Huawei představil nový MateBook 14 s dotykovým 2K displejem

18. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Nový notebook HuaweiMateBook 14 kombinuje elegantní design s procesorem AMD Ryzen 7 4800H, vysokorychlostním 512 GB SSD a vylepšeným chladicím systémem HuaweiShark Fin.

Huawei MateBook 14 si zachovává charakteristické rysy této série a vystihuje ji v lehkém, přenosném a minimalistickém designu. Dotyková 2K FullView obrazovka s rozlišením 2 160 × 1 440 bodů s tenkými rámečky okolo displeje má poměr stran 3:2 a nabízí 90% procentní poměr obrazovky k tělu notebooku. Panel dále boduje 100% pokrytím barevného prostoru sRGB, kontrastním poměrem 1 500:1 a jasem 300 nitů. Displej podporuje multi-touch a gesta, které umožňují ovládat notebook podobně stejně jako chytrý telefon.

Huawei MateBook 14 se může pochlubit procesorem AMD Ryzen 7 4800H, díky kterému se v lehkém těle skrývá silný výkon. Nové procesory, postavené na 7nm procesu FinFET, synergizují s dvoukanálovou pamětí DDR4 až o velikosti 16 GB a PCIe SSD s kapacitou 512 GB.

Nový design chladicího systému s ventilátory Huawei Shark Fin poskytuje efektivnější chlazení, které umožňuje plně využít výkon procesoru AMD Ryzen 7 4800H. Součástí notebooku je baterie o kapacitě 56 Wh, která poskytuje výdrž až 10 hodin při nepřetržitém přehrávání videa v kvalitě 1 080p. Při práci na cestách pak kromě dlouhé výdrže baterie přijde vhod i tloušťka 15,9 mm i hmotnost 1,49 kg.

Všestranný 65W napájecí USB-C adaptér, který je součástí balení, podporuje několik standardů výstupního výkonu nejen pro rychlé nabíjení notebooku, ale také Huawei SuperCharge při připojení ke kompatibilním smartphonům. A v případě potřeby umožňuje reverzní nabíjení Power Off využívat notebook i jako power banku pro nabíjení dalších zařízení.

Huawei MateBook 14 je vybavený také zapínacím tlačítkem se zabudovanou čtečkou otisků prstů, které kombinuje funkce čtečky otisků prstů a vypínače pro zefektivnění přihlašování do systému Windows. Zvukový systém s výkonem 2W pracuje v kombinaci s korekcí zkreslení a přináší posluchačům prostorový zvuk.

Cena notebooku byla stanovena na 21 999 Kč.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 
Notebooky, Huawei

Podobné články

Trh s herními počítači zůstává v regionu EMEA nadále silný

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Během druhého čtvrtletí 2021 se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky prodalo 2,5 milionu herních PC, což představuje meziroční nárůst o 10,5 %. Růst by měl (ačkoli již pomalejší) vytrvat přinejmenším do konce letošního roku. Čtěte více
Lenovo Tab P12 Pro

Lenovo představilo novinky s Windows 11 i několik nových tabletů

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Na podzim se rozhodně máme na co těšit. Nové notebooky pro běžné uživatele z řady Yoga s Windows 11 bodují nejen svým designem, ale i pokročilými technologiemi a povedenými displeji. Nabídku tabletů pak výrobce rozšířil o novou vlajkovou loď Lenovo Tab P12 Pro a první model s podporou 5G pro běžné uživatele. Čtěte více

Prodej PC v regionu EMEA nadále poroste

6. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC předpokládá, že navzdor problémům s dodávkami komponent prodej osobních počítačů v regionu EMEA bude letos pokračovat v růstu. Podle odhadů by se v regionu mělo za rok 2021 prodat celkem 95,8 milionu osobních počítačů, notebooků a pracovních stanic, což představuje meziroční nárůst o 13,2 %. Čtěte více

ASUS představuje kompletní řadu notebooků Creator

6. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Notebooky ProArt Studiobook, Zenbook Pro a Vivobook Pro jsou vhodné pro profesionální i amatérské tvůrce. Novinky zaujmou OLED panely, vestavěným otočným ovladačem ASUS Dial, stylovým designem i řadou dalších zajímavých výhod a vlastností. Čtěte více