Huawei Mobile Cloud PC Client zajistí bezpečné a jednoduché ukládání, správu a sdílení dat

20. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei zpřístupnila aplikaci Huawei Mobile Cloud PC Client, která uživatelům přináší bezpečný a jednoduchý způsob ukládání, správy a sdílení dat.

Pro uživatele jsou v oblasti cloudových úložišť důležité zejména dva faktory. Měla by umožňovat pohodlné ukládání a správu dat a snadný přístup k nim. Právě v reakci na to již dříve vznikl Huawei Mobile Cloud, který zásluhou vyspělého způsobu šifrování a kompatibility napříč zařízeními nabízí spolehlivý prostor pro veškerá uživatelská data. Jen v Evropě tento systém podle výrobce přitom využívá přes 34 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Synchronizace mezi zařízeními umožňuje jednoduchou, ale zároveň efektivní správu dat, a navíc podporuje jejich rychlé odesílání i stahování. A jak to přesně funguje v praxi? Velmi snadno. Uživatelé Huawei se přihlásí pomocí svého Huawei ID a rovnou mohou začít s vyhledáváním, tříděním a správou svých dat v cloudu, to vše v přehledném a uživatelsky přívětivém prostředí.

Nová služba je vhodná nejen pro propojení více zařízení, ale nabízí také opravdu velkou kapacitu úložiště. To ocení třeba ti uživatelé, kteří se zabývají prací v digitálně kreativních oblastech, od fotografů až po grafiky, či zkrátka ti, kteří potřebují pracovat s množstvím obsahu na více místech a zařízeních. Propojené úložiště tak například umožní zpracovat média v počítači a následně je snadno sdílet na sociálních sítích přímo z chytrého telefonu.

Funkce i pracovní prostředí

Díky cloudovému zálohování májí uživatelé svá data v bezpečí bez ohledu na typ souboru – Huawei Mobile Cloud totiž podporuje škálu až 18 různých typů dat. V případě krádeže nebo ztráty přijde na řadu funkce “Find My Device“, která dokážete na dálku zařízení lokalizovat a vymazat z něj data.

Uživatelé mohou spoléhat také na intuitivním rozhraní – prostředí cloudu je zásluhou navigačního panelu velmi snadné na orientaci a procházení veškerých souborů, ať už to jsou textové dokumenty, aplikace či rozsáhlé galerie.

Nový MateBook a prostor na cloudu k tomu

K příležitosti uvedení MateBooku 16s a MateBooku D16 přichází Huawei se speciální nabídkou tříměsíčního předplatného zdarma na Huawei Mobile Cloud s 200 GB kapacitou. Mobile Cloud je rovněž dostupný pro všechny počítače se systémem Windows, kdy po bezplatné registraci Huawei ID získají uživatelé 5 GB cloudového úložiště zdarma.

Podobné články

Trh s chytrými telefony směřuje k oživení

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětové dodávky chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziročně snížily o 0,1 % na 302,8 milionu kusů. Přestože makroekonomická nejistota přetrvává, neboť trhy se potýkají s nízkou poptávkou, inflací a geopolitickým napětím, zdravé zásoby a pomalejší tempo poklesu povzbuzují některé producenty ke zvýšení výroby. Čtěte více

TTC apki se stává oficiálním distributorem odolných zařízení RugGear

8. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TTC apki)
Společnost TTC apki, která spadá do skupiny TTC, se stala oficiálním distributorem německého výrobce odolných mobilních zařízení RugGear pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Čtěte více

Neomezená mobilní data využívá dle ČTÚ už 22 % respondentů

7. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad se v průzkumu podrobněji zaměřil na mobilní trh. Mimo jiné jsme se tak dozvěděli, že služby virtuálních operátorů využívá téměř 11 % respondentů nebo, že 39 % respondentů vynakládá na měsíční provoz svého soukromého mobilu (soukromé SIM karty) 200 až 499 Kč. Jaké další skutečnosti průzkum odhalil? Čtěte více

Samsung spouští systém Dočasné zálohy v cloudu

2. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung spustila tzv. systém Dočasné zálohy v cloudu, což je snadný a bezpečný způsob, jak chránit a přesouvat důležitá data na telefonech či tabletech. Uživatelé modelů Samsung Galaxy tak nebudou muset mít o svá data obavy, ať už jde o fotografie, videa či dokumenty. Čtěte více