HP partnerům ukázalo žhavé novinky

28. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP na své globální partnerské konferenci HP Reinvent představilo řadu novinek. V první řadě je to nová generace notebooků a konvertibilních počítačů ENVY, která ve spotřebitelském portfoliu HP doplní nedávno představenou inovovanou řadu HP Pavilion. Nabídku komerčních zařízení potom HP rozšíří o noteboky HP ProBook 445R G6, HP ProBook 455R G6 a stolní mini počítač HP ProDesk 405 G4.

Kromě nových PC uvádí HP také pokročilé řešení pro spolupráci a konferenční hovory s názvem HP Zoom Room Solutions a vylepšené služby pro prémiové komerční notebooky a pracovní stanice HP Premier Care Solutions.

„Zákazníci od nových technologií očekávají více než kdy dřív. Musíme proto spolupracovat s našimi partnery, abychom dokázali reagovat na měnící se potřeby nastupujících generací. Nyní zpřístupňujeme prémiový design a funkce všem uživatelům ze spotřebitelské i komerční sféry a přinášíme nová inteligentní řešení, která s nimi udrží krok,“ řekla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc.

Atraktivní a výkonné přístroje pro život

Spotřebitelé dnes chtějí zařízení, která se stanou součástí jejich života a zároveň budou odrážet jejich osobnost. Více než polovina (57 %) mileniálů pozná PC, které se rozhodnou vybrat, na první pohled. Za zcela zásadní součást svého života potom PC považuje 82 % uživatelů z této skupiny. Nová generace notebooků a konvertibilních počítačů HP ENVY se v mnoha ohledech inspirovala prémiovou řadou HP Spectre a dostala HP Command Center pro co nejlepší výkon, vytříbený design s geometricky vzorovaným krytem reproduktorů a výdechů chlazení a neprůstřelné zabezpečení včetně čtečky otisků prstů, hardwarového vypínače webkamery a volitelného filtru obrazovky HP Sure View pro ochranu před nenechavými pohledy.

Notebook HP ENVY 13 byl postaven s ohledem na mobilitu. Dostal proto nejnovější procesory Intel, díky kterým vydrží na baterii až 19 hodin (téměř o 41 % déle než předchozí generace). Konvertibl HP ENVY x360 13 běží na 2. generaci procesorů AMD Ryzen, se kterými vydrží na baterii až 14,5 hodiny. HP ENVY x360 15 sází na všestrannost a bude k dostání s procesory AMD i poslední, 8. generací procesorů Intel Core. Na baterii vydrží až 13 hodin. Horní rámeček jeho displeje se oproti předchozí generaci ztenčil o 28 % a na výběr bude i konfigurace s AMOLED displejem. Notebook HP ENVY 17 se zaměřil především na výkon. Pro maximální produktivitu, kreativitu i volnost při zábavě proto bude vybaven nejen 8. generací procesorů Intel Core, ale také grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250. Zlepšil se i poměr velikosti obrazovky vůči tělu, neboť horní rámeček displeje zhubl od předchozí generace o 45 %.

Prémiové funkce a design i pro malé a střední firmy

Téměř polovina malých a středních společností stále používá Windows 7. Právě teď je proto čas, aby začaly přecházet na ekosystém Windows 10, se kterým mohou bezpečně využívat svá zařízení v kanceláři i mimo ni. Od zařízení samotných tento dynamický segment firem očekává, že jim pomohou v růstu a budou jim šetřit čas i finance. Přesně s těmito cíli nyní HP rozšiřuje své portfolio komerčních PC s procesory AMD a uvádí modely HP ProBook 445R G6, HP ProBook 455R G6 a HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini.

HP ProBook 445R G6 a HP ProBook 455R G6 nyní běží na 2. generaci mobilních procesorů AMD Ryzen. Navíc podědily elegantní design po prémiových zařízeních HP EliteBook a mohou se tak pochlubit ultratenkým hliníkovým šasi s jemnými liniemi a čistými hranami. Jejich odolnost potvrzuje devět certifikátů MIL-STD. Sdílení obsahu usnadňuje 180° pant, díky kterému může uživatel počítač zcela rozevřít. Pro vzdálenou spolupráci se hodí funkce HP Noise Cancellation, která dokáže při audio nebo video konferencích potlačit okolní hluk až do 20 dB.

Stolní mini počítač HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini přinášívýkon, zabezpečení i možnosti rozšíření v kompaktním a stylovém balení. Jde o první stolní mini počítač řady 400 vybavený 2. generací procesoru AMD Ryzen PRO s vestavěnou grafikou Radeon Vega. Navíc umožňuje připojit až tři monitory, čímž cílí na nový segment zákazníků, kteří potřebují systémy pro tvorbu obsahu spolu s pokročilými možnostmi procesorů AMD v oblasti zabezpečení a správy.

Všestranné řešení pro konference a prémiové služby

Současní pracovníci kladou oproti minulosti mnohem větší důraz na osobní setkání. Téměř devět z deseti (84 %) příslušníků generace Z upřednostňuje osobní komunikaci, ke které přitom řadí i virtuální setkávání prostřednictvím Skypu nebo Zoomu. HP proto představilo nové řešení HP Zoom Room, které firmám přináší přizpůsobitelné a flexibilní možnosti pro zasedací místnosti s důrazem na bezpečnost a spravovatelnost. HP se svým PC HP Elite Slice for Skype and Zoom zákazníkům nabízí nejvšestrannější řešení pro spolupráci na světě, díky kterému si mohou nastavit konference a způsoby spolupráce přesně podle svých potřeb a bez problémů komunikovat v kanceláři i kdekoliv jinde.

HP dále představilo balíček služeb HP Premier Care Solutions jako přidanou hodnotu k prémiovým komerčním notebookům HP EliteBook a pracovním stanicím HP ZBook. Jejich uživatelům nabídne vylepšené možnosti zabezpečení, podpory a servisu pro zajištění maximální produktivity.

Cena a dostupnost

  • HP ENVY 13 bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 23 990 Kč.
  • HP ENVY x360 13 bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 19 990 Kč.
  • HP ENVY x360 15 s procesory Intel bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 24 490 Kč.
  • HP ENVY x360 15 s procesory AMD bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 18 990 Kč.
  • HP ENVY 17 bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 26 490 Kč.
  • HP ProBook 445R G6 a HP ProBook 455R G6 budou v České republice dostupné od června za cenu začínající na 16 990 Kč.
  • HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 9 999 Kč.
  • Řešení HP Zoom Rooms Solutions bude v České republice dostupné od srpna.
  • Služba HP Premier Care Solutions se nabízí ve třech balíčcích. Balíček Essential Care je již dostupný. Balíčky Expanded Care a Enhanced Care budou v České republice dostupné v druhé polovině roku 2019.

Podobné články

Dell: notebooky Alienware m15 a m17

6. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Alienware má soutěživost v krvi. Chce být neustále na špičce, a proto ve všech produktech využívá nejmodernější technologie. Výjimkou není ani nová řada herních sestav, která staví na osvědčených principech, designu a výkonu Alienware, a posouvá je na novou úroveň. Jedním z jejích představitelů jsou i inovované modely modely m15 a m17. Čtěte více

HP přináší novinky připravené pro kancelářskou práci z domova

3. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila nové přírůstky v portfoliu osobních počítačů, které byly navrženy s ohledem na zachování produktivity práce – ať už uživatelé budou pokračovat v práci z domova nebo se připravují na návrat do kanceláře. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Dell představil nové notebooky XPS 15 a XPS 17

25. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell uvedla na trh nové notebooky z populární série XPS v podobě přepracovaného 15" modelu a zbrusu nové 17" varianty. Novinky se pyšní inovovaným designem i nasazením nejnovějších technologií. Čtěte více