HTC má vylepšenou VR a adaptér pro bezdrátový přenos obrazu

11. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Společnost HTC představila vylepšení své sady pro virtuální realitu Vive. Headset Vive Pro nabízí vyšší rozlišení displejů, integrovaná sluchátka a širší možnosti pro vývojáře. Další novinkou je bezdrátový adaptér Vive Wireless Adaptor, s nímž si fanoušci užijí virtuální realitu v pokojovém měřítku bez omezení kabelem.

Vylepšení se dočkal i obchod s aplikacemi pro virtuální realitu Viveport a software Vive Video, které mění přístup k vyhledávání obsahu. Na fanoušky čekají místo tradičního katalogu virtuální ukázky ze zážitků a nabídka videí ze služby Vimeo.

Vive Pro je nový headset, který umožňuje vylepšit stávající systém HTC Vive skutečným nadšencům i profesionálům. Ocení ho ti, kdo od virtuální reality požadují ten nejlepší obraz a zvuk. Vive Pro je vybaven OLED displeji s celkovým rozlišením 2 880 x 1 600 pixelů. O 78 % vyšší rozlišení poskytne výrazně čistší a ostřejší obraz a tedy i silnější pohlcení virtuálními světy. Rozdíl je zřetelný i při čtení textů.

Vive Pro je opatřen sluchátky s vestavěným zesilovačem. Nový je také systém uchycení headsetu na hlavě uživatele s lepším rozložením hmotnosti, snadným nastavením velikosti pomocí kruhového dotahování a zvýšeným komfortem. Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa. Ta je navíc k dispozici i vývojářům, kteří ji mohou využít pro rozšíření možností svých produktů.

Vive Wireless Adaptor

Bezdrátový adaptér Vive Wireless Adaptor představuje první skutečně bezdrátové řešení pro HTC Vive i Vive Pro. Adaptér stojí na technologii Intel WiGig v pásmu 60 GHz, která přináší nízké latence a potřebný výkon. Adaptér bude dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2018.

Viveport VR

Představen byl i upgrade obchodu Viveport, který obsahuje přes tisíc titulů. Obchod nyní místo tradičního 2D katalogu nabízí interaktivní ukázky. Místo textu a obrázků uživatelé mohou vyzkoušet zážitek ještě dříve, než si jej zakoupí, nebo ho vyberou z více než 320 zážitků zařazených v programu předplatného Viveport.

Vive Video včetně Vimeo

Upgradu se dočkal i software Vive Video z dílny HTC Creative Labs, který je jednou z nejstahovanějších a nejlépe hodnocených aplikací ve službě SteamVR. Program pomáhá s vyhledáváním video obsahu pro virtuální realitu a nabízí široký katalog VR videí, která lze streamovat přímo do headsetu HTC Vive (i Google Daydream). Nově je zahrnut přístup k obsahu služby Vimeo, největší otevřené video platformy bez reklam.

Štítky: 

Podobné články

Lenovo představilo zařízení pro virtuální realitu i nové ThinkPady

12. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nastínila svoji vizi pro technologické inovace v roce 2018. Její nové portfolio inteligentních zařízení vylepšuje realitu kapesní Čtěte více
Lukáš Jelínek, solution director dimension Data Czech Republic

Blockchain, robotika nebo umělá inteligence promění podnikání

1. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dimension Data)
Technologie blockchain má spolu s umělou inteligencí, strojovým učením, robotikou a virtuální i rozšířenou realitou pro rok 2018 potenciál k narušení zažitých pořádků a přetvoření digitálního Čtěte více

Vyšlo říjnové číslo Reseller Magazinu

4. 10. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Hlavním tématem říjnového vydání byla virtuální realita, která skrz naskrz prošpikovala naše číslo zajímavými tematicky laděnými články. Nejrozsáhlejší z nich se zabývá její historií, ale dočtete se Čtěte více

Co přinese Windows Mixed Reality?

14. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
S podzimní aktualizací operačního systému Windows 10 by se k uživatelům měla dostat tzv. Windows Mixed Reality, tedy virtuální a rozšířená realita v podání společnosti Microsoft. Svou účast Čtěte více