HP zlepšuje zabezpečení počítačů pomocí umělé inteligence

25. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Na konferenci EMEA Innovation Summit představilo HP Inc. nové počítače a bezpečnostní řešení navržená pro kancelář budoucnosti. HP Sure Sense je ochrana proti malwaru založená na umělé inteligenci, kterou HP dále posiluje své portfolio nejlépe zabezpečených a spravovatelných PC na světě. Dále HP představilo firemní počítače a mobilní pracovní stanice postavené na 8. generaci procesorů Intel Core vPro.

V době, kdy se malware rychle vyvíjí a nebývale narůstá množství ransomware útoků a ohrožení firmwaru, by každá organizace měla mít plán na hardwarové zabezpečení koncových zařízení. Každý den se objeví přes 350 tisíc nových druhů škodlivého softwaru, velká část z nich ve formě velmi nebezpečného ransomwaru, které si vynucují novou generaci ochrany. U HP je nově její součástí HP Sure Sense, hardwarově vynucené zabezpečení, které využívá hlubokého učení a umělé inteligence, aby mohlo účinně odhalovat a předcházet útokům typu zero day v reálném čase a zároveň na základě chování sledovalo aktivitu ransomwaru, to vše při minimálním dopadu na výkon systému.

HP Sure Sense bude dostupný v nové řadě laptopů HP EliteBook 800 G6 a také v mobilních pracovních stanicích HP ZBook 14u a HP ZBook 15u. HP EliteBook 800 G6 mimo to obsahuje HP Endpoint Security Controller propojený s funkcí HP Sure Start, jediným BIOSem se schopností samoopravy na světě, a volitelnou funkci HP Sure Recover with Embedded Reimaging pro výrazně rychlejší obnovu systému. Aktualizovanému portfoliu pak nemůže chybět ani volitelná funkce HP Sure View Gen3, nejnovější generace oceňovaného soukromého filtru obrazovky.

Nejnovější řada notebooků HP EliteBook 800 G6 dostala 8. generaci procesorů Intel Core vProa je ještě mobilnější díky jasnějším, až 1 000nitovým dotykovým displejům dobře čitelným i venku a také úsporné variantě panelu umožňující až 18hodinovou výdrž na baterii. Všichni pracovníci se tak mohou těšit na prémiové funkce a plynulejší práci, efektivnější spolupráci a připojení v podstatě odkudkoliv.

Vylepšení se totiž dočkalo i bezdrátové připojení – jedná se o první mainstreamové firemní notebooky vybavené až gigabitovým připojením 4G LTE. Kromě toho má nová řada díky technologii HP Extended Range Wireless LAN oproti předchozí generaci až dvakrát větší dosah, Wi-Fi 6 umožňuje až třikrát vyšší přenosové rychlosti a Bluetooth 5.0 má čtyřikrát větší dosah a nabídne nové možnosti. Řada HP EliteBook 800 prošla testy odolnosti MIL-STD-810G a také dalšími pěti novými testy HP, aby vedle stylového designu a praktičnosti zaručila také tu nejlepší odolnost ve své třídě.

HP EliteBook 830 x360 G6 jenejjasnější firemní konvertibilní laptop na světě, který lze pohodlně používat i v horších světelných podmínkách. Navíc typicky umožňuje čtyři módy použití a přizpůsobí se jakémukoliv úkolu a modernímu způsobu práce, to vše v ultratenkém balení.

HP EliteDisplay E324q je 31,5palcový monitor s QHDrozlišením a tenkými rámečky na třech stranách displeje. Umožňuje všestranné ergonomické nastavení a nabízí bohatou konektivitu včetně HDMI, DisplayPort a USB-C, díky kterým bez problémů zapadne do jakéhokoliv prostředí kombinujícího několik generací IT vybavení.

Velikost souborů stále narůstá, práce je náročnější na výpočetní výkon a stále více uživatelů se přímo zapojuje do tvůrčích procesů. Nová generace pracovníků proto vyhledává výkonná, spolehlivá a odolná zařízení, která by byla zároveň lehká a tenká a snadno se přenášela. Pro práci v pohybu navíc potřebují dlouhou výdrž na baterii. HP ZBook 14u a HP ZBook 15u se silným vestavěným zabezpečením a novými možnostmi připojení jsou zařízení přesně pro ně.

HP ZBook 14u je nejtenčí mobilní pracovní stanice na světě určená pro zákazníky, kteří chtějí opravdu přenosný pracovní stroj, jenž by mohli zatěžovat až k samotným limitům. Díky nové generaci grafických karet od AMD má o 50 % větší grafický výkon pro práci s 3D CAD modely nebo renderování videí a také vzdálený přístup k HP Remote Graphics Software (RGS) pro graficky nejnáročnější práci. Zároveň se může pochlubit 600nitovým 4K UHD displejema 100% pokrytím barevného prostoru Adobe RGB, který zaručí, že ať uživatel vytváří cokoliv, bude to vypadat skvěle. S 8. generací procesorů Intel Core vProsi uživatelé mohou vychutnat rychlou práci i při multi-taskingu v certifikovaných aplikacích jako PhotoShop, Illustrator, AutoCad, SolidWorks a Catia.

HP ZBook 15u je nejtenčí a nejlehčí 15palcová mobilní pracovní stanice od HP. Díky nejnovějším možnostem konektivity a bezpečnostním funkcím se uživatelé nemusí na cestách strachovat ze ztráty připojení nebo napadení cenných dat. Navíc si stejně jako u menšího modelu užijí o 50 % vyšší grafický výkon a získají podporu náročných grafických aplikací jako Revit díky nástroji RGS pro vzdálený přístup a spolupráci. Také větší model bude vybaven 8. generací procesorů Intel Core vPro, která zaručí pohodlnou práci s aplikacemi jako PhotoShop, Illustrator, AutoCad, SolidWorks a Catia.

Cena a dostupnost

  • Funkce HP Sure Sense bude v České republice dostupná od května.
  • Laptop HP EliteBook 830 x360 G6 bude v České republice dostupný od června.
  • Laptopy HP EliteBook 830 G6, HP EliteBook 840 G6, a HP EliteBook 850 G6 budou v České republice dostupné od května.
  • Monitor HP EliteDisplay E324q 31.5” bude v České republice dostupný od června.
  • Mobilní pracovní stanice HP ZBook 14u G6 a HP ZBook 15u G6 budou v České republice dostupné od května.

Podobné články

Sophos rozšířil řady svých českých MSP partnerů

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Certifikace v programu Sophos MSP Connect umožňuje zapojeným společnostem připojit všechny své zákazníky do jednoho uceleného a snadno použitelného bezpečnostního řešení nové generace a nabízet jim pokročilé bezpečnostní produkty značky Sophos formou služby. Čtěte více

Digitalizaci a modernizaci IT brzdí zastaralé technologie i nedostatek dovedností

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Podniky po celém světě pracují na digitální transformaci, ale potýkají se se zastaralými řešeními na ochranu a správu jejich dat. Ochrana dat se musí posunout na vyšší úroveň inteligence, aby podporovala transformační potřeby a nasazování hybridních a multi-cloudových řešení. Čtěte více

Tři čtvrtiny Čechů již chtěly z internetu odstranit své osobní údaje

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nový průzkum společnosti Kaspersky ukázal, že čeští uživatelé chtějí mít větší kontrolu nad svým soukromím na internetu a lépe své údaje chránit. Podle reportu „Ochrana digitálního soukromí“ si stále více zákazníků uvědomuje, kde všude jsou jejich osobní data dostupná online. Čtěte více

GFI Unlimited uvádí nabídku kompletního zabezpečení práce na dálku pro SMB firmy

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích GFI Software představil nabídku cenově dostupného komplexního řešení IT bezpečnosti a spolupráce pro SMB firmy. Prostřednictvím licenčního modelu GFI Unlimited mohou nyní firmy získat kompletní sadu aplikací za méně než 40 USD na rok a uživatele. Čtěte více