Fortinet inovoval cloudově řízené řešení pro zabezpečení firemní Wi-Fi

30. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila nové funkce svého cloudového systému řízení FortiCloud a novou řadu cloudově řízených bezdrátových přístupových bodů pro sítě WLAN.

Bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S jsou vybavené bezpečnostní technologií Fortinet a získávají bezpečnostní aktualizace z laboratoří FortiGuard Labs.

Velké podniky a organizace čelí při nasazení a správě bezdrátových sítí řadě problémů. Současná podniková řešení sítí WLAN často vyžadují složité architektury kvůli oddělení interní sítě a sítě pro hosty, kde je nutný dodatečný hardware včetně WLAN kontrolérů a bezpečnostních zařízení. Některá na trhu dostupná cloudově řízená Wi-Fi řešení sice správu takových sítí zjednodušují, avšak často na úkor bezpečnosti.

Oproti tomu bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S umožňují vynechat samostatné WLAN kontroléry, aniž by tím byla síť vystavena kybernetickým hrozbám. Každý přístupový bod řady FortiAP-S je centrálně řízený pomocí cloudového systému FortiCloud. Zároveň lze správu flexibilně škálovat podle rozsahu sítě, jde proto o vhodné řešení pro distribuované podniky s provozy či pobočkami v mnoha lokalitách.

Bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S jsou vybaveny bezpečnostními funkcemi jako prevence průniku, webfiltering, detekce neautorizovaných přístupových bodů, antivirová ochrana, podrobné řízení aplikací a další. Tyto funkce doplňují neustále aktualizované bezpečnostní informace z laboratoří FortiGuard. Každý přístupový bod FortiAP-S je tak v reálném čase chráněný proti nejnovějším bezpečnostním hrozbám.

 „Nové přístupové body FortiAP-S spojují flexibilitu cloudové správy, nejnovější technologie přístupových bodů a osvědčené zabezpečení FortiGuard, které dohromady tvoří bezpečnou bezdrátovou architekturu pro podnikové sítě,“ řekl Ondřej Šťáhlavský, regionální ředitel pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Fortinet. „Nyní můžeme aplikovat specifické bezpečnostní politiky pro mobilní zařízení, řízení přístupu k aplikacím a antivirovou ochranu včetně aktualizací přímo v přístupových bodech, čímž zákazníkům poskytujeme další vrstvu ochrany pro prostředí, kde zaměstnanci využívají soukromá zařízení pro pracovní účely.“

Štítky: 

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více