Fujitsu uvedlo na trh nejlehčí konvertibilní byznys notebook na světě

13. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Společnost Fujitsu představila nejlehčí firemní konvertibilní PC na světě – LIFEBOOK U939X s integrovanou přihrádkou pro digitální pero s indukčním nabíjením. Tenký model U939X je rychlý a výkonný jako klasický notebook, po překlopení displeje se však dá používat jako tablet se systémem Windows. Počítač s hmotností 1 015 gramů přitom umožňuje náročným firemním uživatelům nahradit běžný notebook a tablet jediným zařízením typu 2 v 1.

Nový 13,3palcový LIFEBOOK U939X je chráněn odolným krytem z hořčíkové slitiny a má dotykový antireflexní displej, digitální pero a plnohodnotnou klávesnici. Při náročnější práci nebo prezentaci oceníte také vestavěný HDMI konektor pro externí monitor a díky ethernetovému portu a doplňkovému 4G/LTE modulu získáte další možnosti připojení k firemní síti nebo internetu, aniž byste s sebou museli nosit překážející adaptéry.

LIFEBOOK U939X je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core vPro. Nabízí také přesné digitální pero s technologií Wacom AES, se kterým můžete v tabletovém režimu snadno přidávat poznámky do dokumentů nebo se digitálně podepisovat přímo na displeji zařízení.

LIFEBOOK U729X

FUJITSU LIFEBOOK U729X je cenově dostupnější menší bratr modelu U939X. Jde o modernizovaného nástupce populární ultramobilní řady Lifebook P. Model U729X má 12,5palcový Full HD dotykový displej, který se dá překlopit do tabletového režimu, a je dodáván spolu s digitálním perem Wacom a přihrádkou pro jeho indukční dobíjení.

LIFEBOOK U939

Společnost Fujitsu doplnila svůj předchozí superlehký a ultramobilní notebook novými funkcemi bez zvýšení základní hmotnosti, která stále zůstává 920 gramů. Nástupnický model LIFEBOOK U939 dostal infračervenou kameru umožňující bezpečné používání systému Windows Hello pro pohodlné přihlašování, antireflexní dotykovou obrazovku, podsvícenou klávesnici, vyšší výkon a lepší grafiku.

Počítače LIFEBOOK U939X, LIFEBOOK U939 i LIFEBOOK U729X obsahují technologii biometrické autentizace Fujitsu PalmSecure a nabízejí možnost výběru z nejnovějších procesorů Intel Core vPro osmé generace. Novinkou u modelů U939X a U939 je také zavedení technologie Intel Thunderbolt 3, která umožňuje připojení více displejů nebo jiných zařízení přes port USB-C.

Ruediger Landto, vedoucí oddělení klientských výpočetních zařízení společnosti Fujitsu EMEIA, řekl: „Konvertibilní notebooky jsou mezi firemními uživateli stále oblíbenější ze dvou hlavních důvodů. Prvním je to, že se jedná o plně vybavené notebooky, které jsou stejně snadno použitelné jako běžné rozevíratelné „véčkové“ modely, ale mají navíc tu výhodu, že je možné překlopit displej do tabletového režimu, který podporuje psaní rukou, kreativní činnosti, popisování obrázků nebo přidávání skutečného digitálního podpisu do elektronického dokumentu přímo v terénu. Druhým důvodem je jejich flexibilita. Všímáme si, že stále více firemních uživatelů si bere na cesty konvertibilní PC mimo jiné proto, že v letadlech bývá často obtížné pohodlně pracovat s klasickým notebookem.“

„Od svého uvedení na trh v minulém roce si super lehký LIFEBOOK U938 získal velkou oblibu zejména u zaneprázdněných manažerů, protože nabízí mnoho výhod, a i když je snadno přenosný, není to na úkor výkonu ani pohodlí při práci. Proto jsme se rozhodli nabídnout jeho vylepšenou variantu,“ dodal Landto.

Společnost Fujitsu provedla výkonnostní upgrady řady Lifebook

Fujitsu dále zmodernizovalo celou svoji řadu LIFEBOOK U. Modely LIFEBOOK U7x9 (dodávané s velikostí obrazovky 12,5, 14 a 15,6 palce) byly vybaveny HDMI výstupem a technologií Intel Thunderbolt 3 pro USB-C. Společnost Fujitsu posílila nejnovějšími procesory Intel Core vPro osmé generace také další mobilní modely, a to LIFEBOOK T939, tablet STYLISTIC Q739 a řadu LIFEBOOK E5.

Ultrabooky, Notebooky, Tablety, Pracovní stanice, Servery, Storage, Komplexní služby a maintenance, PalmSecure

Distribuce ČR: 
ABC Data, DNS, eD system a.s., Entec Solutions, SWS, Tech Data Distribution (Azlan, Datech a Technology Solutions)
Video : 
Štítky: 
Notebooky, Fujitsu

Podobné články

Project Athena od Intelu definuje podobu moderních přenosných počítačů

14. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Něco podobného už tu před lety bylo. Tehdy Intel propagoval označení „Ultrabook“, které výrobcům předepisovalo, jak by měl vypadat ideální přenosný počítač své doby. Nyní přichází Project Athena, jehož cílem je znovu přinést na trh inovativní přenosné počítače postavené na moderních standardech a technologiích, které umožní maximálně využívat funkce a možnosti současného mobilního hardwaru. Čtěte více

Samsung vstoupil do své nové éry mobilních počítačů

13. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila mobilní zařízení Galaxy Book S určené pro nejnáročnější uživatele. Dokonale mobilní a kompaktní zařízení zaujme vlastnostmi jako jsou ultratenký design, velmi dlouhá výdrž baterie, důraz na bezpečnost či nepřetržité připojení do sítě prostřednictvím LTE. Čtěte více

MSI: notebooky GT76 Titan a GE65 Raider

2. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MSI)
Společnost MSI představila novou generaci herních notebooků určenou těm nejnáročnějším uživatelům. Zákazníci se díky modelům GT76 Titan a GE65 Raider mohou těšit na designově vytříbené stroje vybavené nejmodernějším hardwarem okořeněným o řadu dalších zajímavých prvků, na kterých si bez problémů zahrají i ty nejnovější herní tituly. Čtěte více

IDC: Prodej PC v regionu EMEA ve 2. čtvrtletí 2019 rostl

1. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej osobních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky ve 2. čtvrtletí 2019 podle organizace IDC meziročně vzrostl o 1,1 % na 16,4 milionu zařízení. Dařilo se zejména v komerčním sektoru, spotřebitelé se svými nákupy zůstávali i nadále hodně při zemi. Čtěte více