GFI WirelessSentry pro správu podnikových Wi-Fi sítí

22. 3. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: GFI)
Společnost GFI uvedla na trh WirelessSentry (GFI WiSe), cloudové řešení umožňující IT administrátorům monitorovat, spravovat a zabezpečovat podnikové bezdrátové sítě, optimalizovat jejich výkonnost a chránit uživatele před bezpečnostními hrozbami, bez ohledu na stávající hardwarovou platformu.

GFI WiSe využívá cloudovou řídící konzoli a senzor instalovaný na lokální zařízení v blízkosti každého přístupového bodu. Po instalaci senzoru WiSe automaticky identifikuje blízké bezdrátové sítě a přístupové body, které pak mohou být snadno monitorovány a spravovány s využitím intuitivního dashboardu přístupného prostřednictvím zařízení vybavených webovým prohlížečem.

Řešení spolupracuje s existujícími systémy ve společnosti bez ohledu na výrobce či model, čímž eliminuje potřebu velkých investic do kompatibilního hardwaru. Filozofie řešení GFI WiSe založená na nezávislosti na hardwarové platformě je ideální volbou pro SMB firmy, které potřebují centrálně spravované řešení umožňující řídit náklady na Wi-Fi připojení a přitom mít jistotu, že je síť zabezpečená a chráněná před narušením přístupových bodů.

Vlastnosti a funkce GFI WiSe zahrnují:

  • Nezávislost na výrobci hardwaru a přístupových bodů: Není potřeba vyměnit existující přístupové body, protože GFI WiSe spolupracuje s jakýmkoliv hardwarem. Výsledkem tohoto přístupu jsou nízké náklady, minimum upgradů a nezávislost na konkrétním dodavateli.
  • Vzdálená správa Wi-Fi sítí: Cloudová konzole GFI WiSe umožňuje přístup k síti prakticky odkudkoliv, prostřednictvím webového rozhraní.
  • Hodnocení a detekce zranitelnosti bezdrátové sítě: Systém detekce narušení bezdrátové sítě (WIDS) v rámci GFI WiSe zvyšuje bezpečnost prostřednictvím detekce hrozeb a zranitelností, včetně narušení přístupových bodů uvnitř i vně bezdrátové podnikové sítě a upozornění IT personálu na existenci narušení. 
  • Monitorování propustnosti: Senzory GFI WiSe monitorují bezdrátová spojení a přenos dat na přístupovém bodu. Tyto senzory zasílají prostřednictvím zabezpečeného spojení a v nastaveném intervalu na konzoli informace o využití bezdrátového připojení.
  • VIP monitoring: GFI WiSe umožňuje označit vybraná zařízení jako VIP. Tím se zajistí okamžité odeslání upozornění, jakmile se tato zařízení připojí k síti, a informací o jejich poloze. S kompletní znalostí SSID, přístupového bodu a využívaného zařízení není problém zajistit potřebnou obchodní kontinuitu mobilním pracovníkům. 
  • Upozornění v reálném čase: GFI WiSe umožňuje IT administrátorům a manažerům bezdrátových sítí monitorovat své sítě prostřednictvím dashboardu. Kromě toho mohou pracovníci podpory dostávat upozornění v reálném čase o kritických či varovných událostech prostřednictvím SMS nebo e-mailů. Grafické reportovací nástroje dovolují uživatelům snadno získat detailní informace o využívání sítě a sdílet je se zainteresovanými pracovníky.

Více informací o GFI WiSe a registraci k 30dennímu testovacímu provozu lze nalézt na www.gfi.com/wise.

Štítky: 

Podobné články

Výhled IT prodejního kanálu na rok 2024 a dále

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Navzdory přetrvávajícím problémům vykazuje světový trh s IT po třech letech nepříznivých okolností známky oživení. Předpokládá se, že v roce 2024 vzrostou celosvětové dodávky osobních počítačů o osm procent a o stejné procento se zvýší i výdaje na IT oproti předchozímu roku. Co tedy bude toto oživení trhu znamenat pro IT prodejní kanál v nadcházejících měsících? Čtěte více

CNAPP aneb řízení kybernetické bezpečnosti v době multicloudové

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Většina firem v Česku již alespoň část svých systémů či aplikací provozuje v cloudu. Ať už jde o kombinaci privátního a veřejného cloudu, nebo více komerčních dodavatelů. Tento trend bude nadále posilovat, vedle mnoha výhod ale zároveň zvyšuje i nároky na komplexní zabezpečení firemního provozu. Proto se v poslední době stále častěji skloňuje zkratka CNAPP. Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise integruje GenAI do platformy Aruba Networking Central

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Hostované řešení na cloudové platformě HPE GreenLake získává nové funkce využívající velké jazykové modely (LLM) přinášející optimalizaci a predikci síťového provozu, čímž posouvá správu sítí na novou úroveň. O službu HPE Aruba Networking Central již rozšířila svou nabídku např. společnost Verizon Business. Čtěte více

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více