Eset vylepšil svá řešení Remote Administrator a Virtualization Security

30. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nástroj vzdálené správy Eset Remote Administrator je nově kompatibilní s nástrojem typu SIEM (IBM QRadar). Dále nově nabízí např. režim umožňující obsluhovat několik zákazníků v jednom řešení, tzv. mód multitenant. Řešení Eset Virtualization Security bylo rozšířeno o nativní podporu VMware NSX.

„Firmy jsou dnes cílem útoků kriminálních skupin mnohem častěji než v minulosti. Útoky jsou koordinované a cílí na kritické systémy organizace, jako jsou databáze zákazníků, duševní vlastnictví či kritická infrastruktura typu vodáren, elektráren či rozvodných sítí. Proto jsme zaměřili naše úsilí na vylepšování našich řešení pro firmy,“ řekl Michael Jankech, senior product manager pro oblast Business Security v Esetu. „Už od uvedení v roce 2015 se snažíme poskytnout nejvíce flexibilní bezpečnostní řešení pro velké firemní zákazníky na trhu. Do toho patří i kompatibilita s nástrojem IBM QRadar a přidáním tzv. multitenantního režimu. Pro zákazníky, kteří používají VMware, jsme do Eset Virtualization Security přidali nativní podporu pro VMware NSX, což umožňuje lepší prevenci proti škodlivému kódu a kontrolu systému bez zvýšení nároků na systémové zdroje díky přidání antivirové kontroly na úroveň virtualizované síťové vrstvy.“

Eset Remote Administrator

Nástroj vzdálené správy Eset Remote Administrator poskytuje správcům přehled nad bezpečnostní situací ve firemní síti z webové konzole.

Novinky v produktu:

  • Integrace s IBM QRadar: Všechny hlavní události z nástroje vzdálené správy jsou exportovány do formátu LEEF, který QRadar používá. V IBM konzoli se potom Eset události zobrazují jako „zdroj protokolů“.
  • Multitenantní režim: Vhodné pro velké společnost s jedním centrálním serverem a různými správci koncových stanic na konkrétních lokalitách, nebo pro MSP spravujících více zákazníků z jednoho serveru, ale potřebujících, aby zákazníci neviděli citlivá data dalších zákazníků.
  • MDM iOS: Správa mobilních zařízení s iOS je integrována přímo do Eset Remote Administrator, podporuje Apple Device Enrollment Program a umožňuje měnit různá bezpečnostní nastavení od povolení/ zákaz aplikací po anti-theft.

Eset Virtualization Security

Nástroj umožňující standardní antivirovou ochranu virtuálních strojů prostřednictvím řešení na platformě VMware vShield bez nutnosti instalace jakéhokoliv bezpečnostního produktu do jejich operačních systémů. Všechny skenovací úlohy jsou směrovány na centrální skener uvnitř Eset Virtualization Security appliance, takže nedochází k vícenásobné kontrole dat na virtuálních stanicích.

Novinky v produktu:

  • Podpora VMware NSX: Produkt nativně podporuje mikro segmentaci a automatické spouštění úloh, které přesunou infikovaný stroj do jiného segmentu sítě. Brání se tak dalšímu šíření škodlivého kódu. Po připojení nové virtuální stanice k NSX Manageru se automaticky nasadí Eset Virtualization Security a ihned stanici chrání.
  • Nasazení: Eset Virtualization Security lze instalovat s pomocí nástroje vzdálené správy z jednoho místa.
  • Optimalizace: Eset Virtualization Security má nízké nároky na systém a pracuje rychle, takže dává více prostoru pro ostatní aplikace a procesy.
Štítky: 

Podobné články

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více

Cleverlance vstupuje na světový softwarový trh

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cleverlance)
Česká technologická společnost Cleverlance zabodovala v každoroční studii globální poradenské společnosti Zinnov, která se zaměřuje na oblast managementu a strategie. V kategorii Zinnov Zones for ER&D Services - 2020 byla Cleverlance umístěna do „breakout“ zóny pro trh podnikového softwaru, což znamená, že se začíná prosazovat na globálním trhu. Čtěte více

Firmy stále podceňují aktualizace softwarů

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Mnoho firem se domnívá, že pro zabezpečení práce na dálku stačí nasadit VPN. Jak ale dokládá průzkum společnosti GFI Software, je třeba se zaměřit také na pravidelnou aktualizaci softwaru – 80 % kybernetických útoků v první polovině letošního roku totiž využívalo zranitelností starých tři roky a déle. Čtěte více