55 milionů gamingových počítačů a monitorů, což představuje meziroční nárůst prodeje o téměř 27 %. Šlo o nejlepší naměřené výsledky od začátku průzkumu v roce 2016. Čtěte více