GoodRam uvedl na trh své první operační paměti DDR5

5. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik)
Polský výrobce Wilk Elektronik SA představil své první operační paměti v novém standardu DDR5. Paměti U-DIMM a SO-DIMM pro stolní počítače i pro notebooky jsou k dispozici o frekvencích 4 800 a 5 200 MHz. Brzy budou navíc pod herní značkou IRDM k dispozici i moduly s RGB osvětlením.

Nejnovější paměti DDR5 jsou reakcí na rostoucí poptávku po výkonnějších počítačových komponentách a sestavách. Výhody jejich použití jsou patrné především v profesionálních aplikacích díky velmi vysokým rychlostem. Výrazné zvýšení efektivity uživatelé pocítí mimo jiné při komprimačních testech.

Zákazníci mohou volit mezi dvěma paměťovými standardy: U-DIMM a SO-DIMM s frekvencí 4 800 a 5 200 MHz, latencí CL40, resp. CL42 a kapacitou 16 GB v jednokanálové konfiguraci.

Vysoké taktovací frekvence, nižší spotřeba energie a současné zachování stability modulů DDR5 by nebylo možné bez použití vhodných technologických řešení, která charakterizují právě paměti Goodram DDR5.

Součástí jsou technologie on-die ECC, SPD HUB a PMIC

Technologie on-die ECC eliminuje bitové chyby v modulu a zajišťuje tak téměř maximální spolehlivost. Jednou z nejdůležitějších součástí paměťových modulů DDR5 je také PMIC (Power Management Integrated Circuit), který umožňuje „vyladit“ moduly z hlediska správy napájení a stability práce.

Paměti DDR5 jsou navíc vybaveny SPD HUB s integrovaným teplotním čidlem. Umožňuje přenášet důležitá data prostřednictvím sběrnice I3C a konfigurovat nastavení, např. rychlost, latenci, a v případě OC modulů načíst profily XMP nebo EXPO (Extended Profiles For Overclocking) – stejně jako je tomu u standardního SPD v předchozích generacích paměťových modulů.

„Paměti DDR5 představují ve srovnání s předchozími generacemi obrovský technologický skok. Zároveň jde o bezprecedentní výkon. Uživatelé platforem přizpůsobených nejnovějšímu standardu jistě pocítí rozdíl – paměti DDR5 umožňují přibližně 50% nárůst šířky pásma oproti čtvrté generaci a také dvojnásobný počet paměťových jednotek. Stabilitu při tak vysokých taktech zaručuje PMIC, tedy vestavěný čip pro správu napájení. Nejnovější moduly poskytují obrovské rychlosti a efektivitu provozu při současné stabilitě a nižší spotřebě energie. Nejnovější paměti spotřebovávají až o 30 % méně energie než DDR4. To je velká výhoda zejména pro uživatele notebooků, kterým záleží na co nejdelší výdrži baterie,“ zdůraznil výhody DDR5 modulů Wiesław Wilk, prezident společnosti Wilk Elektronik.

Štítky: 

Podobné články

Kingston zůstává největším dodavatelem modulů DRAM

6. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston se podle nejnovějšího hodnocení příjmů vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala největším světovým dodavatelem DRAM modulů. Čtěte více

DDR5 paměti jediného evropského výrobce pamětí vstupují na trh

6. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik SA)
Wilk Elektronik SA, evropský výrobce spotřebních počítačových pamětí, SSD a paměťových zařízení, v těchto uvádí na trh vysokorychlostní DDR5 paměti pod svou herní značkou IRDM. U-DIMM paměti mají vysoký potenciál přetaktování a rychlosti až 6 800 MHz, spotřebovávají o třetinu méně energie, a disponují technologiemi jako ECC. Čtěte více

Samsung představil nové paměťové karty pro profesionální uživatele

11. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila novou vlajkovou loď mezi paměťovými kartami standardu UHS-I. Model PRO Ultimate je k dispozici ve formátech microSD a SD, dosahuje kapacity až 512 GB a nabízí rychlost čtení až 200 MB/s. Čtěte více

Paměťové moduly CAMM: Budoucnost nebo slepá vývojová větev?

21. 8. 2023. (redaktor: František Doupal)
Operační paměti typu CAMM nasadil místo modulů SODIMM již vloni ve svých přenosných počítačích Dell. Ačkoliv se tato technologie od té doby příliš nerozšířila, přináší některé zajímavé vlastnosti a parametry. Díky standardizačnímu procesu, který by měl být organizací JEDEC dokončen ještě letos, bychom se snad již brzy mohli těchto pamětí dočkat i v zařízeních dalších výrobců. Čtěte více