HPE a Nvidia spolupracují na plnohodnotném řešení podnikového GenAI

5. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila spolupráci s firmou NVIDIA na budování podnikového výpočetního řešení pro generativní umělou inteligenci (GenAI). Předem nakonfigurované řešení pro ladění a inferenci AI umožní podnikům rychle přizpůsobit základní modely pomocí vlastních dat a nasazovat produkční aplikace kdekoliv, od okraje sítě až po cloud.

Řešení pro ladění a inferenci AI od společností HPE a NVIDIA odstraňuje složitost vývoje a implementaci GenAI infrastruktury.

Vzhledem k tomu, že podniky vyvíjejí a nasazují modely GenAI pro použití v oblastech, jako jsou konverzační vyhledávání, automatizace obchodních procesů a tvorba obsahu, vyžadují sadu softwaru a infrastruktury, kterou lze implementovat rychle a odkudkoliv, kde je zapotřebí. Nové řešení tak integruje vývojové prostředí HPE Machine Learning Development Environment Software, HPE Ezmeral Software, HPE ProLiant Compute a superpočítače HPE Cray se softwarovou sadou NVIDIA AI Enterprise (včetně frameworku NVIDIA NeMo).

„HPE a NVIDIA jsou společně v jedinečné pozici, umožňující poskytovat komplexní řešení s nativní umělou inteligencí, které dramaticky usnadní cestu k vývoji a nasazení modelů umělé inteligence z předem nakonfigurovaných řešení,“ řekl Antonio Neri, prezident a generální ředitel společnosti HPE, a dodal: „Strategická spolupráce mezi HPE a NVIDIA organizacím dramaticky sníží překážky na cestě k transformaci podnikání pomocí umělé inteligence.“

„Éra generativní umělé inteligence se rozjíždí na plné obrátky a podniky na to reagují.Naše rozšířená spolupráce s HPE jim pomůže dosáhnout bezprecedentní produktivity prostřednictvím aplikací umělé inteligence, které se propojí s podnikovými daty, čímž získají digitální asistenty, chatboty a sémantické vyhledávání,“ uvedlJensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti NVIDIA.

Účelně navržené řešení pro ladění a odvozování pomocí AI

Podnikové výpočetní řešení pro GenAI je nové datacentrové řešení pro ladění a odvozování umělé inteligence, které poskytuje ideální vstupní bod pro podniky všech velikostí s připravenou nabídkou pro rychlé zahájení využití umělé inteligence.

Díky novému výpočetnímu řešení pro GenAI mohou podniky využívat předtrénované základní modely se svými vlastními daty k vytváření produkčních aplikací, jako jsou AI chatboti. Kromě toho RAG (Retrieval-Augmented Generation) dále zlepšuje kvalitu a přesnost dat aplikace.

● Účelově vytvořeno a optimalizováno pro AI - architektura v rackovém měřítku s výpočetní technikou HPE ProLiant Compute DL380a s grafickými procesory NVIDIA L40S, NVIDIA BlueField-3 DPUs a ethernetovou síťovou platformou NVIDIA Spectrum-X pro hyperškálovatelnou umělou inteligenci je účelově vytvořené řešení. Dimenzováno bylo tak, aby dokázalo vyladit model Llama 2 se 70 miliardami parametrů a skládá se z 16 serverů HPE ProLiant DL380a a 64 GPU L40S.

● Software HPE AI – vývojové prostředí HPE Machine Learning s novými funkcemi generativního studia AI slouží k rychlému prototypování a testování modelů. A software HPE Ezmeral s novými funkcemi s podporou GPU zjednodušuje nasazení a urychluje přípravy dat pro AI úlohy v hybridním cloudu.

● NVIDIA AI software - NVIDIA AI Enterprise urychlí vývoj a nasazení produkční umělé inteligence s využitím zabezpečení, stability, spravovatelnosti a podpory. Nabízí framework NVIDIA NeMo, sady nástrojů pro pomoc s vývojem, nástroje pro správu dat a předtrénované modely pro zefektivnění podnikové GenAI.

HPE urychluje trénink AI pomocí nového řešení na klíč od NVIDIA

Na konferenci SC23 společnost HPE představila superpočítačové řešení vytvořené na klíč od společnosti NVIDIA pro velké podniky, výzkumné instituce a vládní organizace, které se bude zabývat první fází životního cyklu umělé inteligence - vývojem a trénováním základních modelů. Podnikové výpočetní řešení pro GenAI je menší řešení umělé inteligence pro podnikové zákazníky, kteří se zaměřují na ladění a inferenci.

Nová architektura s nativní AI a hybridní cloudová řešení

Na konferenci HPE Discover Barcelona 2023 společnost HPE oznámila novou otevřenou, plnohodnotnou architekturu s nativní umělou inteligencí a další AI nativní a hybridní cloudové nabídky pro vývoj strojového učení, analýzu dat, ukládání dat s pomocí AI, ladění a inferenci AI, digital twins, a profesionální služby.

Dostupnost

Podnikové výpočetní řešení generativní AI bude možné objednat od 1. čtvrtletí 2024. 

Štítky: 
Umělá inteligence, Ze světa firem, Hewlett Packard Enterprise, Nvidia

Podobné články

Salesforce spouští generativní AI pro zákazníky Slacku

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Salesforce)
Společnost Salesforce spustila Slack AI, důvěryhodné a intuitivní prostředí s generativní AI, které je k dispozici nativně ve službě Slack. Zákazníci mohou snadno využívat kolektivní znalosti sdílené ve Slacku prostřednictvím řízených zkušeností pro vyhledávání poháněné AI, rekapitulace kanálů, shrnutí vláken a brzy také funkce digests. Čtěte více

ALSO Power Platform Club „naživo“

26. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
ALSO Czech Republic na sklonku loňského roku oživilo vzdělávací projekt Power Platform Club zaměřený na technologie společnosti Microsoft z oblastí, jako jsou vývoj podnikových aplikací, automatizace, umělá inteligence a další aktuální témata. Platforma spoléhá primárně na online webináře, ale počítá také s osobními setkáními. První taková akce proběhla v polovině února v Praze. Čtěte více

Jen šestina českých firem vidí v AI klíčový prvek rozvoje IT bezpečnosti

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Jen 17,5 % českých a slovenských zákazníků společnosti GFI Software aktuálně vnímá umělou inteligenci jako hlavní motor rozvoje jejich IT bezpečnosti v roce 2024. Praktické využití AI nejvíc dotázaných spatřuje hlavně při skenování zranitelností, obraně proti ransomwarovým útokům a ochraně e-mailů. Čtěte více

DATERA zvítězila v soutěži „Hrdinové AI“

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Prvním „Hrdinou AI“ se v soutěži TD SYNNEX a IBM stala společnost DATERA s nástrojem pro profesionální analýzu dat LISSA. Do soutěže „Hrdinové AI“ mohly firmy přihlásit svá řešení založená na AI a ty nejlepší pak získaly expertní, technologickou i marketingovou podporu pro jejich další rozvoj. Čtěte více