GoodRam uvedl na trh své první operační paměti DDR5

5. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik)
Polský výrobce Wilk Elektronik SA představil své první operační paměti v novém standardu DDR5. Paměti U-DIMM a SO-DIMM pro stolní počítače i pro notebooky jsou k dispozici o frekvencích 4 800 a 5 200 MHz. Brzy budou navíc pod herní značkou IRDM k dispozici i moduly s RGB osvětlením.

Nejnovější paměti DDR5 jsou reakcí na rostoucí poptávku po výkonnějších počítačových komponentách a sestavách. Výhody jejich použití jsou patrné především v profesionálních aplikacích díky velmi vysokým rychlostem. Výrazné zvýšení efektivity uživatelé pocítí mimo jiné při komprimačních testech.

Zákazníci mohou volit mezi dvěma paměťovými standardy: U-DIMM a SO-DIMM s frekvencí 4 800 a 5 200 MHz, latencí CL40, resp. CL42 a kapacitou 16 GB v jednokanálové konfiguraci.

Vysoké taktovací frekvence, nižší spotřeba energie a současné zachování stability modulů DDR5 by nebylo možné bez použití vhodných technologických řešení, která charakterizují právě paměti Goodram DDR5.

Součástí jsou technologie on-die ECC, SPD HUB a PMIC

Technologie on-die ECC eliminuje bitové chyby v modulu a zajišťuje tak téměř maximální spolehlivost. Jednou z nejdůležitějších součástí paměťových modulů DDR5 je také PMIC (Power Management Integrated Circuit), který umožňuje „vyladit“ moduly z hlediska správy napájení a stability práce.

Paměti DDR5 jsou navíc vybaveny SPD HUB s integrovaným teplotním čidlem. Umožňuje přenášet důležitá data prostřednictvím sběrnice I3C a konfigurovat nastavení, např. rychlost, latenci, a v případě OC modulů načíst profily XMP nebo EXPO (Extended Profiles For Overclocking) – stejně jako je tomu u standardního SPD v předchozích generacích paměťových modulů.

„Paměti DDR5 představují ve srovnání s předchozími generacemi obrovský technologický skok. Zároveň jde o bezprecedentní výkon. Uživatelé platforem přizpůsobených nejnovějšímu standardu jistě pocítí rozdíl – paměti DDR5 umožňují přibližně 50% nárůst šířky pásma oproti čtvrté generaci a také dvojnásobný počet paměťových jednotek. Stabilitu při tak vysokých taktech zaručuje PMIC, tedy vestavěný čip pro správu napájení. Nejnovější moduly poskytují obrovské rychlosti a efektivitu provozu při současné stabilitě a nižší spotřebě energie. Nejnovější paměti spotřebovávají až o 30 % méně energie než DDR4. To je velká výhoda zejména pro uživatele notebooků, kterým záleží na co nejdelší výdrži baterie,“ zdůraznil výhody DDR5 modulů Wiesław Wilk, prezident společnosti Wilk Elektronik.

Štítky: 

Podobné články

Duální skládací displej Mobile Pixels Geminos

Co přinesl Computex 2023?

8. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na přelomu května a června letošního roku proběhl v čínské Taipei jeden z největších počítačových a technologických veletrhů letošního roku. Narazit zde můžete doslova na „všechno možné“ včetně komponentů a periférií, počítačů a jejich doplňků nebo síťových prvků a úložišť. Zapomínat nesmíme ani na cloud computing nebo umělou inteligenci. Čtěte více

Patriot: DDR paměti Viper Xtreme 5

4. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Patriot)
Společnost Patriot Memory uvedla na trh své nejnovější výkonné řady pamětí DDR5 s názvem Viper Xtreme 5. Řada Viper Xtreme 5 nabízí rychlost až 8 000 MHz, a je tak vhodná pro hráče i nadšence do technologií. Čtěte více

Zdeněk Cimbura (Samsung): Správný čas na upgrade

10. 5. 2023. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Samsung)
Jak se daří společnosti Samsung v oblasti paměťových úložišť a které trendy jsou pro společnost v této oblasti zásadní? To nám prozradil Zdeněk Cimbura, který má na starosti sales a marketing divize zabývající se úložnými a paměťovými médii Samsung. Čtěte více

Kingston dodal už sto milionů taktovatelných modulů

21. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston FURY, divize společnosti Kingston Technology, dodala přes 100 milionů přetaktovatelných modulů. Kingston vstoupil na trh operačních pamětí již v roce 2002 pod značkou HyperX, kterou rozvíjel až do jejího prodeje společnosti HP v roce 2021. Čtěte více