Fujitsu uvedlo na trh nové cenově dostupné all-flash systémy

14. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Řada Eternus AF (v současné chvíli zahrnuje modely AF250 a AF650) je nejrychlejší storage, jakou kdy Fujitsu uvedlo na trh, a přináší technologii all-flash i zákazníkům, kteří by si její nasazení dříve rozmysleli kvůli ceně.

Eternus AF svými vlastnostmi odpovídá požadavkům současných firemních aplikací. Díky tomu, že SSD pracují zhruba 500x rychleji, než HDD, lze počítat s dostupností maximálního výkonu při různé zátěži, ať už jde o databáze, virtualizaci, analytiku, nebo big data.

„Přinášíme ultrarychlé all-flash úložiště na masový trh. Nabízíme takovou cenovou politiku, že nákup i provoz systému Eternus AF bude cenově dostupné, funkční mainstreamové řešení. S tím, jak se ekonomika all-flash úložišť stává atraktivnější, umožňujeme našim zákazníkům vytvořit rychlejší IT prostředí s výbornou odezvou, které jednoduše maximalizuje výhody digitálních služeb a aplikací příští generace, jež budou dostupné odkudkoli,“ řekl Michael Keegan, ředitel divize produktů Fujitsu v regionu EMEIA.

Systém Eternus AF umožňuje transformovat datacentra v rychlé a jednoduše rozšiřitelné úložiště, které může zároveň přinést významné úspory na nákladech. IT týmy mohou zároveň těžit ze zjednodušeného provozu (služba Automated Quality of Service přináší redukci administrativy, požadavků na údržbu a zbavuje systémové inženýry opakujících se úkonů).

Eternus AF také zajišťuje non-stop provoz - zrcadlením kritických dat se pak předchází riziku jejich ztráty, pokud dojde k systémové chybě. Nástroje pro zajištění výpadku okamžitě přepnou na sekundární systém. Fujitsu také garantuje bezproblémové fungování s úložištěm Eternus DX. Firmy tak mohou kombinovat oba dva systémy a využít výhody flashového úložiště, přičemž mohou stále čerpat z existující infrastruktury.

Úspory, jež Eternus AF přináší, vyplývají ze zabudovaných deduplikačních a kompresních technologií, které automaticky optimalizují objem dat a snižují požadavky na místo na SSD průměrně pětkrát. Vylepšená deduplikace vyřazuje duplicity a následně komprimuje data odstraněním všech redundantních informací. All-flash systémy mají navíc nižší požadavky na prostor v datacentrech a když dojde na srovnání s klasickým diskovým řešením, jsou i energeticky úspornější.

Při uvedení na trh jsou k dispozici dva all-flash modely. Eternus AF650 s až 256GB systémovou pamětí a 96 SSD (kapacita 368TB raw/ 1843TB effective). Druhý model, Eternus AF250 nabízí 64GB systémové paměti a 24 SSD (kapacita 92TB raw/ 460TB effective). Kalkulace je založena na odhadované deduplikaci a kompresním poměru 5:1.

Podobné články

Pure Storage přináší novou definici úložišť pro moderní aplikace

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová verze Portworx Enterprise 2.8 přináší úložiště ve formě kódu, řízené jako celek z platformy Kubernetes. Úložiště tak funguje konzistentně v libovolném hybridním prostředí, nezávisle na konkrétní infrastruktuře nebo konkrétním cloudu Čtěte více

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Čtěte více

Kingston: NVMe PCIe SSD NV1

11. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston zahájila prodej NVMe PCIe SSD disků NV1. Novinka je postavena na jednostranné kartě formátu M.2 a díky svým parametrům je ideální základní jednotkou pro majitele notebooků a malých počítačů, kteří chtějí začít využívat výhod NVMe SSD disků. Čtěte více