HP představilo řadu inovací z oblasti 3D tisku

23. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila první speciální sadu i zbrusu novou laboratoř pro vývoj a využití materiálů v oblasti 3D tisku a také několik čerstvých inovací svých partnerů.

Společnost HP představila novinky v otevřené platformě pro vývoj materiálů 3D tisku a jejich využití ve výrobě. Rozšiřování vývoje a snižování nákladů na pokročilé 3D tiskové materiály a jejich využití je nejdůležitějším faktorem, který může urychlit digitální změny probíhající v globálním výrobním průmyslu. Unikátní otevřená platforma od HP pro 3D tisk pomáhá zvyšovat dostupnost nových materiálů a umožňuje jejich širší využití. Kromě toho pomáhá také snižovat jejich cenu i náklady na jejich vývoj, přináší zrychlení všech dílčích procesů a vytváří nové možnosti co do vlastností vyráběných součástek, které tak mohou lépe reagovat na specifické potřeby jednotlivých oborů.

Otevřený ekosystém, ve kterém budou spolupracovat přední společnosti v oboru, je zcela zásadní pro zlepšení inovací, ekonomický pokrok i rychlejší vývoj materiálů pro 3D tisk a jejich využití,” řekl Tim Weber, vedoucí globálního oddělení 3D Materials & Advanced Applications v HP. „Naše rozrůstající se síť certifikovaných partnerů a špičkové laboratoře jsou důkazem pokroku, kterého se nám daří dosáhnout v čele dynamického uskupení spolupracujících společností zaměřujících se na vývoj řešení 3D tisku, která budou použitelná ve výrobě.”

První sada pro vývoj materiálů v oblasti 3D tisku na světě

HP začne ve spolupráci se společností Sigmadesign nabízet sadu pro vývoj 3D tiskových materiálů (MDK – Materials Development Kit). Ta zaručí přibývání nových využitelných materiálů pro koncové zákazníky a zjednodušený certifikační a testovací proces pro partnery.

MDK se stane součástí otevřené strategie HP pro 3D tisk a umožní společnostem zajímajícím se o certifikaci svých materiálů rychlejší možnost testování roztíratelnosti 3D prášků a jejich kompatibility s tiskárnami HP Jet Fusion 3D. To zjednoduší testování i certifikaci a povede k rychlejším inovačním cyklům bez vlivu na dodržování přísných kvalitativních standardů.

Laboratoř otevřené platformy pro vývoj a využití materiálů 3D tisku
HP dále staví na vizi své otevřené platformy a navazuje na více než čtyřicet let svých zkušeností z oblasti tisku. Odhalilo proto vůbec první laboratoř na světě, která umožní společnostem vývoj a testování nové generace materiálů a způsobů využití 3D tisku. Laboratoř HP 3D Open Platform Materials and Applications Lab se nachází ve městě Corvallis v Oregonu a partnerům poskytne širokou škálu vybavení a bohaté odborné znalosti.

BASF a Evonik o inovacích ve vývoji materiálů s HP
Společnosti BASF a Evonik se podělily o detaily okolo novinek, které vyvíjejí s využitím otevřené platformy od HP, a popsaly zkušenost s prací v nové laboratoři HP 3D Open Platform and Applications.

BASF má možnost těžit z inovací HP opravdu z první ruky, neboť vyvíjíme materiály s pomocí jejich otevřené platformy a využíváme jejich jedinečnou testovací laboratoř v Corvallisu,” řekl Dietmar Geiser, Senior Manager 3D-Printing Strategy & Planning, BASF New Business GmbH. „Spojení technologie Multi Jet Fusion a otevřeného přístupu HP k vývoji materiálů je opravdu transformativní. Otevřená platforma nám dává příležitost spolupracovat s našimi zákazníky a spolu s HP zrychlovat nejen trh s materiály, ale také nasazování 3D tisku do výroby.”

Geiser také detailně popsal výhody práce v laboratoři HP a pokrok, kterého díky ní společnost dosahuje v oblasti materiálů certifikovaných pro technologii HP Multi Jet Fusion” „Možnost pracovat v laboratoři HP urychlila naši schopnost inovovat a vyvíjet materiály s lepšími mechanickými vlastnostmi,” podotkl. „Dokázali jsme vytvořit několik verzí termoplastického elastomeru, který teď vyvíjíme, a rychle najít další možnosti pro jeho zlepšení. Protože zde máme technologie, které potřebujeme, doslova na dosah ruky, můžeme opakovat pokusy a pracovat na vývoji v reálném čase. To změnilo způsob, jakým jsme dosud uvažovali o našem podnikání i plánování ohledně vstupu na trh.”

Evonik byl zase prvním partnerem, který oznámil svůj plán obchodního využití certifikovaného materiálu vyvinutého pomocí otevřené platformy od HP. Dnes se Evonik podělil o detaily chystaného Vestosint 3D Z2773, nového práškového materiálu typu PA-12, vyvinutého a certifikovaného pro tiskárnu HP Jet Fusion 3D Printing Solution, a nechal nahlédnout do procesu jeho vývoje.

V říjnu jsme oznámili úspěšnou certifikaci materiálu Vestosint 3D Z2773 a jsme nadšení, že teď můžeme potvrdit, že jeho první vzorky budou oficiálně dostupné od letošního května, úplná komerční nabídka pak bude k dispozici od července,” prozradil Dr. Matthias Kottenhahn, šéf sekce Business Line High Performance Polymers v Evoniku. „Za pouhých šest měsíců dokázal náš tým díky využití laboratoře HP vyvinout, certifikovat a zahájit prodej nového inovativního materiálu s výhodnými vlastnostmi.”

Vestosint 3D Z2773 je materiál kompatibilní s normami EN ISO 10993-1 a USP/level VI/121 °C a vyhovuje i standardu Food and Drug Administration (FDA), má tedy potvrzení, že může přijít do kontaktu s jídlem. To umožní použití aditivních výrobních technologií také při výrobě součástek a vybavení na přípravu jídla, která běžně musí být flexibilní, protože pracuje s omezeným množstvím výrobků nebo jedinečnými a komplexními designovými prvky.

Štítky: 

Podobné články

3D tiskárna TRILAB DeltiQ 2 přináší vzdálenou správu i tisk z více materiálů najednou

11. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TRILAB )
Společnost TRILAB představila druhou generaci tiskárny DeltiQ. Model TRILAB DeltiQ 2, postavený v souladu s iniciativou Průmysl 4.0, zachoval veškeré výhody předchozí generace a doplnil je novými funkcemi, které jsou na současném trhu 3D tiskových řešení unikátní. Čtěte více

Absolventi se znalostí 3D tisku se uplatní ve výzkumu, strojírenství i v lékařství

11. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Renishaw)
Výroba prototypů pro automobilový a letecký průmysl, ale i vybrané lékařské obory. Tam všude naleznou uplatnění absolventi škol s technickým zaměřením, kteří během studia rozvíjeli své znalosti a dovednosti v oboru 3D tisku. Na poptávku z pracovního trhu reagují už i vysoké školy v Česku zařazováním odborných předmětů, ale chystá se i spuštění samostatného oboru. Čtěte více
Petr Kouba, jednatel společnosti 3Dwiser

Prodej 3D tiskáren není procházka růžovým sadem

5. 10. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Jedním z rychle se rozvíjejících segmentů v oboru IT je 3D tisk. Ten vytváří jedinečnou obchodní příležitost, jejíhož potenciálu si všiml nejeden IT odborník. 3D tisk však není obor, kde by stačilo tiskárny jen prodávat. Musíte se v nich umět orientovat a vědět, kde se jednotlivé přístroje uplatní. Na většinu z těchto otázek vám odpoví následující řádky. Čtěte více
Václav Muchna, generální ředitel a spoluzakladatel Y Softu

Y Soft oslavil 18 let a hlásí rozšiřování služeb i růst tržeb

17. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Y Soft)
Společnost Y Soft, která letos v srpnu oslavila 18 let od svého formálního založení, má našlápnuto. Za minulý fiskální rok dosáhla tržeb v hodnotě téměř miliardy korun a pochlubila se celou řadou novinek a vstupem do nových segmentů. Čtěte více