HP Inc.: notebook Spectre x360 14

8. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila notebook Spectre x360 14, který poskytuje pohodlí typické pro 15" obrazovku v kombinaci s mobilitou 13,5" zařízení. Spectre x360 14 je prvním notebookem v řadě Spectre x360 s displejem s poměrem stran 3:2, který nabízí ve svislém směru zhruba o 20 % více zobrazovací plochy než 16:9.

Notebooky řady Spectre platí i nadále jako synonyma vybroušeného designu, jehož vzhled vždy upoutá. Přispívají k tomu dvojitě zkosené hrany hliníkového šasi, dotažené k dokonalosti přesným CNC obráběním spolu s barevným provedením v temně černé Nightfall Black s měděnými akcenty Copper Luxe, v námořní modři Poseidon Blue s mosaznými akcenty Pale Brass, nebo v přírodní stříbrné Natural Silver.

Mezi nejdůležitější vlastnosti zařízení patří:

  • Spectre x360 14 je prvním notebookem v řadě Spectre x360 s displejem s poměrem stran 3:2, který nabízí ve svislém směru zhruba o 20 % více zobrazovací plochy než 16:9 – což ideálně slouží při brouzdání po internetu, čtení i upravování obsahu a rovněž při produktivnější a efektivnější práci. Uživatel získává pocit jako při práci s papírem o velikosti A4, proto lze snadno digitálně vytvářet a podepisovat dokumenty nebo načrtávat nápady.
  • Poměr plochy obrazovky k tělu zařízení dosahuje 90,33 % (STBR) a přesné a realistické podání barev zaručuje 100% barevná kalibrace s Delta E menším než dvě.
  • Volitelný OLED displej nabízí kontrastní poměr 1 000 000 : 1, jasnější a bohatší barvy zaručuje široký barevný gamut pokrývající 100 % DCI-P3. OLED panel notebooku Spectre x360 14, který se může pochlubit jak certifikací TUV, tak i Eyesafe, omezuje množství škodlivého modrého světla posunutím zobrazovaného barevného spektra, přičemž ale stále zaručuje zářivé podání barev.
  • První notebook řady Spectre s klávesnicí typu vše v jednom, obsahující tlačítko vypínače napájení, nově tlačítko spouště fotoaparátu, tlačítko pro příkazové centrum HP, tlačítko pro ztlumení mikrofonu a čtečku otisků prstů.
  • Spectre x360 14 s certifikací Energy Star a EPEAT Gold je vítaným přírůstkem do nejudržitelnějšího portfolia počítačů HP zahrnujícího více než sto produktů s certifikací EPEAT Gold registrovaných ve více než devatenácti zemích – to je větší počet, než jakým se může pochlubit jakákoli jiná společnost působící v oblasti IT. Díky inovativnímu použití přírodních obnovitelných materiálů v nůžkovém mechanismu klávesnice se HP podařilo za dobu životnosti zařízení snížit objem emisí CO2 o ekvivalent odpovídající spálení 600 kg uhlí. Kromě toho se k výrobě obalu přístroje namísto plastové pěny používá biologicky odbouratelná nasávaná kartonáž.

Model Spectre x360 14 byl vyvinut a doladěn ve spolupráci se společností Intel a prošel testy potvrzujícími a ověřujícími, že splňuje požadavky platformy Intel Evo, což poskytuje záruku, že přístroj splňuje hardwarové specifikace Intel a klíčové parametry související s uživatelskou zkušeností, týkající se odezvy, funkce okamžitého probuzení, výdrže baterie a podpory rychlého nabíjení. Spectre x360 14 je oproti loňskému modelu Spectre x360 13 vybaven nejnovějším procesorem Intel Core 11. generace, který přináší zvýšení výkonu o 34 %, a samostatným integrovaným grafickým procesorem Intel Iris Xe, jehož výkon je vyšší o 79 %.

Toto zařízení s výdrží baterie až 17 hodin vám bude k dispozici v celé domácnosti nebo kamkoli se vydáte. Práce z domova vyžaduje konzistentní a rychlé připojení a Spectre x360 14 vám díky technologii Wi-Fi 6 poskytne třikrát rychlejší připojení a podporuje také Bluetooth 5.0. Zařízení podporuje také Thunderbolt 4 pro rychlý přenos dat a odesílání a přijímání velkých souborů, jako jsou videa, fotografie a filmy, během několika sekund. Snadný přenos souborů mezi zařízeními a operačními systémy zajišťuje aplikace HP Quick Drop. Díky podpoře dotykového pera HP MPP 2.0 Tilt a funkci magnetického připevnění je Spectre x360 14 ideální pro tvůrčí činnosti a hodí se pro práci v aplikaci Adobe Fresco. Během 30denního zkušebního období jsou zdarma poskytovány aplikace Adobe Creative Cloud, Premiere Rush, Premiere Pro, Creative Cloud Photography Plan a Acrobat Standard.

Spectre x360 14 nabízí řadu inteligentních funkcí a softwarových řešení, určených k bezproblémovému přizpůsobení uživateli na základě činností a aplikací používaných v daném čase. Tyto funkce zahrnují:

  • Inteligentní řízení spotřeby energie pro optimalizaci produktivity pomocí technologie Intel Dynamic Tuning, která zabrání přehřátí nebo vybití baterie, když se zařízení nachází v brašně, a rychlý přístup do aplikace HP Command Center pomocí vyhrazené klávesy na klávesnici typu vše v jednom pro snadný výběr funkcí, jako např. režim Power Save či ochrana baterie pomocí funkce Adaptive Battery Optimizer.
  • Režim Focus pro multitasking a produktivitu se ztlumením jasu právě nepoužívaných aplikací na pozadí a zachováním jasu aktuálně používané aplikace. Tato funkce přispívá k prodloužení výdrže baterie ztlumením jasu ostatních částí obrazovky, které se právě nepoužívají, což skvěle slouží také pro ochranu soukromí.
  • AI Noise Removal s využitím technologie Intel GNA 2.0 pro inteligentní adaptivní potlačení šumu a automatické odstranění ruchů na pozadí v komunikačních aplikacích Microsoft Teams a Zoom a u zvukových výstupů a vstupů, jako jsou reproduktory, sluchátka a mikrofon.
  • Funkce Smart Sense v HP Command Centru, která automaticky optimalizuje a přizpůsobuje systém výkonu, akustice a teplotě na základě používané aplikace a umístění notebooku.
  • Auto Color, nejnovější nastavení v ovládacím panelu zobrazení HP, se na základě sledovaného obsahu automaticky přepne na optimální barevný prostor pro nejlepší zážitek ze sledování. To znamená, že z barevného prostoru DCI-P3 při sledování filmu se zařízení přepne na sRGB pro surfování po internetu nebo na Adobe RGB při tisku a zpracování obrázků.
Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HP Inc.: notebooky Pavilion x360 14 a 15

7. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Notebooky HP Pavilion x360 14 a 15 jsou ideální pro spotřebitele hledající univerzální zařízení, které jim umožní streamovat obsah nebo hrát hry. Zařízení nově nabízejí kompaktnější a lehčí design a mají volitelně k dispozici technologii Wi-Fi 6 pro spolehlivé připojení v domácnostech a veřejných prostorách s rušným provozem. Čtěte více

Prodej PC v regionu EMEA dále poroste

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej osobních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu EMEA čeká podle IDC kvůli pokračujícím lockdownům v prvním čtvrtletí letošního roku rekordní meziroční nárůst o 39,1 %. Za celý rok 2021 by se pak ve sledovaném regionu mohlo podle prognózy IDC prodat přes 96 milionů PC (meziročně o 16 % více). Čtěte více

Julian Tran (Asus): OLED obrazovky brzy přijdou i do levnějších notebooků

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Julianem Tranem, který působí jako marketingový manažer pro českou a slovenskou pobočku Asusu, jsme hovořili o plánech společnosti v oblasti přenosných počítačů. Detailně jsme se zabývali zejména OLED displeji, které budou již brzy dostupné ve velké části notebookového portfolia taiwanského výrobce, ale dostali jsme se samozřejmě i k dalším aspektům počítačů této inovativní značky. Čtěte více

Nové ThinkPady přinášejí AMD, 5G, Wi-Fi 6E i vylepšenou bezpečnost

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo představuje notebooky ThinkPad s procesory Intel Core vPro 11. generace a nejnovější generaci mobilních procesorů AMD Ryzen 5000. Novinky přicházejí napříč řadami a zákazníci se tak mohou těšit např. na modely X13 a X13 Yoga s displeji s poměrem stran 16:10 a i na inovované představitele sérií T a L. Čtěte více