Fitbit představil hodinky se senzorem pro sledování stresu, EKG, SpO2 a měřením teploty kůže

31. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fitbit)
Chytré hodinky Fitbit Sense přinášejí inovativní senzorové a softwarové technologie, včetně světově prvního snímače elektrodermální aktivity (EDA) na hodinkách. Ten dopomáhá ke zvládání stresu, společně s pokročilou technologií sledování srdeční frekvence, novou aplikací EKG a senzorem pro měření teploty povrchu těla na zápěstí.

Nový senzor EDA hodinek Fitbit Sense měří elektrodermální aktivitu přímo ze zápěstí. Umístěním dlaně na displej hodinek lze zjisti malé elekrické změny v potní tkáni pokožky, které pomohou pochopit reakci těla na stresory, a tak lépe zvládat stres. Prostřednictvím rychlého měření lze sledovat reakce těla na vnější podněty, jako jsou například meditace a relaxace při řízených mindfulness cvičeních aplikace Fitbit. Na konci každého cvičení je zobrazen graf odezvy elektrodermální aktivity na zařízení i v mobilní aplikaci. Uživatel tak snadno vidí své pokroky a zhodnotí, jak se změna promítá v jeho emocích.

Nové Fitbit skóre zvládání stresu počítá, jak tělo reaguje na stres na základě tepové frekvence, spánku a úrovni aktivity. Uživatelé hodinek Fitbit Sense jej naleznou v nové kartě Zvládání stresu aplikace Fitbit v telefonu. Může dosahovat hodnot 1-100, přičemž vyšší skóre znamená, že tělo vykazuje méně fyzických příznaků stresu. Skóre navíc doplněno i o doporučení pro zvládnání stresu, jako jsou dechová cvičení a další mindfulness nástroje. Všichni předplatitelé služby Fitbit Premium získají podrobný přehled o výpočtu skóre, které se skládá z více než 10 biometrických vstupů, včetně rovnováhy námahy (dopad aktivity), citlivosti (srdeční frekvence, variabilita srdeční frekvence a elektrodermální aktivita z aplikace EDA Scan) a spánkových vzorců (kvalita spánku).

Všichni uživatelé produktů Fitbit se mohou těšit na novou dlaždici mindfulness v aplikaci Fitbit na telefonu. V ní si nastaví týdenní mindfulness cíle a notifikace, mohou hodnotit svůj stres a zaznamenat, jak se cítí po jednotlivých cvičeních. Chybět nebude ani možnost meditace jako součásti dobré mindfulness praxe. V nabídce je prémiový výběr z více než 100 meditačních sezení od populárních značek jako Aura, Breethe a Ten Percent Happier a možnost si vyslechnout nespočet relaxačních zvuků od společnosti Fitbit. To vše umožní sledovat dlouhodobý vliv cvičení na celkovou náladu.

Fitbit Sense využivá nejnovějších inovací v oblasti zdraví srdce. V té je průkopníkem již od roku 2014, kdy světu nabídla první měření tepové frekvence 24/7. Dosud poslední inovací bylo představení funkce Minuty v aktivní zóně na začátku tohoto roku. Fitbit Sense je prvním zařízením společnosti s aplikací ECG,která analyzuje srdeční rytmus a dokáže detekovat náznaky fibrilace síní (AFib). Jde o onemocnění, který postihuje více než 33,5 milionu lidí na celém světě. Pro měření stačí stisknout prsty rámeček z nerezové oceli po dobu 30 sekund, pak uživatel získá cenné informace, které může ihned stáhnout a sdílet se svým lékařem.

Nová technologie společnosti Fitbit s názvem PurePulse 2.0 s novým multikanálovým senzorem srdeční frekvence a aktualizovaným algoritmem, přináší dosud nejpokročilejší technologii pro měření srdečního tepu. Stará se také o další důležitou funkci srdečního zdraví – personalizované notifikace o vysoké a nízké srdeční frekvenci přímo na zařízení. Díky nepřetržitému sledování tepové frekvence je Fitbit Sense schopen tyto stavy snadno detekovat a okamžitě majitele upozornit, pokud se tep dostane mimo prahové hodnoty. Ačkoliv je tepová frekvence ovlivněna mnoha faktory jako je stres či teplota, tak vysoká nebo nízká srdeční frekvence může být známkou srdečního onemocnění, které vyžaduje lékařskou péči. Může jím být například bradykardie (při velmi pomalé srdeční frekvenci), nebo naopak tachykardie (příliš rychlá srdeční frekvence).

Klíčové zdravotní metriky pro lepší wellness

Kromě schopnosti detekce srdečních problémů jako jsou fibrilace, propojuje Fitbit nové zdravotní metriky, které mohou pomoci odhalovat trendy a změny celkového zdravotního stavu Fitbit Sense přidává nový senzor na měření tělesné teploty pro detekci změn, které mohou být poznávacím znamením pro horečky, nemoci, nebo začátky menstruace. Na rozdíl od jednorázového měření teploty sleduje senzor Fitbit Sense kolísání teploty pokožky v průběhu celé noci a dokáže zaznamenávat dlouhodobý trend. Hodinky tak snadno rozpoznají jakékoliv odchylky od běžného stavu.

Nové rozhraní pro Fitbit Premium jde zase o kousek dále a nově pomáhá sledovat vaší dechovou frekvenci (průměrný počet dechů za minutu), klidovou srdeční frekvenci (důležitý indikátor kardiovaskulárního zdraví), variabilitu srdeční frekvence (variace doby mezi jednotlivými srdečními kontrakcemi) a kolísání teploty pokožky (na hodinkách Fitbit Sense měřeno dedikovaným sensorem a u ostatních zařízení Fitbit pomocí původní sestavy sensorů).Všichni členové služby Fitbit Premium s kompatibilním zařízením uvidí tyto nové denní metriky i dlouhodobé trendy pro odhalení případných změn zdravotního stavu. Majitelé zařízení Fitbit z řady chytrých hodinek se navíc mohou těšit na přehled okysličení krve v průběhu spánku.Připravena je i série ciferníků, zobrazujících jak rozsah okysličení v průběhu poslední nocí, tak celkový noční průměr. Členové Fitbit Premium navíc mohou sledovat trendy okysličení krve v průběhu času na kartě Health Metrics pro odhalení náznaků důležitých změn v kondici a zdravotním stavu.

První zjištění ze studie o onemocnění COVID-19 naznačují, že změny některých metrik zahrnutých v novém rozehraní služby Fitbit Premium, jako je dechová frekvence, klidová srdeční frekvence a variabilita srdeční frekvence, se mohou vyskytovat současně s nástupem příznaků COVID-19 a v některých případech i dříve.

Získejte to nejlepší z Fitbitu

Fitbit Sense také zahrnuje všechny klíčové zdravotní, kondiční a inteligentní funkce,známe z předchozích modelů chytrých hodinek jako je GPS, více než 20 režimů cvičení, automatické sledování aktivity, kardio fitnes úroveň a skóre i nástroje pro sledování spánku. Nabízí také celou řadu funkcí pro větší pohodlí včetně reproduktoru a mikrofonu pro příjímání hovorů a odpovídání na zprávy pomocí hlasových příkazů,bezkontaktních plateb Fitbit Pay, tisíců aplikací a ciferníků a dalších. To vše při zachování výdrže šest a více dní na jedno nabití.

Chytrý design pro maximální výkon, styl a pohodlí

Fitbit Sense představuje zcela nový designový směr inspirovaný lidským tělem. Povrchová úprava působí odlehčeně, prvotřídně a je vyrobená pro co nejvyšší trvanlivost. Nechybí letecký hliník ani leštěná nerezová ocel zajišťující moderní vzhled. Roboticky obráběné tělo představuje fúzi skla a kovu zpracovanou tak dokonale, že jsou Fitbit Sense odolné vůči vodě až do 50 metrů.

Větší AMOLED displej disponuje senzorem okolního světla, který automaticky přizpůsobuje jas obrazovky a nabízí i volitelný režim always-on pro nepřetržité zobrazení všech důležitých informací. Obrazovka je také citlivější, jasnější a má vyšší rozlišení než kdy dříve. Naproti tomu rámečky téměř chybí. Uživatelské prostředí je s novým procesorem výrazně rychlejší, a navíc bylo kompletně přepracováno. To zahrnuje příchod nových přizpůsobitelných widgetů a inovovaný systém oznámení a aplikací na obrazovce pro čistší a jednotný vzhled. Zároveň vám nové rozhraní dovolí více přizpůsobit vaše oblíbené nástroje a zástupce tak, aby obsahovaly více relevantních informací pro ten nejlepší zážitek z chytrých hodinek.

Vybraný sortiment

Distribuce ČR: 
Apcom
Video : 

Podobné články

Withings ScanWatch 2

Withings: hybridní hodinky ScanWatch 2 a ScanWatch Light

12. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Withings)
První z novinek, ScanWatch 2 nabízí nový modul pro sledování tělesné teploty během dne i noci i tradiční funkce pro monitorování aktivit i spánku. To vše v pouzdře z nerezové oceli doplněném o safírové sklo. ScanWatch Light jsou pak nejdostupnějším produktem z řady ScanWatch, přesto však nabídnou nerezové pouzdro, safírové sklo a spoustu funkcí pro zdraví a kondici. Čtěte více
iPhone 15 a iPhone 15 Plus

Apple představil titanový iPhone 15 Pro a další novinky

13. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Apple podle očekávání na své první podzimní keynote představil nové telefony a hodinky. iPhony 15 se mohou pochlubit portem USB-C, bočním akčním tlačítkem, výkonnějšími čipsety nebo lepšími fotoaparáty. Dynamic Island displej dorazil i do základní řady a verze Pro a Pro Max se naopak pyšní titanovým tělem. Hodinky se dočkaly např. výkonnějšího čipsetu nebo jasnějšího displeje. Čtěte více

Huawei: chytré hodinky Watch Fit

10. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei zahájila prodej nové speciální edice hodinek Huawei Watch Fit, které nadchnou nejen milovníky sportu nebo mladé lidi. Huawei Watch Fit Special Edition se pyšní 1,64" AMOLED displejem, GPS a řadou zdravotnických funkcí. Čtěte více

Jak se daří trhu s nositelnou elektronikou?

3. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
V loňském roce se situace na trhu s nositelnou elektronikou podle IDC příliš dobře nevyvíjela. Prodej klesal jak v posledním kvartále, tak i v celoroční bilanci. Již během roku 2023 by se však měla situace zlepšit a trh by měl opět nabrat růstovou trajektorii. Čtěte více