HPE GreenLake modernizuje správu dat pomocí průlomové analýzy a ochrany

4. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila rozsáhlou řadu nových cloudových služeb pro edge-to-cloud platformu HPE GreenLake. Ty podnikům poskytnou bezkonkurenční možnosti digitální transformace jejich aplikací a dat v nové době. HPE tímto krokem vstupuje na velké a rychle rostoucí softwarové trhy služeb pro unifikovanou analytiku a ochranu dat.

Zaváděné inovace tak urychlují přeměnu HPE na společnost poskytující cloudové služby. Zároveň dávají společnostem větší výběr a svobodu při rozhodování o IT a obchodní strategii, a to díky otevřené a moderní platformě, která poskytuje cloudové prostředí kdekoli.

Nové možnosti, které doplňují rostoucí portfolio cloudových služeb HPE GreenLake a které umožňují podnikům inovovat agilně a s nižšími náklady, zahrnují následující služby:

  • HPE GreenLake for analytics – otevřené a unifikované analytické cloudové služby pro modernizaci všech dat a aplikací – ať už on-premise, na okraji sítě nebo v cloudu.
  • HPE GreenLake for data protection – cloudové služby pro obnovu po havárii a zálohování, které firmám pomohou čelit ransomwaru a zabezpečit data od okrajů sítě až po cloud.
  • HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework a automatizační nástroje – komplexní, osvědčená sada odborných metodik a automatizačních nástrojů pro urychlení cesty do cloudu a omezení souvisejících rizik.

„Přestože jsou data jádrem modernizace IT v každém odvětví, tak až do dnešního dne byly firmy nuceny spokojit se se staršími analytickými platformami, které postrádají nativně cloudové schopnosti. Případně v podnicích byly vynucovány složité migrace dat do veřejného cloudu, vyžadující přijmutí nových procesů a tím nutnost riskovat závislost na jediném dodavateli. Nové analytické cloudové služby HPE GreenLake umožňují firmám překonat tyto kompromisy a poskytují jim jedinou platformu pro všeobecnou unifikaci a modernizaci dat. Společně s novými cloudovými službami HPE GreenLake na ochranu dat poskytuje HPE svým zákazníkům bezkonkurenční platformu pro ochranu, zabezpečení a plné využití hodnoty jejich dat – od okrajů sítě až po cloud,“ řekl Antonio Neri, prezident a generální ředitel HPE.

HPE GreenLake pro unifikovanou analytiku umožňuje firmám urychlit modernizaci. Nové cloudové služby dostupné na edge-to-cloud platformě HPE GreenLake jsou nativně cloudové, a aby se předešlo složitým migracím dat do veřejného cloudu, poskytují pružnou, unifikovanou analytickou platformu pro data a aplikace v on-premise prostředí, na okrajích sítě i ve veřejných cloudech. Proto společnost HPE vstoupila na rychle rostoucí trh ochrany dat poskytované formou služby s novými cloudovými službami HPE GreenLake, navrženými tak, aby modernizovaly ochranu dat od okrajů sítě po cloud, překonaly útoky ransomwaru a zajistily rychlou obnovu dat.

Společnost HPE rovněž oznámila osvědčenou sadu metodik a automatizačních nástrojů, které organizacím umožní zaujmout na datech založený přístup a dosáhnout optimálního provozního modelu cloudu napříč všemi prostředími.

Štítky: 
Cloud computing, Edge computing, Analytika, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Cloud Computing Conference 2024: Zajištění technologické nezávislosti, operativní flexibilita a repatriace cloudu

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Exponet)
Nejnovější trendy, technologie a řešení v oblasti cloud computingu představí 22. května Cloud Computing Conference 2024. Přední čeští odborníci se zaměří na cloudové služby a jejich bezpečnost, integraci do firemní infrastruktury, přínosy kontejnerizace, hybridní cloudová řešení a správu multicloudu i jeho nákladovou efektivitu. Část programu se bude věnovat i cloudovým službám ve veřejné správě. Čtěte více

Konference Red Hat Summit 2024 přinesla řadu novinek z oblasti open source a AI

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Setkání společnosti Red Hat v Denveru v Coloradu se stalo jednou z největších světových událostí v oblasti open source a mimo jiné nabídlo i řadu zásadních oznámení v oblasti podnikového využití umělé inteligence nebo cloudově nativních technologií. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Konference Efektivní správa kontejnerových klastrů napříč datovými centry i cloudy

2. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Exponet)
Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Efektivní správě kontejnerových klastrů napříč datovými centry a cloudy, škálování a zabezpečení kontejnerizovaných aplikací se bude věnovat program konference Kontajnery v praxi, která se uskuteční 15. května 2024 v hybridním formátu - v prezenční formě v Lindner Hotelu Gallery Central v Bratislavě s online přenosem. Čtěte více