GoodAccess nabízí cloudovou VPN pro firmy zdarma

14. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodAccess )
Česká technologická společnost GoodAccess uvedla na trh cloudovou službu GoodAccess Starter. Firmy díky ní získají šifrované VPN připojení pro své zaměstnance pracující na dálku zcela zdarma, včetně ochrany před online hrozbami.

GoodAcces vyvíjí cloudovou VPN (virtual private network) pro firmy s řízením přístupu na principech zero-trust. Nově vydaný balíček Starter je určený k ochraně uživatelů pomocí šifrování komunikace na síťové úrovni a blokování online hrozeb, jako je phishing, malware nebo botnety. Ať už pracují z domu nebo jsou na cestách. Narozdíl od tradičních hardwarových VPN je služba rychle a jednoduše nastavitelná i bez hlubších znalostí IT. Stačí si jen vytvořit účet zdarma a pozvat své zaměstnance.

„Vydání Starteru je dalším krokem k naplnění naší mise umožnit jakékoliv firmě vytvořit bezpečný přístup ke svému IT odkudkoliv, chránit svoje data a aktivity na veřejném internetu,” uvedl CEO společnosti GoodAccess Michal Čížek.

Služba je určena pro firmy a podnikatele. Není přitom potřeba konfigurovat VPN infrastrukturu, Starter je k dispozici okamžitě, vše lze spravovat z centrálního webového rozhraní a klientské aplikace jsou dostupné pro Windows, macOS, iOS a Android. Uživatelé se navíc nemusí obávat reklam nebo předávání dat třetím stranám, jako je tomu často u bezplatných VPN nástrojů pro domácí uživatele.

„Téměř každá firma dnes využívá cloudové služby, má zaměstnance pracující z domu, systémy mimo lokální síť, a k propojení využívá veřejný internet. Jde o zásadní transformaci, kterou je ale třeba podpořit odpovídajícím zabezpečením, jehož základem by mělo být šifrování komunikace na síťové úrovni a ochrana uživatelů před online hrozbami. A přesně to Starter přináší,” dodal Čížek.

GoodAccess využívá šifrování na síťové úrovni a společně s dalšími jeho funkcemi jej lze využít pro:

  • vytvoření šifrovaného VPN připojení až pro 100 zaměstnanců zcela zdarma, bez nutnosti investovat do hardwaru;
  • eliminace rizika odposlouchávání komunikace, krádeže citlivých dat, osobních údajů atp.;
  • automatickou detekci a blokování hrozeb jako je phishing, malware, botnety - tzv. Threat Blocker;

Jakmile se uživatel Starteru připojí, GoodAccess automaticky vyhledá nejbližší a nejméně vytíženou VPN gateway pro zajištění co nejnižší latence a hladkého chodu služby. V tomto případě je uživateli dynamicky přidělena IP adresa a veškerá komunikace je zašifrována.

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více