HP HAVEn – řešení pro efektivnější práci s Big Daty

19. 6. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: HP)
Společnost HP představila nová řešení pro správu a zpracovávání velkoobjemových dat (Big Data), která pomohou organizacím lépe pochopit informace obsažené v různorodých datech a získat jejich podrobné analýzy v reálném čase.

Podle nového výzkumu provedeného na zakázku HP investuje během letošního roku téměř 60 % organizací nejméně desetinu svého rozpočtu do inovací v oblasti velkoobjemových dat. Výzkum rovněž zjistil, že zhruba v každé třetí organizaci byly stávající pokusy o zavedení řešení pro správu a zpracování velkoobjemových dat neúspěšné. Rozšířené portfolio řešení HP nabízí ucelený balík nezbytných nástrojů, které zaručí organizacím úspěšné zavedení IT infrastruktury pro zpracovávání velkoobjemových dat a umožní podnikům mít trvale pod kontrolou rostoucí objem, variabilitu, rychlost i zranitelnost dat.

HP chce maximálně usnadnit organizacím práci s velkoobjemovými daty a využívání informací v nich obsažených, proto představilo řešení HAVEn, platformu pro analýzu velkoobjemových dat. Využívá špičkový analytický software, hardware a služby společnosti HP, které vytvářejí novou generaci IT infrastruktury, připravené na zpracovávání velkoobjemových dat.

„Řešení pro zpracování velkoobjemových dat nabízejí organizacím potenciál, jak využít veškeré informace – interní i externí – v reálném čase. Generují obsáhlé analýzy, díky nimž lze provádět rychlá rozhodnutí, což vede k jedinečným a inovativním způsobům, jak poskytovat lepší služby zákazníkům,“ řekl George Kadifa, výkonný viceprezident HP Software.

Jednotná platforma HP pro analýzu velkoobjemových dat

Platforma HAVEn kombinuje prověřené technologie HP Autonomy, HP Vertica, HP ArcSight a HP Operations Management s klíčovými průmyslovými iniciativami typu Hadoop a nabízí zákazníkům či partnerům:

• Možnost vyhnout se dodavatelům řešení s uzamčenými platformami a přejít na otevřenou architekturu, která podporuje širokou škálu analytických nástrojů.
• Chránit investice díky podpoře různorodých virtualizačních technologií.
• Urychlit ziskovost díky vysoce optimalizovaným hardwarovým řešením.
• Využít na maximum 100 % informací získaných ze strukturovaných, polostrukturovaných a nestrukturovaných dat prostřednictvím řešení HP, která využívají více než 700 konektorů platformy HAVEn.

HP pomáhá klientům odhalit informace ze skrytých dat

Prvním integrovaným řešením pro analýzy velkých datových objemů, postaveným na platformě HAVEn, je HP Operations Analytics. Poskytuje přehled o všech aspektech provozu IT infrastruktury, díky čemuž mohou organizace pružně upravovat a poskytovat služby na nejvyšší úrovni kvality. Toto řešení umožňuje organizacím efektivně používat, spravovat a analyzovat obrovské proudy provozních dat z různých IT produktů HP, včetně HP ArcSight Logger, HP Business Service Management, a zdrojů třetích stran.

Divize HP Enterprise Services představila HP Actionable Analytics Services – nové služby, které pomohou organizacím lépe vycházet vstříc požadavkům zákazníků a rychleji reagovat na nové tržní příležitosti. Umožňují organizacím provádět podrobné analýzy a získat komplexní přehled o informacích skrytých uvnitř velkoobjemových dat, stejně jako zefektivnit klíčové obchodní procesy, jako jsou např. speciální nabídky pro zákazníky, zadávání veřejných zakázek, podpora dodavatelského řetězce či inventární operace.

HP umožní organizacím zkrotit Big Data

Divize HP Technology Services rozšířila nabídku služeb o Big Data Consulting Practice, jenž pomůže organizacím identifikovat a odstranit překážky, které by mohly komplikovat nasazení řešení pro zpracování a správu velkoobjemových dat. Zajišťuje také optimalizaci výkonu IT infrastruktury pro flexibilní pokrytí požadavků velkoobjemových dat. Nová nabídka obsahuje služby pro tvorbu IT strategií, sestavení optimalizovaných IT infrastruktur, konfiguraci a zajištění systémové infrastruktury, a služby zabezpečení, které umožňují organizacím maximálně přizpůsobit IT infrastrukturu jejich podnikatelským cílům – ve shodě s průmyslovými standardy a vládními nařízeními.

HP rovněž uvedlo dvě další služby pro snazší práci s velkoobjemovými daty:

• HP Vertica Community Edition – volně stažitelný software, který nabízí stejné funkce jako HP Vertica Analytics Platform Enterprise Edition bez jakýchkoli závazků nebo časových omezení a umožňuje organizacím analyzovat až 1 TB dat před nasazením celopodnikového řešení pro zpracovávání velkoobjemových dat.

• HP Autonomy Legacy Data Cleanup – řešení pro správu informací, které pomůže zákazníkům analyzovat starší data, snížit náklady a minimalizovat rizika během nasazování nástrojů pro zpracovávání velkoobjemových dat. Díky tomuto řešení mohou organizace snáze přistupovat, porozumět a třídit informace, stejně jako vyřazovat zastaralá a nepotřebná data při zachování veškerých hodnotných informací použitelných pro vývoj dalších aplikací.

Štítky: 

Podobné články

Společnost HP Inc. ocenila partnery v České republice

22. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: HP)
Společnost HP Inc. vybrala nejlepší obchodní partnery v České republice za rok 2016. Certifikáty s oceněním předávala osobně Erika Lindauerová, generální ředitelka společnosti pro český a slovenský trh, společně s channel managerem Pavlem Machovským. Čtěte více

Společnost HP ocenila nejlepší partnery na Slovensku

12. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: HP)
Společnost HP ocenila nejlepší slovenské partnery. Ocenění partneři převzali certifikáty z rukou generální ředitelky pro ČR a SR Eriky Lindauerové a channel managera Pavla Machovského. Čtěte více
Martin Souček a Karel Taschner z HP

HP a Microsoft předvedli dotykové novinky

10. 7. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Microsoft, HP a DCD Publishing)
Divize PPS společnosti HP představila v poslední době několik novinek, které dokážou skloubit práci s multimediální zábavou. Vybrané novinky byly k vidění (některé vůbec poprvé v ČR) na společné prezentaci HP a Microsoftu, která proběhla netradičně na lodi brázdící mezi pražskými břehy řeku Vltavu. Čtěte více
Microserver HP Gen8 v2

HP: mikroservery ProLiant

23. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: HP)
HP představilo servery ProLiant, vyvinuté speciálně pro potřeby malých a středně velkých firem (SMB), jimž nabízí jednodušší nasazení, správu i údržbu jejich IT infrastruktury. Čtěte více