GFI Cloud rozšířen o službu Web Protection pro zabezpečení podnikového webu

19. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla na trh službu Web Protection, která je součástí nabídky GFI Cloud, platformy pro SMB firmy umožňující IT administrátorům snadnou správu a zabezpečení serverů, pracovních stanic a mobilních zařízení z webového uživatelského rozhraní. Nová služba umožňuje IT manažerům omezit rizika vyplývající z webového přístupu a ztráty produktivity práce s pomocí řízeného internetového přístupu a využívání pracovních počítačů bez ohledu na to, zda jsou v kanceláři nebo ve vzdálených lokalitách.

Díky přidání služby pro ochranu podnikového přístupu k webu je možné získat antivirus, patch management a ochranu webu na všech koncových zařízení prostřednictvím jediné centrální konzole v cloudu.

Nekontrolované surfování po webu může vyústit v bezpečnostní rizika, právní důsledky, ztrátu produktivity a kapacity připojení, ale podnikovými zdroji limitovaní IT administrátoři často nemají ani čas ani rozpočet na hledání a provozování řešení pro monitorování webového přístupu. Se službou GFI Cloud a snadno ovladatelnou webovou konzolí mohou administrátoři spustit webovou ochranu v řádu několika minut.

Služba Web Protection nabízí širokou funkcionalitu pro ochranu webu umožňující administrátorům získat kompletní kontrolu nad zabezpečením distribuované infrastruktury, její ochranou před škodlivými webovými stránkami, phishingovými aktivitami, spywarem, adwarem, botnenty a spamy. Služba Web Protection zajišťuje blokování většiny škodlivého kódu na Internetu ještě dříve, než se k němu dostane požadavek koncového uživatele ze serveru, klientského PC či notebooku. Ochrana před webovými hrozbami je aktualizována každých 5 minut.

Díky filtrování mohou administrátoři nastavit politiku filtrování z pohledu 80 různých kategorií webových stránek tak, aby nedocházelo ke snižování produktivity práce uživatelů a zvyšování úrovně bezpečnostních a právních rizik. Kromě toho funkcionalita pro monitorování webu pomáhá administrátorům zajistit maximální propustnost s využitím grafických reportů v reálném čase a automaticky generovaných upozornění v případě dosažení definovaných prahových hodnot. S těmito nástroji mohou administrátoři snadno identifikovat zvýšenou spotřebu šířky pásma podle zařízení, webové stránky či její kategorie a rychle problém vyřešit bez následků na vyšší náklady či zátěž sítě.

„Malware je každým dnem stále zákeřnější a hackeři útočí na uživatele ze všech směrů – na sociálních sítích, prostřednictvím neaktualizovaného softwaru, vyhledávacích nástrojů a tak dále,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii ve společnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Bezpečnostní rizika narůstají každou minutu, ale IT administrátoři v SMB firmách mají k dispozici stále tytéž omezené zdroje a rozpočty. GFI Cloud pomáhá těmto administrátorům překonat výzvy poskytnutím dostupné, snadno využitelné vícevrstvé platformy, kterou lze ovládat z jedné cloudové konzole. Výsledkem je komplexní ochrana za výhodných cenových podmínek a s jednoduchou správou. Naše řešení poskytuje vyšší důvěru v zabezpečení podnikové infrastruktury a kontinuitu podnikání.“

Vícevrstvá bezpečnost z cloudu

Služba GFI Web Protection je další z řady již existujících služeb GFI Cloud včetně správy antivirového řešení, patch managementu, monitorování pracovních stanic a serverů, asset trackingu a vzdálené podpory. Přidáním služby webové ochrany nabízí GFI podnikovým administrátorům vícevrstvou platformu pro zajištění bezpečnosti prostřednictvím jediného cloudového řešení. Ať již se budou potřebovat bránit proti nejnovějším online hrozbám, automatizovat aktualizace softwaru třetích stran či monitorovat využívání podnikového webu, mohou administrátoři řídit bezpečnost a výkonnost svých sítí prostřednictvím jednoho řídícího panelu (dashboardu). To jim uvolní zdroje a čas potřebný na řešení jiných důležitých úkolů.

Jednoduchost využívání GFI Cloud začíná snadnou instalací agenta, který připojí každý počítač k ovládací konzoli přes web. Jakmile jsou připojeny, administrátoři se přihlásí ke konzoli GFI Cloud pro nastavení základních služeb na všech pracovních stanicích a serverech prostřednictvím jednotného rozhraní. Agenti pak připojí každý počítač ke službě GFI Cloud přes internet, bez ohledu na jejich lokalitu. To administrátorům umožní spravovat PC a mobilní zařízení využívaná zaměstnanci pracujícími vzdáleně stejně snadno jako počítače umístěné v rámci podnikové sítě.

Cena a dostupnost

Služba Web Protection je v GFI Cloud dostupná již nyní. Služby GFI Cloud jako Web Protection, Antivirus a Patch Management stojí každá 360 korun na jeden počítač na rok. Služby je možné objednat u obchodních partnerů GFI Česká republika a Slovensko. V plánu je další rozšiřování služeb GFI Cloud o nové funkcionality postavené na obchodních a bezpečnostních řešeních, které GFI Software dodává na trh.

Podobné články

České firmy se zajímají o zálohování dat online

14. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle průzkumu GFI Software zájemci o cloudové služby nejčastěji uvažují o online zálohování dat. Za největší překážku rozšíření služeb tři čtvrtiny firem považují riziko zneužití dat mimo firmu, kladně naopak firmy hodnotí správu cloudových služeb jejich poskytovateli. Čtěte více

České a slovenské firmy podceňují aktualizaci softwaru

2. 5. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle společnosti GFI Software až 83 % českých a slovenských podniků registruje problémy v důsledku nesprávně prováděných softwarových aktualizací. Neaktualizované aplikace přitom představují stále vyšší bezpečnostní riziko. Čtěte více

Více než 95 % uživatelů vystavuje podniková data rizikům na veřejných Wi-Fi sítích

3. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software zveřejnila výsledky nezávislého průzkumu, který sledoval využívání mobilních zařízení koncovými uživateli v práci a při cestách do a z práce. Výsledky ukázaly, že lidé dojíždějící do práce ve velké míře využívají k přístupu k citlivým podnikovým datům bezplatné, nezabezpečené a neznámé Wi-Fi sítě. Čtěte více

GFI Software koupil společnost IASO

11. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software oznámila akvizici společnosti IASO, dodavatele softwaru pro online zálohování dat se sídlem v Holandsku. Detaily transakce nebyly zveřejněny. Čtěte více