HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety.

Tým společnosti HP pro boj proti padělkům a podvodům (ACF) loni při zásazích v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika), v Asii, v Tichomoří a v Americe zabavil přes 4,5 milionu padělaných výrobků, dílů a komponentů pro tisk – mimo jiné i velké množství inkoustových a tonerových kazet.

V období celostátních uzávěr, nedostatku pracovních sil a měnících se priorit při celních kontrolách zločinecké sítě pozměnily svou strategii a snažily se zneužít měnící se prostředí ke svému prospěchu. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé i podniky přešli k nakupování po internetu, byl intenzivně zneužíván elektronický obchod. Tým HP ACF se proto musel rychle přizpůsobit a najít nové metody, jak své zákazníky před těmito nelegálními internetovými obchodníky chránit a v důsledku jeho činnosti bylo z online tržišť staženo 224 000 nabídek padělaných kazet.

Tým HP ACF v průběhu roku 2020 úzce spolupracoval se zákazníky i partnery a provedl v uvedených oblastech přes 1 700 kontrol zakoupeného zboží u zákazníka (CDI) a auditů pro ochranu partnerů (CPPA). Díky těmto kontrolám, při nichž byly dodržovány veškeré hygienické a bezpečnostní předpisy, dané situací kolem covidu-19, mohou mít zákazníci jistotu, že i nadále kupují pouze originální tiskový spotřební materiál značky HP. Tým pokračoval v proškolování a vzdělávání partnerů v oblasti boje proti padělkům prostřednictvím online akcí, jichž se zúčastnilo více než 6 700 partnerů a zákazníků z celého světa.

Tým pro boj proti padělkům a podvodům si v regionu EMEA v roce 2020 na své konto připsal i následující úspěchy:

  • Zabavení jednoho milionu kusů padělaného tiskového spotřebního materiálu a stažení více než 135 000 online nabídek v celém regionu.
  • Zamezení potenciálnímu prodeji 54 000 kusů padělaných tonerů a inkoustových kazet v Nigérii – v roce 2020 se v regionu EMEA jednalo o největší objem zabaveného zboží.
  • Vydání více než 500 metodických postupů, které zaměstnancům společnosti HP, partnerům i zákazníkům pomohou v boji proti padělanému a podvodnému zboží.

Další rozvoj technologií pro dohledání původu zboží, které napomáhají v boji proti nezákonnému prodeji tiskového spotřebního materiálu. Nejčastěji padělanou položkou i nadále zůstávají tonerové kazety, na něž ve finančním roce 2020 připadlo více než 75 % hodnoty zabaveného zboží.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK

Marcel Divín (Epson): Chceme růst

7. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Minulý rok došlo k řadě zásadních změn ve fungování naší společnosti, pracovních návyků a způsobu, kterým komunikujeme. Jak se tyto změny promítly v segmentu tisku? Jak se s nimi vyrovnal jeden z nejvýznamnějších výrobců tiskáren? Mohou dnes reselleři najít v segmentu tisku nějaké obchodní příležitosti? Na to vše nám poskytl odpověď jeden z nejpovolanějších – Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK. Čtěte více

Novinky ze světa menších a malých tiskáren

31. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Svět se neustále mění a vyvíjí. Spolu s ním se pod tlakem dění v posledním roce změnila také fyzická docházka na pracoviště a potažmo i firem. Nijak výrazně však neklesla potřeba tisku (a třeba i skenování) dokumentů a dalších materiálů… Čtěte více

Nová zpráva o indexu udržitelnosti a jeho vnímání od společnosti Epson

24. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Navzdory požadavkům zákazníků a zaměstnanců byly udržitelnost a sociální otázky v roce 2020 jednou ze tří priorit pro méně než čtvrtinu společností. Očekávání pro období po pandemii jsou však pozitivní. Čtěte více

Canon uvedl na trh nové multifunkce pro domácnosti a malé kanceláře

23. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila nejnovější přírůstky v produktových řadách multifunkčních zařízení i-Sensys a Maxify, včetně prvního modelu Maxify s technologií doplňování inkoustu MegaTank. Nároky zákazníků a pracovních prostředí se vyvíjejí a společnost Canon se snaží firmám pomoci se v nové situaci rychle přizpůsobit. Čtěte více