HPE GreenLake modernizuje správu dat pomocí průlomové analýzy a ochrany

4. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila rozsáhlou řadu nových cloudových služeb pro edge-to-cloud platformu HPE GreenLake. Ty podnikům poskytnou bezkonkurenční možnosti digitální transformace jejich aplikací a dat v nové době. HPE tímto krokem vstupuje na velké a rychle rostoucí softwarové trhy služeb pro unifikovanou analytiku a ochranu dat.

Zaváděné inovace tak urychlují přeměnu HPE na společnost poskytující cloudové služby. Zároveň dávají společnostem větší výběr a svobodu při rozhodování o IT a obchodní strategii, a to díky otevřené a moderní platformě, která poskytuje cloudové prostředí kdekoli.

Nové možnosti, které doplňují rostoucí portfolio cloudových služeb HPE GreenLake a které umožňují podnikům inovovat agilně a s nižšími náklady, zahrnují následující služby:

  • HPE GreenLake for analytics – otevřené a unifikované analytické cloudové služby pro modernizaci všech dat a aplikací – ať už on-premise, na okraji sítě nebo v cloudu.
  • HPE GreenLake for data protection – cloudové služby pro obnovu po havárii a zálohování, které firmám pomohou čelit ransomwaru a zabezpečit data od okrajů sítě až po cloud.
  • HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework a automatizační nástroje – komplexní, osvědčená sada odborných metodik a automatizačních nástrojů pro urychlení cesty do cloudu a omezení souvisejících rizik.

„Přestože jsou data jádrem modernizace IT v každém odvětví, tak až do dnešního dne byly firmy nuceny spokojit se se staršími analytickými platformami, které postrádají nativně cloudové schopnosti. Případně v podnicích byly vynucovány složité migrace dat do veřejného cloudu, vyžadující přijmutí nových procesů a tím nutnost riskovat závislost na jediném dodavateli. Nové analytické cloudové služby HPE GreenLake umožňují firmám překonat tyto kompromisy a poskytují jim jedinou platformu pro všeobecnou unifikaci a modernizaci dat. Společně s novými cloudovými službami HPE GreenLake na ochranu dat poskytuje HPE svým zákazníkům bezkonkurenční platformu pro ochranu, zabezpečení a plné využití hodnoty jejich dat – od okrajů sítě až po cloud,“ řekl Antonio Neri, prezident a generální ředitel HPE.

HPE GreenLake pro unifikovanou analytiku umožňuje firmám urychlit modernizaci. Nové cloudové služby dostupné na edge-to-cloud platformě HPE GreenLake jsou nativně cloudové, a aby se předešlo složitým migracím dat do veřejného cloudu, poskytují pružnou, unifikovanou analytickou platformu pro data a aplikace v on-premise prostředí, na okrajích sítě i ve veřejných cloudech. Proto společnost HPE vstoupila na rychle rostoucí trh ochrany dat poskytované formou služby s novými cloudovými službami HPE GreenLake, navrženými tak, aby modernizovaly ochranu dat od okrajů sítě po cloud, překonaly útoky ransomwaru a zajistily rychlou obnovu dat.

Společnost HPE rovněž oznámila osvědčenou sadu metodik a automatizačních nástrojů, které organizacím umožní zaujmout na datech založený přístup a dosáhnout optimálního provozního modelu cloudu napříč všemi prostředími.

Štítky: 
Cloud computing, Edge computing, Analytika, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Arrow se dohodlo na celoevropské spolupráci s cloudovým poskytovatelem Scaleway

27. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Firma Arrow Electronics podepsala celoevropskou smlouvu se společností Scaleway, poskytovatelem multicloudových služeb pro startupy a vývojáře. Veřejná cloudová řešení společnosti Scaleway budou k dispozici prostřednictvím ArrowSphere. Čtěte více

Platforma HPE GreenLake přináší inovativní architekturu správy dat

22. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise prostřednictvím edge-to-cloud platformy HPE GreenLake uvádí na trh první cloudové nativní unifikované analytické a data lakehouse služby optimalizované pro hybridní prostředí. Děje se tak na základě integrace řešení HPE Ezmeral Unified Analytics, které je postavené na open-source technologiích. Čtěte více
Patrik Monari, obchodní ředitel pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Avaya

Pět způsobů, jak mohou malé podniky uspět díky přesunu komunikace do cloudu

12. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avaya)
Otázka, zda přejít na cloudové komunikační řešení, může být pro malé podniky komplikovaná. Výhody cloudu jsou jasné, ale přínos už nemusí být tak zřejmý pro organizace jako místní škola, právní kancelář, lékařská ordinace nebo výrobce, který již investoval do staršího telefonního systému. Čtěte více

VMware se na konferenci VMworld 2021 zaměřil na multicloudovou éru

11. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Společnost VMware na konferenci VMworld 2021 představila svoji strategii a balík služeb VMware Cross-Cloud, které zákazníkům pomohou uspět v éře multicloudu. Tento soubor integrovaných služeb nabídne digitálním podnikům rychlejší a chytřejší cestu do cloudu tím, že umožní svobodně, flexibilně a bezpečněji budovat, provozovat a zabezpečovat aplikace v libovolném cloudu. Čtěte více