HPE přináší díky novým procesorům AMD vyšší výkon v celém portfoliu svých produktů

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila svou nabídku výpočetních řešení založených na procesorech AMD, která svým výkonem překonává konkurenční řešení až o 39 %. Společnost HPE použitím nově na trh uvedených procesorů AMD Epyc 7003 Series navíc překonala více než 30 světových výkonových rekordů.

Nové portfolio serverů HPE ProLiant a systémů HPE Apollo založené na procesorech AMD Epyc 3. generace tvoří základ pro výpočetní platformy, které poskytují bezkonkurenční výkon, zabezpečení, automatizaci a možnosti vzdálené správy. Zároveň podporuje širokou škálu kritických úloh nezbytných pro digitální transformaci. HPE rovněž nabízí superpočítače HPE Cray EX, které prostřednictvím procesoru AMD Epyc 3. generace uspokojí i potřeby systémů třídy exascale, jež jsou až desetkrát rychlejší než dnešní nejvýkonnější superpočítače.

Systémy nové generace poskytované jako služba

Firmy mohou nejnovější řešení od HPE snadno nasadit prostřednictvím HPE GreenLake, což je platforma jako služba účtovaná podle jejího skutečného využití, která může běžet lokálně, na okraji sítě či v kolokačním centru. Řešení HPE GreenLake v sobě kombinuje jednoduchost a pružnost cloudu s možnostmi správy a řízení a s ponecháním si plné kontroly nad technologií, což je charakteristické pro hybridní cloud computing.

Portfolio serverů HPE ProLiant

Servery HPE ProLiant jsou jádrem systémů automatizujících správu prostředí a optimalizujících výkon podle konkrétního typu zatížení či úlohy s cílem dosažení výsledků v kratším čase.

Rodina serverů ProLiant se dále pyšní všestranností a širokým rozsahem funkcí, díky kterým je schopná podpořit jakékoli řešení, které současné IT využívá – od 5G, edge a umělé inteligence až po hyperkonvergovanou infrastrukturu, kontejnerizaci a různé architektury CPU a GPU.

Součástí portfolia serverů HPE ProLiant využívajících procesory AMD Epyc 3. generace jsou i dvě nové řady serverů – konkrétně HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus, jenž je zaměřený na úložná řešení optimalizovaná pro databázové pracovní zátěže, a HPE ProLiant DL365 Server Gen10 Plus zacílený na řešení infrastruktury virtuálních desktopů.

Portfolio pro HPC a umělou inteligenci v oboru

Systémy HPE Apollo jsou speciálně navržené pro podporu náročných výpočetních operací v oblasti HPC, jako např. modelování nebo simulace. Tím pomáhají organizacím např. zrychlit vývoj jejich produktů efektivním zpracováním velkých objemů dat a pomocí digitálních modelů simulujících reálný svět.  Systémy jsou rovněž optimalizovány pro umělou inteligenci tak, aby se optimalizovala schopnost systému se učit a poskytovat co nejkvalitnější výstupy.

Nejnovější superpočítače HPE Cray EX představují špičku v supercomputingu mezi systémy tzv. třídy exascale. Mohou dosahovat až 10× vyššího výkonu oproti dnešním nejmodernějším superpočítačům. Nejnovější systémy HPE Cray EX využívají právě představené technologie AMD, a díky tomu se z nich staly nejrychlejší superpočítače na světě, které výrazně urychlují komplexní vědecké výpočty v různých oborech od předpovědí počasí po vývoj vakcín až po modelování a konstrukci automobilů a letadel.

Dostupnost

Všechny nové systémy HPE Apollo s procesory AMD Epyc 3. generace budou dostupné od 6. dubna 2021. Nové servery HPE ProLiant s procesory AMD Epyc 3. generace pak budou dostupné od 19. dubna 2021.

Štítky: 

Podobné články

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více

Fujitsu představilo server Primergy RX2450 M1 s procesory AMD Epyc

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu v těchto dnech začíná prodávat server Primergy RX2450 M1 postavený na procesoru AMD EPYC. Systém s výškou 2U pro montáž do racku obsahuje dvě patice CPU, umožňuje flexibilní konfiguraci a poskytuje výkon pro širokou škálu aplikací při nižší spotřebě energie a menších nárocích na prostor datového centra. Čtěte více
Martin Joniak

SWS: Partnerům ulehčíme práci

15. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Ondřej Pisklák, VAD manager, pre/post sale specialista Dell enterprise, společně s technickým konzultantem Dell enterprise Martinem Joniakem nám odpověděli na otázky, jak funguje VAD divize Dell enterprise společnosti SWS. Co všechno partnerům spolupráce s VAD divizí přináší a koho v případě zájmu kontaktovat, to se dozvíte v následujícím rozhovoru. Čtěte více

Nvidia představila vlastní serverové procesory

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Grace, jak Nvidia svůj nový procesor nazývá, je založen na ARMu. Ve vybraných operacích, jako jsou výpočty pro umělou inteligenci a obecně high performance computing (HPC), na které se specializuje, slibuje oproti dnes běžně používaným řešením až 10× vyšší výkon. Čtěte více