Huawei IdeaHub dodá nový rozměr meetingům i videokonferencím

24. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Společnost DNS u svých zákazníků boduje s nabídkou videokonferenčního řešení Huawei IdeaHub, které je aktuálně i na českém a slovenském trhu dostupné hned v několika variantách. Ačkoli nemusejí být konferenční řešení od Huawei oproti své některé konkurenci tolik známá, rozhodně mají co nabídnout a v mnohém dokonce příjemně překvapí.

Huawei IdeaHub je řešení chytré kanceláře, které plně využívá moderní cloudové videokonferenční systémy a k tomu přidává i mnoho dalšího. Díky možnosti integrace hned dvou operačních systémů (Windows 10 a Android) a jejich aplikačních katalogů si mohou zákazníci výchozí funkční výbavu takřka neomezeně rozšiřovat o další software, včetně nejrůznějších komunikačních, streamovacích a kancelářských aplikací, ale v tom, co všechno si sem nainstalují, je v zásadě jen a pouze na nich.

Jako nativní konferenční řešení se používá WeLink, ale problémem není ani doplnění dalších nástrojů jako MS Teams či Zoom.

Díky otevřené platformě jsou řešení Huawei IdeaHub vhodná také pro školy a další vzdělávací instituce – díky možnosti instalovat další aplikace a služby může tabule vždy přinášet aktuální informace, doplněné např. o bezproblémové přehrávání obsahu z YouTube a dalších webových stránek s multimédii, ale třeba i s různými kvízy, soutěžemi apod.

IdeaHub se uplatní i při týmové spolupráci v kancelářích a zasedacích místnostech. Hned v základu totiž nabízí možnosti, jakými jsou propracovaná interaktivní tabule, projekční systém pro prezentace, videokonference a kancelářské aplikace. To vše s možností snadného sdílení a ovládání z chytrých telefonů, tabletů i (přenosných) počítačů lokálně i vzdáleně, drátově či bezdrátově. Možností je skutečně hodně, připojit se tak zvládne takřka každý. A již jsme zmiňovali, že pokud by nestačily funkce výchozích nástrojů, lze bez problémů doplnit další software pro Windows 10 i pro Android.

Např. vestavěný flipchart nabízí podporu vícedotykového ovládání, několik režimů psaní a kreslení, automatický přepis ručně psaného textu, transformaci ručně psaných znaků, inteligentní mazání, libovolné zvětšování či zmenšování nebo možnost přetahování obsahu, spolupráci více uživatelů a samozřejmě i pokročilé možnosti ukládání a sdílení vytvořeného obsahu. Bez problémů lze takto pracovat např. i s prezentacemi nebo třeba uloženými webovými stránkami – uživatelé mohou do těchto materiálů pohodlně vpisovat či je jinak upravovat a následně rychle uložit pro další zpracování nebo vícero cestami nasdílet s ostatními.

Vedle pokročilé softwarové výbavy se samozřejmě nezapomnělo na moderní hardware. Vše je velmi kvalitně a robustně zpracováno a připraveno na častý a intenzivní provoz. Design je moderní a plně odpovídající současným kancelářským trendům. O jeho nadčasovosti svědčí i získání ocenění Red Dot Award 2020. Zařízení je dle potřeby možné nainstalovat na zeď či na přemístitelný stojan.

Ovládání je snadné a veškeré potřebné prvky (včetně rozšiřujících portů apod. jednoduše dostupné). Uživatelé se tak mohou těšit na kvalitní Full HD či 4K obraz (obrazovky i kamery), citlivé mikrofonní pole a řadu automatických a umělou inteligencí podpořených funkcí, např. automatické úpravy úhlu kamery na základě velikosti konferenční místnosti a počtu účastníků nebo automatického zaměření obrazu na právě hovořící osobu, které dále zvyšují (nejen) audio-vizuální dojem ze schůzky, ale i řadu dalších aspektů.

Jak přenos obrazu (včetně podpory H.265), tak i osazené audio (reprezentované šesti stereo reproduktory) i citlivé mikrofonní pole jsou samozřejmě přizpůsobeny nasazení v konferenčních místnostech, čemuž odpovídá adekvátní kvalita, výkon i doplňkové funkce.

V nabídce DNS jsou aktuálně k dispozici dvě produktové rodiny Huawei IdeaHub: IdeaHub Pro a IdeaHub S.

Podrobnější info získáte např. zde nebo zde.

Video : 

Profilová karta firmy

DNS a.s.

DNS a.s.

Jsme distributorem s přidanou hodnotou (Value Added Distributor, neboli VAD). Naše služby pokrývají kompletní cyklus přípravy a realizace náročných IT projektů. Pomůžeme vám s celým procesem - od návrhu přes předprodejní podporu až po jeho samotnou realizaci. Spolehnout se na nás můžete také v oblastech jako jsou: poprodejní podpora, financování IT projektu, marketingové služby a IT vzdělávání, datová analytika, cloudové řešení na míru, IT security a další. V DNS klademe důraz na dokonalý zákaznický servis a individuální přístup ke každému projektu. Na českém trhu působíme od roku 1997.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Čtyři z pěti firem mají značné rezervy v procesu digitalizace

15. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Digitalizace českých firem nejčastěji končí pouze nákupem licence nového programu. Celý potenciál moderních systémů dokáže využít jen zhruba 20 % firem. I proto společnost Konica Minolta dále rozšiřuje své konzultační a poradenské služby v oblasti efektivního využití cloudových nástrojů společnosti Microsoft. Čtěte více

Návrat pandemie zvyšuje investice firem do technologií podpory práce na dálku

22. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kerio Technologies )
Zvyšující se počet nakažených lidí, zpřísňující se vládní epidemiologická opatření a návrat pracovníků na home office zvyšují investice firem do technologií pro podporu práce na dálku. Čtěte více

Počet pokusů o zneužití vzdáleného přístupu zaměstnanců se zdvojnásobil

24. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Během nouzového stavu na jaře letošního roku přešla řada firem do režimu, při kterém umožnila svým zaměstnancům práci z jejich domovů. Toho ale začali zneužívat útočníci a počet pokusů o průnik do interních firemních sítí tímto způsobem se podle dat společnosti ESET od počátku roku více než zdvojnásobil. Čtěte více

Krize změnila styl práce. Umíte propojit své lidi a zároveň chránit firemní data?

13. 5. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Hitachi Vantara)
Současná krize donutila firmy fungovat z domácích kanceláří. Jejich propojení probíhalo v maximální rychlosti a obrovském stresu. A mnohdy se kvůli tomu zapomnělo na to nejdůležitější – bezpečnost firemních dat, která teď kolují po home officech a soukromých zařízeních bez toho, aby byla chráněná. Čtěte více