HPE přináší díky novým procesorům AMD vyšší výkon v celém portfoliu svých produktů

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila svou nabídku výpočetních řešení založených na procesorech AMD, která svým výkonem překonává konkurenční řešení až o 39 %. Společnost HPE použitím nově na trh uvedených procesorů AMD Epyc 7003 Series navíc překonala více než 30 světových výkonových rekordů.

Nové portfolio serverů HPE ProLiant a systémů HPE Apollo založené na procesorech AMD Epyc 3. generace tvoří základ pro výpočetní platformy, které poskytují bezkonkurenční výkon, zabezpečení, automatizaci a možnosti vzdálené správy. Zároveň podporuje širokou škálu kritických úloh nezbytných pro digitální transformaci. HPE rovněž nabízí superpočítače HPE Cray EX, které prostřednictvím procesoru AMD Epyc 3. generace uspokojí i potřeby systémů třídy exascale, jež jsou až desetkrát rychlejší než dnešní nejvýkonnější superpočítače.

Systémy nové generace poskytované jako služba

Firmy mohou nejnovější řešení od HPE snadno nasadit prostřednictvím HPE GreenLake, což je platforma jako služba účtovaná podle jejího skutečného využití, která může běžet lokálně, na okraji sítě či v kolokačním centru. Řešení HPE GreenLake v sobě kombinuje jednoduchost a pružnost cloudu s možnostmi správy a řízení a s ponecháním si plné kontroly nad technologií, což je charakteristické pro hybridní cloud computing.

Portfolio serverů HPE ProLiant

Servery HPE ProLiant jsou jádrem systémů automatizujících správu prostředí a optimalizujících výkon podle konkrétního typu zatížení či úlohy s cílem dosažení výsledků v kratším čase.

Rodina serverů ProLiant se dále pyšní všestranností a širokým rozsahem funkcí, díky kterým je schopná podpořit jakékoli řešení, které současné IT využívá – od 5G, edge a umělé inteligence až po hyperkonvergovanou infrastrukturu, kontejnerizaci a různé architektury CPU a GPU.

Součástí portfolia serverů HPE ProLiant využívajících procesory AMD Epyc 3. generace jsou i dvě nové řady serverů – konkrétně HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus, jenž je zaměřený na úložná řešení optimalizovaná pro databázové pracovní zátěže, a HPE ProLiant DL365 Server Gen10 Plus zacílený na řešení infrastruktury virtuálních desktopů.

Portfolio pro HPC a umělou inteligenci v oboru

Systémy HPE Apollo jsou speciálně navržené pro podporu náročných výpočetních operací v oblasti HPC, jako např. modelování nebo simulace. Tím pomáhají organizacím např. zrychlit vývoj jejich produktů efektivním zpracováním velkých objemů dat a pomocí digitálních modelů simulujících reálný svět.  Systémy jsou rovněž optimalizovány pro umělou inteligenci tak, aby se optimalizovala schopnost systému se učit a poskytovat co nejkvalitnější výstupy.

Nejnovější superpočítače HPE Cray EX představují špičku v supercomputingu mezi systémy tzv. třídy exascale. Mohou dosahovat až 10× vyššího výkonu oproti dnešním nejmodernějším superpočítačům. Nejnovější systémy HPE Cray EX využívají právě představené technologie AMD, a díky tomu se z nich staly nejrychlejší superpočítače na světě, které výrazně urychlují komplexní vědecké výpočty v různých oborech od předpovědí počasí po vývoj vakcín až po modelování a konstrukci automobilů a letadel.

Dostupnost

Všechny nové systémy HPE Apollo s procesory AMD Epyc 3. generace budou dostupné od 6. dubna 2021. Nové servery HPE ProLiant s procesory AMD Epyc 3. generace pak budou dostupné od 19. dubna 2021.

Štítky: 

Podobné články

Ciaran Forde, vedoucí segmentu datových center ve společnosti Eaton

Jak mohou UPS přeměnit datová centra na energetické hrdiny

25. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Za poslední roky prošla datová centra velkými změnami. Kvůli jejich intenzivní spotřebě energie a souvisejícím emisím uhlíku jsou považovaná za subjekty, které přispívají k ničení životního prostředí. Čtěte více

Entec Solutions nově nabízí servery Lenovo

19. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
Společnost Entec Solutions rozšířila své portfolio o servery značky. Stalo se tak na základě úzké spolupráce s SWS, která je držitelem distribučního kontraktu. Čtěte více

Novinky od Pure Storage sbližují infrastrukturu s aplikacemi

30. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová platforma pro automatizaci úložišť a nová nativně cloudová nabídka Database-as-a-Service sbližují provoz infrastruktury s aplikacemi. Nové nástroje zároveň usnadňují modernizaci infrastruktury, provozu i aplikací. Řešení zaujmou tím, že umožňují automatizaci a poskytování úložišť podobně jako v cloudu. Čtěte více

Trh se servery klesal v tržbách a stagnoval v objemu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC se ve druhém čtvrtletí 2021 celosvětově prodalo 3,2 milionu serverů (meziroční nárůst o 0,1 %) při tržbách 23,6 miliardy USD (meziroční pokles o 2,5 %). Čtěte více