HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety.

Tým společnosti HP pro boj proti padělkům a podvodům (ACF) loni při zásazích v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika), v Asii, v Tichomoří a v Americe zabavil přes 4,5 milionu padělaných výrobků, dílů a komponentů pro tisk – mimo jiné i velké množství inkoustových a tonerových kazet.

V období celostátních uzávěr, nedostatku pracovních sil a měnících se priorit při celních kontrolách zločinecké sítě pozměnily svou strategii a snažily se zneužít měnící se prostředí ke svému prospěchu. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé i podniky přešli k nakupování po internetu, byl intenzivně zneužíván elektronický obchod. Tým HP ACF se proto musel rychle přizpůsobit a najít nové metody, jak své zákazníky před těmito nelegálními internetovými obchodníky chránit a v důsledku jeho činnosti bylo z online tržišť staženo 224 000 nabídek padělaných kazet.

Tým HP ACF v průběhu roku 2020 úzce spolupracoval se zákazníky i partnery a provedl v uvedených oblastech přes 1 700 kontrol zakoupeného zboží u zákazníka (CDI) a auditů pro ochranu partnerů (CPPA). Díky těmto kontrolám, při nichž byly dodržovány veškeré hygienické a bezpečnostní předpisy, dané situací kolem covidu-19, mohou mít zákazníci jistotu, že i nadále kupují pouze originální tiskový spotřební materiál značky HP. Tým pokračoval v proškolování a vzdělávání partnerů v oblasti boje proti padělkům prostřednictvím online akcí, jichž se zúčastnilo více než 6 700 partnerů a zákazníků z celého světa.

Tým pro boj proti padělkům a podvodům si v regionu EMEA v roce 2020 na své konto připsal i následující úspěchy:

  • Zabavení jednoho milionu kusů padělaného tiskového spotřebního materiálu a stažení více než 135 000 online nabídek v celém regionu.
  • Zamezení potenciálnímu prodeji 54 000 kusů padělaných tonerů a inkoustových kazet v Nigérii – v roce 2020 se v regionu EMEA jednalo o největší objem zabaveného zboží.
  • Vydání více než 500 metodických postupů, které zaměstnancům společnosti HP, partnerům i zákazníkům pomohou v boji proti padělanému a podvodnému zboží.

Další rozvoj technologií pro dohledání původu zboží, které napomáhají v boji proti nezákonnému prodeji tiskového spotřebního materiálu. Nejčastěji padělanou položkou i nadále zůstávají tonerové kazety, na něž ve finančním roce 2020 připadlo více než 75 % hodnoty zabaveného zboží.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Epson L8180

Epson: multifunkce EcoTank L8160 a L8180

6. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson představil nové prvotřídní tiskárny EcoTank bez inkoustových kazet pro tvůrčí nadšence. Bezdrátové multifunkční tiskárny EcoTank L8160 a L8180 používají šestibarevné inkousty Epson Claria ET Premium, čímž umožňují tisk fotografií a dokumentů při nízkých provozních nákladech a jsou vhodné pro nadšence z řad amatérských fotografů. Čtěte více

Prodej tiskáren vykázal dvouciferný růst prodeje

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový trh s tiskárnami a multifunkcemi vykázal podle IDC v prvním kvartále 2021 meziroční nárůst v počtu prodaných zařízení (o 19,3 % na 25,5 milionu) i v hodnotě (o 10,8 % na 10,9 miliardy USD). Čtěte více

OKI: Kancelářské tiskárny nejen pro tisk dokumentů

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Novinka OKI C650 je kompaktní, výkonná a robustní barevná tiskárna určená pro širokou paletu úloh. Díky svým rozměrům se uplatní především tam, kde je i přes málo prostoru potřeba tisknout hodně a v profesionální kvalitě. Channel manažeři výrobce OKI Zdeněk Král a Miroslav Pávek také přibližují partnerský program Shinrai a těší se na osobní kontakt s resellery. Čtěte více

HP Instant Ink přináší domácnostem tisk formou služby za měsíční poplatek

28. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Služba Instant Ink nabízí jednotlivcům a rodinám jistotu vždy dostupného tisku. Nabídka se vztahuje na laserové i inkoustové tiskárny a zákazníkům umožňuje vybírat z různých tarifů podle jejich potřeb. Řešení zároveň zajistí doručení nového spotřebního materiálu v momentě, kdy začne docházet. Čtěte více