HP pomáhá zajistit větší provozuschopnost systémů

24. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost HP představila vylepšení svého softwaru HP Serviceguard Solutions a operačního prostředí HP-UX 11i, která maximalizují dostupnost serverů pro zákazníky vyžadující nepřetržitou provozuschopnost.

HP Serviceguard A.11.19 míří na trh kriticky důležitých počítačových systémů a nabízí funkce online rekonfigurace, integrovaného vyvažování pracovních úloh a předvídatelného výkonu. Zaručuje zákazníkům, že systém bude k dispozici nonstop, kdykoli jej budou potřebovat.
Nová verze systému HP-UX 11i byla optimalizována pro blade systémy, které představují nejrychleji rostoucí segment serverové infrastruktury. K výhodám infrastruktury HP BladeSystem z hlediska finanční úspory, správy a výkonu tak přibývají i funkce systému HP-UX 11i pro automatizaci a správu.
Poslední tři roky si HP udržuje pozici nejvýše umístěného výrobce systémů v tržním segmentu Availability and Clustering Software (ACS), jak vyplývá z výroční zprávy IDC o tržbách v tomto segmentu. Software HP Serviceguard pro zajištění vysoké dostupnosti unixových systémů HP-UX 11i výrazně přispěl k umístění HP v tomto segmentu trhu, a to jak prodejem licencí na software HP Serviceguard, tak prodejem podpory.
Nepřetržitá dostupnost služeb
Portfolio HP Serviceguard Solutions, součást softwarové sady HP Virtual Server Environment, je úzce integrováno se systémy HP-UX a Linux a chrání kritické aplikace před přerušením provozu z důvodu údržby, lidské chyby nebo poruchy.
Další novinky v portfoliu HP Serviceguard Solutions nabízejí následující výhody:
• 83 % rychlejší obnovení služeb(3) oproti předcházející verzi. Se softwarem Serviceguard nedochází k degradaci úrovně výkonu, i když se serverový cluster rozrůstá.
• Eliminuje 100 % plánovaných přerušení provozu v souvislosti s údržbou a konfigurací clusterů. Zákazníci mohou přidávat nebo odstraňovat prostředky, případně měnit parametry aplikačního balíčku za chodu.
• Integruje vyvažování pracovních úloh, aby v případě přepnutí na záložní systém po selhání nedošlo k přetížení serverů – tuto funkčnost nabízí jako jediné řešení pro vysokou dostupnost na trhu.
• Snižuje náklady na správu až o 25 %(4) prostřednictvím intuitivního grafického znázornění závislostí mezi aplikacemi, což výrazně šetří čas uživatelů.
• Zvyšuje zabezpečení soukromých údajů a vytváří podmínky pro růst sítě díky plné podpoře protokolu IPv6 i smíšených prostředí IPv4 a IPv6. Tato vlastnost je vyžadována státními úřady v USA a Japonsku.