Fujitsu uvedlo na trh nejlehčí konvertibilní byznys notebook na světě

13. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Společnost Fujitsu představila nejlehčí firemní konvertibilní PC na světě – LIFEBOOK U939X s integrovanou přihrádkou pro digitální pero s indukčním nabíjením. Tenký model U939X je rychlý a výkonný jako klasický notebook, po překlopení displeje se však dá používat jako tablet se systémem Windows. Počítač s hmotností 1 015 gramů přitom umožňuje náročným firemním uživatelům nahradit běžný notebook a tablet jediným zařízením typu 2 v 1.

Nový 13,3palcový LIFEBOOK U939X je chráněn odolným krytem z hořčíkové slitiny a má dotykový antireflexní displej, digitální pero a plnohodnotnou klávesnici. Při náročnější práci nebo prezentaci oceníte také vestavěný HDMI konektor pro externí monitor a díky ethernetovému portu a doplňkovému 4G/LTE modulu získáte další možnosti připojení k firemní síti nebo internetu, aniž byste s sebou museli nosit překážející adaptéry.

LIFEBOOK U939X je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core vPro. Nabízí také přesné digitální pero s technologií Wacom AES, se kterým můžete v tabletovém režimu snadno přidávat poznámky do dokumentů nebo se digitálně podepisovat přímo na displeji zařízení.

LIFEBOOK U729X

FUJITSU LIFEBOOK U729X je cenově dostupnější menší bratr modelu U939X. Jde o modernizovaného nástupce populární ultramobilní řady Lifebook P. Model U729X má 12,5palcový Full HD dotykový displej, který se dá překlopit do tabletového režimu, a je dodáván spolu s digitálním perem Wacom a přihrádkou pro jeho indukční dobíjení.

LIFEBOOK U939

Společnost Fujitsu doplnila svůj předchozí superlehký a ultramobilní notebook novými funkcemi bez zvýšení základní hmotnosti, která stále zůstává 920 gramů. Nástupnický model LIFEBOOK U939 dostal infračervenou kameru umožňující bezpečné používání systému Windows Hello pro pohodlné přihlašování, antireflexní dotykovou obrazovku, podsvícenou klávesnici, vyšší výkon a lepší grafiku.

Počítače LIFEBOOK U939X, LIFEBOOK U939 i LIFEBOOK U729X obsahují technologii biometrické autentizace Fujitsu PalmSecure a nabízejí možnost výběru z nejnovějších procesorů Intel Core vPro osmé generace. Novinkou u modelů U939X a U939 je také zavedení technologie Intel Thunderbolt 3, která umožňuje připojení více displejů nebo jiných zařízení přes port USB-C.

Ruediger Landto, vedoucí oddělení klientských výpočetních zařízení společnosti Fujitsu EMEIA, řekl: „Konvertibilní notebooky jsou mezi firemními uživateli stále oblíbenější ze dvou hlavních důvodů. Prvním je to, že se jedná o plně vybavené notebooky, které jsou stejně snadno použitelné jako běžné rozevíratelné „véčkové“ modely, ale mají navíc tu výhodu, že je možné překlopit displej do tabletového režimu, který podporuje psaní rukou, kreativní činnosti, popisování obrázků nebo přidávání skutečného digitálního podpisu do elektronického dokumentu přímo v terénu. Druhým důvodem je jejich flexibilita. Všímáme si, že stále více firemních uživatelů si bere na cesty konvertibilní PC mimo jiné proto, že v letadlech bývá často obtížné pohodlně pracovat s klasickým notebookem.“

„Od svého uvedení na trh v minulém roce si super lehký LIFEBOOK U938 získal velkou oblibu zejména u zaneprázdněných manažerů, protože nabízí mnoho výhod, a i když je snadno přenosný, není to na úkor výkonu ani pohodlí při práci. Proto jsme se rozhodli nabídnout jeho vylepšenou variantu,“ dodal Landto.

Společnost Fujitsu provedla výkonnostní upgrady řady Lifebook

Fujitsu dále zmodernizovalo celou svoji řadu LIFEBOOK U. Modely LIFEBOOK U7x9 (dodávané s velikostí obrazovky 12,5, 14 a 15,6 palce) byly vybaveny HDMI výstupem a technologií Intel Thunderbolt 3 pro USB-C. Společnost Fujitsu posílila nejnovějšími procesory Intel Core vPro osmé generace také další mobilní modely, a to LIFEBOOK T939, tablet STYLISTIC Q739 a řadu LIFEBOOK E5.

Ultrabooky, Notebooky, Tablety, Pracovní stanice, Servery, Storage, Komplexní služby a maintenance, PalmSecure

Distribuce ČR: 
ABC Data, DNS, eD system a.s., Entec Solutions, SWS, Tech Data Distribution (Azlan, Datech a Technology Solutions)
Video : 
Štítky: 
Notebooky, Fujitsu

Podobné články

dynabook přebírá záruční i pozáruční servis notebooků Toshiba

23. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Společnost dynabook přebírá v souvislosti s rebrandingem firmy Toshiba Client Solutions Europe veškeré závazky vůči zákazníkům související s vlastnictvím a používáním notebooků Toshiba, včetně garance mimořádných záruk, jako například Záruka spolehlivosti. První notebooky značky dynabook budou na evropském trhu představeny během letošního roku. Čtěte více

HP představilo první herní notebook se dvěma displeji a další novinky

21. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP na herním festivalu HP Gaming Festival v Pekingu odhalila svoje výkonné novinky řady OMEN, které opět posunují herní zážitek na novou úroveň. Novinky zaujmou nejen nejmodernějšími zobrazovacími technologiemi. Čtěte více

Lenovo představilo značku ThinkBook. Pojme modely pro malé a střední podniky

16. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo na technologickém veletrhu Accelerate 2019 představilo novou podznačku ThinkBook určenou malým a středním podnikům. Jde o novou řadu ultratenkých notebooků s Windows 10, které se snadno přenáší a mají přívětivé uživatelské rozhraní. Čtěte více

Dell uvedl na trh novou generaci pracovních notebooků Latitude

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Desátá generace firemních notebooků řady Latitude společnosti Dell Technologies je nyní elegantnější, kompaktnější a díky menším rozměrům snáze přenosná. Počítače byly od základů přepracovány tak, aby vyhověly potřebám vyvíjející se pracovní síly. Čtěte více