HP rozříšilo nabídku korporátních počítačů

19. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila svoji vizi řešení pro moderní pojetí práce. Nová řada počítačů HP Elite 1000 a související řešení určená pro zlepšení spolupráce jsou navržena tak, aby podpořila produktivitu, inspiraci a výměnu nápadů i za hranicemi čtyř stěn kanceláře. Zákazníci se tak mohou těšit na nové komerční notebooky a all-in-one zařízení společně s monitory a dalším příslušenstvím.

Řada notebooků HP Elite 1000 byla navržena s ohledem na fakt, že práce dnes stále častěji probíhá mimo kancelář. Zařízení proto dostala proto tenkou a lehkou konstrukci, potřebný výpočetní výkon, displeje vhodné I pro práci v prostředí se silným okolním světlem a kromě toho ustojí i testovací zátěž podle standardu MIL-STD pro nejnáročnější prostředí.

Díky speciálním klávesám mohou uživatelé ovládat hovory, nechybí certifikace pro Skype for Business, zvuk vyladěný společností Bang & Olufsen, funkce HP Audio Boost ani funkce pro minimalizaci okolního šumu při audio a videohovorech. Kromě toho dostala řada Elite 1000 také HP PhoneWise, řešení proWindows, se kterým lze psát zprávy a telefonovat z PC prostřednictvím zařízení iOS i Android. Jako součást portfolia HP se mohou novinky pochlubit i funkcí HP Sure View (integrovanou obrazovkou se zabezpečením soukromí) a dále funkcemi HP Sure Start, HP Sure Click, Windows Hello a HP Multi-Factor Authenticate s Intel Authenticate.

 • HP EliteBook x360 1020 G2: byznysový konvertibilní počítač, který lze používat v pěti módech a který podporuje ovládání digitálním perem. Nechybí volitelná funkce HP SureView a obrazovka s jasem 700 nitů pro práci za jakýchkoliv světelných podmínek.
 • HP EliteBook 1040 G4: ultratenký 14palcový notebook vhodný i pro náročné úlohy díky čtyřjádrovým procesorům Intel Core i7 s technologií vPro, volitelnému adaptéru WWAN a baterii s dlouhou výdrží. Po splnění pracovních povinností se může proměnit v herní stanici díky volitelné externí grafice (akcelerátoru) HP Omen.
 • HP EliteOne 1000 AiO: all-in-one řešení mimo jiné vybavené 2Mpx oboustrannou vyskakovací webkamerou, která se hodí pro videokonference. Zároveň uživatelům nabídne výkon s až 7. generací 65W procesorů Intel Core i7 a volitelnou cache pamětí Intel Optane. Na výběr jsou tři variant obrazovky – včetně 23,8palcového Full HD, 27palcového 4K a 34palcového zakřiveného displeje.

Pro pracovníky, kteří potřebují být v pohybu a zároveň se neobejdou bez stolního počítače, HP připravilo širokou nabídku příslušenství. Uživatele, kteří využívají více monitorů najednou, potěší řada monitorů HP Elite, které mají nyní elegantní design s téměř neviditelnými rámečky na třech stranách, díky kterým je výsledný spojený obraz bez rušivých přechodů. Dobíjení a připojení příslušenství mimo kancelářzajistí dokovací stanice HP USB-C Mini Dock a dobíjecí stanice HP USB-C Notebook Power Bank. Jednoduchou obsluhu Skype hovorů zajistí klávesnice HP Wireless Collaboration Keyboard speciálně připravená pro Skype for Business na světě.

Schůzky zůstávají i nadále nedílnou součástí pracovního dne, 65 % lidí se dnes se svými spolupracovníky a klienty setkává hned několikrát za den. Během schůzek a brainstormingů mohou přijít vhod například:

 • Zařízení Sprout Pro nejen pro vizuální prezentaci dat.  Jednání se mohou stát vizuální a kreativní díky duálním dotykovým obrazovkám, dedikované digitální podložce pro vytváření náčrtků a komentářů a kameře pro sdílení nebo převádění skutečných předmětů na digitální.
 • HP ShareBoard přeneslo klasickou poznámkovou tabuli do digitálního věku. I vzdálení účastníci meetingu mohou okamžitě vidět zaznamenávaný obsah. Ten lze navíc uložit a po setkání sdílet.
 • HP EliteDisplay E273m je konferenční monitor s certifikací pro Skype for Business, který lze rychle a jednoduše připojit, při hovoru se potom uplatní audio od Bang & Olufsen, vestavěný mikrofon a speciální tlačítka pro ovládání hovorů. HP LD5512 4K jevelkoformátový monitor s 55palcovou úhlopříčkou vhodný například do zasedacích místností a moderních kanceláří.
 • HP Elite Presenter Mouse je více než jen tradiční myš, která při konferenci propojuje digitální a fyzický svět. Praktickým doplňkem je virtuální ukazovátko, se kterým lze zvýraznit prezentovaný obsah jak na plátně či obrazovce, tak na monitorech připojených uživatelů.

Ceny a dostupnost v ČR

 • HP EliteBook x360 1020 G2 bude dostupný od října za cenu od 1 299 eur.
 • HP EliteBook 1040 G4 bude dostupný od října za cenu od 1 249 eur.
 • HP EliteOne 1000 AiO G1 bude dostupný od září za cenu začínající na 999 eurech.
 • Monitory HP Elite jsou v České republice dostupné už nyní za cenu začínající na 145 eurech.
Fotogalerie: 

Podobné články

Lenovo představilo herní notebooky s nejnovějšími procesory Intel Core H

13. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zákazníci se mohou těšit na novou 16" vlajkovou loď Legion 7i, výkonný 16" Legion 5i Pro a snadno přizpůsobitelný Lenovo Legion 5i v 15" nebo 17" provedení. Lenovo opět vsadilo na vyladěnou kombinaci hardwaru, softwaru a doplňkových služeb a ve svých gamingových novinkách přináší potřebný výkon, propracovaný design i spolehlivé provedení. Čtěte více

Intel zahájil prodej nových mobilních procesorů 11. generace

13. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Nejnovější generace notebookových herních CPU od Intelu, označovaná také jako Tiger Lake-H, dosahuje taktů až 5 GHz. Procesory vyráběné 10nm SuperFin metodou slibují maximální možný výkon pro hráče, tvůrce obsahu i profesionální uživatele. Současně byly představeny procesory pro mobilní profesionály zastoupené modely Core i9-11950H Xeon W-11000. Čtěte více

Acer: Chromebook 311

8. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer obhajuje své vedoucí postavení na trhu chromebooků odhalením svého nového modelu 311. Díky procesoru ARM má dostatek výkonu pro a díky své baterii zvládne až 15 hodin používání. Nízkorozpočtový, ale všestranný Acer Chromebook 311 se hodí např. pro rodiny a studenty, kteří jsou často na cestách. Čtěte více

Dell představil novou rodinu notebooků Inspiron

4. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell uvedl na trh notebooky Inspiron, které jsou postavené od základu zcela nově a jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi, jaké jsou k dispozici. Počítače, dostupné ve čtyřech úhlopříčkách, se vyznačují minimalistickým moderním designem s barvami inspirovanými přírodními živly. Čtěte více