HP představilo odolný konvertibilní notebook pro školství

6. 12. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP ProBook x360 11 G1 Education Edition je navržený tak, aby mohl vnést do standardních výukových metod moderní digitální inovace. Kromě odolného provedení přístroj zaujme například duálním kamerovým systémem Explorer Mode, který lze využít pro vytváření vlastního obrazového obsahu.

Školy jsou kvůli nedostatku financí často nuceny investovat do počítačů nejnižších kategorií, které však při výuce ne vždy obstojí nebo mají problém zvládat nové, digitální učební metody. Právě proto HP postavilo odolný a cenově dostupný notebook HP ProBook x360 11 G1 Education Edition s operačním systémem Windows 10.

Zařízení reaguje na změny, ke kterým v současnosti dochází ve školních třídách. Čím dál tím více se přechází z tradičních metod výuky založených na přednášení na metody tzv. „blended learning”, kombinovaného učení, při kterém využití technologií hraje jednu z hlavních úloh, a malé skupiny studentů se při různých aktivitách střídají na různých stanovištích.

Někteří mohou například pracovat na projektech na zemi s pomocí tabletů, zatímco jiní se shromažďují kolem stolních počítačů nebo laptopů při online spolupráci se studenty z jiných škol.

Většina učitelů prohlašuje, že se svými studenty technologie tímto způsobem využívají na každodenní bázi a v následujícím roce hodlají tento přístup ještě zintenzivnit, jak ukázal průzkum od Front Row Education.

Oblast vzdělávání je pro HP strategicky velice významná a nabízí potenciál k dalšímu růstu,” řekl Gus Schmedlen, vice prezident sekce Education z HP. „Jedinečným potřebám školáků, učitelů i škol věnujeme velkou pozornost, protože právě ty umožní příští generaci vynálezců, vedoucích pracovníků a zaměstnanců opustit pouhou memorizaci poznámek a vydat se na cestu kreativity, spolupráce a kritického myšlení.”

HP během fiskálního roku 2016 dodalo podle statistik IDC zveřejněných ve Worldwide Quarterly PC Tracker (od 2015Q4 do 2016Q3) do škol a univerzit 4,8 milionu počítačů.

Vyroben pro školy

Odolnost se při výrobě počítače stala hlavní prioritou, neboť při kombinovaném učení studenti počítače neustále přenášejí a vzrůstá tak riziko jejich upuštění nebo pádu na zem. S touto myšlenkou se HP rozhodlo vyrobit HP ProBook x360 11 EE jako nejtenčí a nejodolnější konvertibilní notebook na světě.

Šasi je chráněno tvrdou průmyslovou gumou a obrazovka volitelným speciálním sklem Corning Gorilla Glass odolným proti poškození. Technici z HP počítač vystavili svému nekompromisnímu testovacímu procesu, který zahrnoval i upouštění stovek zařízení z více než 75 cm na zem (tedy zhruba z výšky průměrné školní lavice), aby se ujistili, že takové zacházení vydrží.

Srdcem stroje je Windows 10 Anniversary Update, který nabízí také řadu inovací pro moderní školní výuku. Systém učitelům umožňuje počítače zprovoznit snadno a rychle, což je velice důležité, protože například téměř polovina amerických učitelů slouží v hodinách i jako vlastní technická podpora. Kromě toho je Windows 10 považován za zatím nejbezpečnější operační systém od Microsoftu, což zase školám pomůže zabránit v síťových hrozbách a nákladných nápravách škod. Obsahuje dokonce i aplikaci nazvanou „Udělej si test” („Take a Test“), která nabízí jednoduché a bezpečné nástroje pro moderní podobu testování.

„Při výrobě HP ProBook x360 11 EEjsme se spojili s Microsoftem, protože i oni pomáhají měnit současnou podobu výuky,“ řekl Schmedlen. „Způsob učení se za posledních pár let zásadně proměnil a my věříme, že jsme vytvořili řešení, které ho pomůže ještě více přizpůsobit a zlepšit.”

Navržen pro učení

HP ale navrhlo HP ProBook x360 11 EE především proto, aby pomohlo obohatit učení školáků. Tento nový notebook přináší řadu prvků, které nechybí ani v běžných spotřebitelských nebo firemních zařízeních, jako třeba Microsoft Office OneNote. Nabízí ale i některé výhody ušité přímo na míru školákům.

Je to jediný konvertibilní notebook na světě vybavený duálním kamerovým systémem nazvaným Explorer Mode. Tento „průzkumnický mód“ lze využít pro učení prostřednictvím projektů a vytváření vlastního obrazového obsahu, neboť využívá volitelnou 1 080p FHD kameru zabudovanou vedle klávesnice, takže studenti mohou natáčet video i v tabletovém módu a zároveň ho v reálném čase sledovat na obrazovce. Dalším doplňkem je také aktivní pero, které najde své využití při matematice, zapisování poznámek a komentářů i při výtvarné výchově. A standardní dotyková obrazovka je pro mladší děti snazší na ovládání než myš.

Štítky: 

Podobné články

IDC: Prodej desktopů v regionu EMEA rostl již čtyři kvartály v řadě

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu EMEA (kam spadá i ČR) ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle IDC meziročně vzrostl o 5,7 % na 20 milionů kusů. Silná zůstávala díky přechodu na Windows 10 zejména komerční poptávka. Čtěte více

Baterie do notebooků vloni v průměru stály 1 356 Kč

30. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: BatteryShop.cz)
Ceny baterií tak pro spotřebitele zůstaly meziročně stejné, přestože prodejcům rostly náklady. Cena akumulátorů do mobilních telefonů pak v loňském roce činila v průměru 299 Kč a v případě baterií do digitálních fotoaparátů 346 Kč. Letos má dojít ke snižování cen baterií, pokles se projeví zejména u akumulátorů do notebooků. Čtěte více

ASUS rozšiřuje záruku na notebooky ze sérií ZenBook, StudioBook a ROG

30. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
ASUS u nově zakoupených notebooků modelových řad ZenBook a StudioBook spouští v Česku a na Slovensku NBD On-site záruku, díky níž má zákazník nárok na technickou podporu do druhého pracovního dne přímo na místě, a to včetně případného výjezdu technika. Speciální záruční podmínky ASUS nabízí i novým majitelům ROG notebooků. Čtěte více

HP: notebook ProBook x360 435 G7

24. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP ProBook x360 435 G7 vybavený nejnovějšími mobilními procesory řady AMD Ryzen 4000, poskytuje v univerzálním 360stupňovém provedení výkon, bezpečnost i odolnost, jakou vyžadují např. firmy nebo vzdělávací instituce. Čtěte více