HP představilo zařízení přizpůsobená pro cloudovou práci terénních pracovníků

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila elegantní specializovaná zařízení pro práci v cloudu, od počátku navržená s ohledem na potřeby pracovníků působících v předních liniích, zaměstnanců pracujících z domova i z kanceláře, jakož i pro mobilní průkopníky.

Zařízení jsou postavena na mobilních procesorech AMD Ryzen a procesorech Intel Core 10. generace a umožňují IT oddělením rychlé a pohodlné nasazení, zabezpečení i správu.

Společnost HP rozšířila své portfolio o Chromebook HP Pro c645 Enterprise, v jehož nitru tepe nejnovější mobilní procesor AMD Ryzen řady C. Chromebook nabízí pracovníkům vynikající uživatelskou zkušenost, k níž přispívá vylepšený multitasking a vyšší grafický výkon. Pracovníci tedy mohou zařízení bez jakýchkoli problémů používat i k práci s multimédii nebo k videokonferencím. Wi-Fi 6 nabízí 3× vyšší přenosovou rychlost a až 4× větší kapacitu (ve srovnání s Wi-Fi 5), což uživatelům umožňuje pracovat produktivněji a dává jim možnost připojit se bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. Zařízení je cíleně vytvořeno tak, aby poskytovalo vyšší úroveň bezpečnosti i ochrany soukromí, počínaje operačním systémem Chrome OS, který je ze své podstaty bezpečný, přes kameru HP Privacy s jednoduše ovladatelnou krytkou pro ochranu soukromí až po volitelný snímač otisků prstů. S upgradem na verzi Chrome Enterprise zařízení přináší možnosti správy a zabezpečení splňující požadavky firem při zachování jednoduchosti, která oddělením IT šetří čas i peníze.

HP Chromebox Enterprise G3 nabízí podnikové funkce OS Chrome. Jde o kompaktní, škálovatelné zařízení pro pracovníky působící v předních liniích i pro zaměstnance pracující z domova. Zařízení nabízí možnosti snadného nasazení, zabezpečení i správy prostřednictvím administrátorské konzole Google. Pracovníci dokážou díky výkonu procesoru Intel 10. generace a rychlejšímu SSD zvládat i vysoké pracovní zatížení. Kompaktní design i možnosti připojení jsou optimalizovány s ohledem na maximální flexibilitu a nabízejí uživatelskou zkušenost odpovídající PC v prostředí Chromeboxu. Novinka poskytuje plnohodnotný zážitek z práce s počítačem s velkým množstvím portů, podporuje připojení dvou displejů s rozlišením 4K s praktickou možností napájení dalších připojených zařízení přímo z displeje a rychlé a stabilní připojení prostřednictvím Wi-Fi 6.

Bezproblémový přechod do virtuálního pracovního prostředí

S tím, jak podniky nasazují ve svých prostředích virtualizační platformy, vyvolává pandemie COVID-19 potřebu mobilizovat zaměstnance a vybavit je zabezpečenými a snadno spravovatelnými řešeními, která uvítají IT oddělení i běžní pracovníci.

Mobilní tenký klient HP mt46 přináší praktické vlastnosti a funkce jako praktický design, podnikové zabezpečení a možnosti správy, jakož i možnosti připojení pomáhající k vyšší produktivitě práce. Vylepšené bezpečnostní funkce jako HP Sure Start a Sure View Reflect umožňují uživatelům pracovat kdekoli, navíc bez obav, že si z obrazovky přečte informace nepovolaná osoba nebo že BIOS jejich počítače napadne hacker. Tařízení osazené mobilními procesory AMD Ryzen PRO řady 4 000 s pamětí DDR4-2 666 běží na OS Windows 10 IoT nebo HP ThinPro. Díky Wi-Fi 6 mohou uživatelé zůstat v kontaktu s okolním světem a napájení z baterie s vysokou kapacitou jim umožní udržet produktivitu po celý den. Kvalitu konferenčních hovorů zvyšuje HD kamera s širokoúhlým záběrem, která poskytuje ostré a čisté video, mikrofon umístěný na víku přístroje, jenž se postará o to, aby uživatelé byli zřetelněji slyšet, a Audio by Bang & Olufsen, zajišťující potřebnou kvalitu zvuku i při pohybu po pracovišti. Notebook je opatřen kamerou HP Privacy, volitelným snímačem otisků prstů a funkcí automatického nastavení jasu pro lepší zabezpečení a vyšší produktivitu.

Mobilní tenký klient HP mt32 s výchozí hmotností menší než 1 kg a obrazovkou s úhlopříčkou 13" zaručuje pracovníkům bezpečnou mobilitu. Zařízení osazené mobilním procesorem Ryzen řady 4000 a běžící na OS Windows 10 IoT poskytuje vícevrstvé zabezpečení, spolehlivé připojení, vysoký výkon i přijatelnou cenu. Funkce automatického nastavení jasu zlepšuje čitelnost displeje při slabém osvětlení a venku, zatímco připojení WWAN a dlouhá výdrž baterie umožňují uživatelům zvládnout díky rychlému přístupu k aplikacím během dne spoustu úkolů, a udržet tak produktivitu na vysoké úrovni. Mobilní tenký klient HP mt32 nabízí integrované funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů, jako jsou HP Sure View Reflect a kamera HP Privacy s krytkou, které chrání informace na obrazovce před nepovolanými zraky a rozptylují obavy z narušení soukromí.

Tenký klient HP t540 poskytuje pracovníkům v první linii bezpečné a kompaktní VDI řešení pro stolní počítače, které nabízí maximální flexibilitu pro umístění v jakémkoli prostředí a možnost přizpůsobit se situaci, kdy se pracovní prostory zmenšují nebo se používají otevřená či víceúčelová pracovní prostředí. Toto robustní zařízení, určené pro každodenní použití, osazené procesorem AMD Ryzen Embedded R1305 a běžící na OS Windows 10 IoT zvyšuje produktivitu pracovníků tím, že jim poskytuje možnost multitaskingu a efektivní spolupráce a udržuje je ve spojení s okolním světem zásluhou spolehlivého připojení prostřednictvím technologie Wi-Fi 6. Jediný kabel USB-C připojený k dokovací obrazovce, jež je připravena i na budoucí technologie, nabízí možnost zbavit pracovní stůl zbytečných kabelů a poskytuje pracovním prostorům profesionální a úhledný vzhled.

Společnost HP také představila HP ThinPro 7.2, svůj OS nové generace zaměřený na práci v cloudu, který byl vytvořen za účelem poskytování flexibilního a bezpečného cloudového prostředí. Uživatelé se mohou bezproblémově a bez prodlev připojit přes VDI nebo cloud prostřednictvím některé z komunikačních platforem dle své volby. A organizace mohou pomocí nejnovějších vylepšených bezpečnostních funkcí, jako je SecureBoot Signing, zajistit bezstarostnou práci na počítači odkudkoli.

Dostupnost a ceny

• HP Pro c645 Chromebook Enterprise a HP Pro c645 Chromebook: od března 2021 za ceny od 19 900 Kč
• HP Chromebox Enterprise G3: od února 2021 za ceny od 9 990 Kč
• HP Chromebox G3: od února 2021 za ceny od 6 990 Kč
• HP mt46 Mobile Thin Client: od října za ceny od 17 990 Kč
• HP mt32 Mobile Thin Client a HP t540 Thin Client: v prodeji od listopadu, ceny budou oznámeny později
• HP ThinPro OS 7.2: od prosince

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Acer: chromebook Spin 514

15. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila svůj první chromebook s mobilními procesory AMD Ryzen 3000 řady C a grafikami AMD Radeon. Výkon kombinovaný s odolným designem a dlouhou výdrží na baterii činí zařízení více než schopné zvládnout všechny aplikace, které uživatelé potřebují při práci a výuce z domova. Čtěte více

Acer představil chromebooky se Snapdragonem

29. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila své první chromebooky poháněné výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 7c. Modely Acer Chromebook Spin 513 a Acer Chromebook Enterprise Spin 513 spojují ultrapřenosnou konstrukci s odpovídajícím výkonem, dlouhou výdrží na baterii a volitelným 4G LTE připojením. Čtěte více

Dodávky PC rostly podle Gartneru ve třetím čtvrtletí o 3,6 %

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Pokračující poptávka po domácí zábavě a učení na dálku přinesla největší růst amerického trhu za posledních deset let, v regionu EMEA rostl trh jen velmi mírně. Při započítání chromebooků by byly výsledky ještě znatelně lepší. Čtěte více

Chromebooky pro školáky a studenty? Proč ne…

27. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Kromě klasických notebooků je tu i další varianta, jak vybavit počítačem školáka či studenta pro nadcházející školní rok. Jde o tzv. Chromebooky, které si již zejména ve Spojených státech ve školství vydobyly slušnou pozici, a mají dobré předpoklady, aby se tomu stalo i v tuzemských podmínkách, kde jejich popularita (navzdory řadě zajímavých vlastností) prozatím spíše pokulhává… Čtěte více