GoodAccess nabízí ochranu vzdálených zaměstnanců před online útoky

21. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodAccess )
Nová funkce Threat Blocker v cloudové VPN od českých GoodAccess umožní firmám chránit své vzdálené zaměstnance před útoky zaměřenými na citlivá data, malwarem nebo botnety.

Threat Blocker umožní firmám zvýšit ochranu vzdálených zaměstnanců, a tím i svých systémů prostřednictvím detekce a blokování nebezpečných domén, phishingu, malwaru a síťových útoků.

Až 85 % kyberbezpečnostních incidentů, kterým firmy čelí, je podle studie Verizon Data Breach Investigations Report (2021) způsobeno lidskou chybou. Téměř dvě třetiny z nich jsou pak důsledkem krádeže nebo zneužití osobních údajů. Práce na dálku riziko takovýchto incidentů jen zvyšuje, protože firmy nemají kontrolu nad sítěmi, a často ani zařízeními, ze kterých se zaměstnanci připojují k firemním IT systémům, aplikacím a datům.

Threat Blocker umožňuje zaměstnance pracující na dálku chránit před komunikací s nebezpečnými doménami, a tím předcházet riziku, které zneužití citlivých údajů pro firemní IT představuje.

Práce na dálku firmám přináší nejen benefity, ale i bezpečnostní rizika, která jsou spjata s komunikací na veřejném internetu. Phishing a malware, jako jedny z nejoblíbenějších technik útočníků, mezi ně rozhodně patří a je třeba před nimi zaměstnance pracující na dálku chránit. Threat Blocker je přesně k tomu určen,” uvedl Michal Čížek, CEO společnosti GoodAccess.

Nová funkce je dostupná všem zákazníkům GoodAccess jako nativní součást SaaS řešení pro tzv. secure remote access. Pro identifikaci a zablokování hrozeb (technologie DNS filtering) využívá informace z řady externích zdrojů (databází hrozeb, tzv. threat intelligence feeds). Ty jsou neustále updatovány, díky čemuž mají firmy jistotu, že jsou jejich zaměstnanci chráněni proti nejnovějším typům škodlivého kódu.

Threat Blocker firmám typicky pomáhá:

  • zabránit uživatelům v přístupu na nebezpečné webové stránky;
  • blokovat malware před tím, než infiltruje firemní síť;
  • detekovat a blokovat spojení s botnetovými C&C servery;
  • předcházet ransomwarovým útokům jako důsledek infiltrace uživatelského zařízení;
  • předcházet neautorizovanému přístupu k firemní síti v důsledku úspěšného phishingu a krádeže identity;
  • snížit riziko nežádoucího odhalení citlivých firemních informací.

Podobné články

Pouze třetina lidí přistupuje k firemním datům přes VPN

15. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Téměř tři čtvrtiny Čechů využívají pro připojení k internetu veřejné W-Fi sítě, které přitom můžou představovat výrazné bezpečnostní riziko. Dvě třetiny z nich přitom veřejné W-Fi používají k e-mailové komunikaci a 14 % dokonce k přihlašování do firemních systémů, což může zásadně ohrozit chod celé firmy. Podobně rizikové je i přihlašování do internetového bankovnictví. Čtěte více

Nejúčinnější ochranou firemní sítě při práci z domova je VPN

29. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle průzkumu společnosti GFI Software provedeného mezi partnery v ČR a SR zůstala i přes odeznění pandemie nezanedbatelná část pracovníků na home officu. Podle 80 % dotázaných lokálních IT správců je nejúčinnější ochranou firemní sítě při práci z domova virtuální privátní síť (VPN). Čtěte více

GoodAccess nabízí cloudovou VPN pro firmy zdarma

14. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodAccess )
Česká technologická společnost GoodAccess uvedla na trh cloudovou službu GoodAccess Starter. Firmy díky ní získají šifrované VPN připojení pro své zaměstnance pracující na dálku zcela zdarma, včetně ochrany před online hrozbami. Čtěte více

České a slovenské firmy posilují hlavně oblast firewallu a VPN

23. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle průzkumu společnosti GFI Software provedeného mezi partnery v České republice a na Slovensku posílily za poslední rok lokální firmy svou IT bezpečnost nejvíce v oblastech firewallu/VPN sítí, ochrany e-mailů a softwarové zranitelnosti. Čtěte více